Krovininiai automobiliai, archyvinė nuotrauka

Lietuvos vežėjai prašo bankų perkelti aktyvus į užsienį

52
(atnaujinta 10:59 2019.10.25)
"Linavos" prezidentas kreipėsi su prašymu Lietuvos bankų asociacijai užtikrinti sklandų lizinguojamo turto perkėlimą veiklai kitose Europos Sąjungos valstybėse

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Vyriausybei padidinus komandiruojamų darbuotojų darbo užmokesčio koeficientą, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija "Linava" kreipėsi į Lietuvos bankų asociaciją su prašymu užtikrinti sklandų lizinguojamo turto perkėlimą iš Lietuvos į kitas šalis, rašoma vežėjų asociacijos pranešime.

Vilkikai
© Sputnik / Виктор Толочко

Oficialiame rašte Lietuvos bankų asociacijai "Linavos" prezidentas Romas Austinskas pabrėžia, kad vežėjams nerimą kelia vienašališkai priimtas sprendimas didinti šiuo metu galiojantį koeficientą nuo 1,3 iki 1,65. Toks sprendimas Vyriausybėje buvo priimtas neatsižvelgus į nuo Naujųjų metų jau ir taip su minimalaus mėnesio atlygiu augsiančią mokestinę naštą vežėjams bei Europos Sąjungos priimamą "Mobilumo paketą".

Austinskas rašte Lietuvos bankų asociacijos prezidentui Mantui Zalatoriui teigia, kad tokie šalies valdančiųjų sprendimai skatina vežėjus ieškoti alternatyvų: arba steigti dukterines įmones kaimyninėse šalyse, arba savo veiklą perkelti į kitas valstybes.

Anot vežėjų asociacijos prezidento, mokestinės permainos transporto sektoriui bus nepakeliamos. Preliminariais skaičiavimais, siūlomas koeficiento didinimas viršija viso sektoriaus 2018 metais gautą pelną, tad daugumai įmonių iškyla reali bankroto grėsmė.

"Linavos" prezidentas kreipėsi su prašymu Lietuvos bankų asociacijai užtikrinti sklandų lizinguojamo turto perkėlimą veiklai kitose Europos Sąjungos valstybėse.

"Siekiant išsaugoti ilgalaikes sutartis ir Lietuvos transporto įmonių veiklos tęstinumą, savo narių vardu asociacija "Linava" prašo Lietuvos bankų asociacijos paskatinti savo narius bendradarbiauti ir nesudaryti kliūčių lizinguojamų transporto priemonių perregistravimui kitose valstybėse", — rašoma "Linavos" rašte.

Mobilumo paketas

ES "Mobilumo paketu" siekiama reglamentuoti kelių transporto vežėjų galimybes verstis profesine veikla, pateikimą į krovinių vežimo rinką, nustatyti vairuotojų komandiravimo, poilsio laiko ir kitas socialines taisykles. 

Dokumentu nepatenkintos šalys siekia atkreipti EP dėmesį į reikalavimą periodiškai grąžinti krovininę transporto priemonę į registracijos šalį, į vairuotojų poilsio infrastruktūros Europos keliuose trūkumą, ES transporto rinkos skaidymą įvedant dvigubus standartus vairuotojų komandiravimo atžvilgiu bei į protekcionistines kabotažo sąlygų nuostatas, galinčias neigiamai paveikti ES pakraščiuose esančių valstybių vežėjų konkuravimą su trečiųjų šalių vežėjais.

52
Tegai:
ES, turtas, Linava, Lietuvos bankų asociacija
Dar šia tema
Lietuva, Lenkija ir Latvija ketina ginti vežėjų interesus
Lietuva reikalauja iš naujojo EP peržiūrėti "Mobilumo paketą"
"Mobilumo paketo" priešininkai pareiškė apie jo žalą ekologijai