Turkijos srauto statyba

Ekspertas: Serbija turi siekti galimybės naudotis "pietiniais dujų srautais" Rusijos

34
(atnaujinta 22:09 2019.10.19)
Rusijos dujotiekio dujos Serbijai kainuos perpus pigiau nei amerikiečių suskystintos gamtinės dujos, atsižvelgiant į visas gamybos ir transportavimo procedūras, mano ekspertas Vladimiras Rožankovskis

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Kadangi iki Serbijos nėra nutiestų tiesioginių dujotiekio šakų, jai teks naudotis artimiausia dujotiekio atšaka, interviu Sputnik Radijui sakė Tarptautinio finansų centro ekspertas Vladimiras Rožankovskis.

Anksčiau Serbijos ambasadorius Rusijoje Miroslavas Lazanskis interviu RIA Novosti pareiškė, jog Serbijai reikalingos dujos iš "Turkijos srauto" dėl neaiškumų su "mėlynojo kuro" tranzito per Ukrainą ateitimi.

Jis pabrėžė, kad Serbijos pramonė dirba naudodama rusiškas dujas. Kadangi tranzito per Ukrainą klausimas kol kas neišspręstas, Serbija yra priversta pasikliauti "Turkijos srautu", einančiu per Turkiją ir Bulgariją.

Tačiau, jo nuomone, "sprendžiant iš visko, vis tiek Rusija pratęs savo susitarimą dėl dujų tranzito su Ukraina ir kitiems metams".

"Serbams, be abejo, "Turkish Stream", nes "Nord Stream-2" skirtas Vidurio ir Šiaurės Europai. Tiesioginių linijų į Serbiją nėra. Graikijos atšaka yra arčiau Serbijos, tačiau dabar serbai ir apskritai visos Balkanų ir Apeninų pusiasalio šalys turi siekti galimybės naudotis "pietiniais srautais", — sakė ekspertas Rožankovskis.

Jis pažymėjo, jog suskystintos dujos yra brangesnės.

"Buvo apskaičiuota, kad suskystintos dujos iš JAV yra 30 procentų brangesnės nei Rusijos dujotiekio dujos, tačiau mano skaičiavimai sako, kad tai netiesa. Iš tikrųjų, jos [SGD] du kartus brangesnės, atsižvelgiant į pakartotinio dujinimo ir visas perkrovimo procedūras", — pareiškė ekspertas.

34
Tegai:
dujos, dujų pirkimas, Rusija, Serbija
Dar šia tema
Sudrausminti tarnus: JAV primena Lietuvai apie jų SGD pirkimus
Tiesiog nėra dujų: Europa pareikalavo skubiai užbaigti "Nord Stream-2" statybą
Į Klaipėdą atplaukė nedidelis SGD krovinys iš Vysocko
Ar yra kitų perspektyvų: ekspertas papasakojo, ko laukia JAV SGD Europoje