Vilnius, archyvinė nuotrauka

Lietuva pasiekė naują rekordą "Doing Business" reitinge

26
(atnaujinta 10:02 2019.10.25)
Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius teigė, kad valstybė tikisi kitais metais patekti į geriausiųjų dešimtuką

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Lietuva užėmė aukščiausią vietą per savo istoriją Pasaulio banko "Doing Business 2020" reitinge, praneša šalies Vyriausybės spaudos tarnyba.

Naujausiais duomenimis, Lietuva pakilo į 11 vietą. Pernai ji buvo 14 vietoje. Vilnius aplenkė ne tik kaimynines Baltijos šalis — Latviją (19) ir Estiją (18), bet ir tokias valstybes kaip Suomija (20), Vokietija (22) ir Lenkija (40).

Be to, Lietuva yra ketvirtojoje vietoje iš 28 Europos Sąjungos šalių. Ji pralaimėjo tik Danijai, Britanijai ir Švedijai.

Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius pažymėjo, kad per trejus metus Lietuva "Doing Business" reitinge pakilo iš 21-osios pozicijos. Jis tikisi, kad kitais metais Lietuva pateks į dešimtuką.

Pagal naujausią reitingą, Lietuva didžiausią pažangą padarė patrauklumą gamybos investicijoms lemiančioje prisijungimo prie elektros tinklų srityje. Lietuva reitingo skalėje šoktelėjo net 11 pozicijų aukštyn — į 15 vietą.

Pasaulio bankas taip pat įvertino Vyriausybės įgyvendintus pokyčius smulkiųjų investuotojų apsaugos srityje.

Trečius metus iš eilės Lietuva išlaiko stabilias pozicijas mokesčių mokėjimo ir užsienio prekybos srityse (atitinkamai 18 ir 19 vieta).

"Doing Business" ataskaitoje daugiausia dėmesio skiriama iššūkiams, su kuriais susiduria mažos ir vidutinės įmonės visose 190 valstybių. Ataskaitoje analizuojami šalių duomenys pagal dešimt verslo reglamentavimo sričių: verslo pradžios, statybos leidimų gavimo, prisijungimo prie elektros tinklų, nekilnojamojo turto registravimo, kredito gavimo, smulkiųjų investuotojų apsaugos, mokesčių mokėjimo, užsienio prekybos, sutarčių vykdymo ir nemokumo klausimų sprendimo.

Į geriausiųjų penketuką pateko Naujoji Zelandija, Singapūras, Honkongas, Danija ir Pietų Korėja.

ES šalių reitingas pagal inovacijų ekonomikoje lygį
© Sputnik /
ES šalių reitingas pagal inovacijų ekonomikoje lygį
26
Tegai:
Pasaulio bankas, ekonomika, investicijos
Dar šia tema
Lietuvos bankas: šalies eksporto struktūra turi keistis sparčiau
Paskelbtas naujas pasų reitingas. Kokią vietą užima lietuviškas?
Lietuva tapo ES lydere pagal aukštąjį išsilavinimą turinčių gyventojų skaičių