Elektros perdavimo linijos

Lietuvoje elektros energijos kaina mažėja antrą savaitę eilės

19
(atnaujinta 08:31 2019.10.30)
Kainos pokyčiui įtakos turėjo išaugusi vėjo elektrinių generacija, sumažėjęs suvartojimas Latvijoje ir Estijoje, taip pat importo galimybės iš žemesnės kainos zonų Skandinavijoje

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Baltijos šalyse praėjusią savaitę sumažėjo elektros energijos kaina. Apie tai pranešė Lietuvos elektros operatoriaus "Litgrid" spaudos tarnyba.

"NordPool" biržoje vidutinė elektros energijos kaina sumažėjo vienu procentu — iki 36,6 euro už megavatvalandę. Lietuvoje elektros kaina krito trimis procentais — iki 45,3 euro už megavatvalandę, Latvijoje — keturiais (iki 45,3 euro už megavatvalandę), o Estijoje — aštuoniais (iki 44,4 euro už megavatvalandę).

Elektros energijos kainos sumažėjimą Baltijos šalyse lėmė išaugusi vėjo elektrinių generacija, sumažėjęs suvartojimas Latvijoje ir Estijoje, taip pat importo galimybės iš žemesnės kainos zonų Skandinavijoje, praneša "Litgrid".

Pažymima, kad tolesnį kainos kritimą apribojo augęs elektros energijos suvartojimas Lietuvoje, vienu procentu kilusi apyvartinių taršos leidimų kaina bei vykdomi planiniai elektrinių remontai Baltijos šalyse, Suomijoje ir Lenkijoje.

Gamyba vėjo elektrinėse Baltijos šalyse padidėjo 41 procentu, tuo tarpu šiluminių elektrinių ir hidroelektrinių gamyba sumažėjo atitinkamai 23 ir 2 procentais.

Lietuvoje vietinė elektros generacija augo 8 procentais, augimą labiausiai lėmė 15 procentų augusi vėjo elektrinių generacija. Šiluminių elektrinių gamyba išaugo 5 procentais, hidroelektrinių gamyba — vienu procentu.

"Litgrid" duomenimis, šiluminėse elektrinėse buvo pagaminta 40 procentų energijos, vėjo elektrinėse — 47 procentai, o hidroelektrinėse — 23 procentai.

68 procentai Lietuvoje suvartotos energijos buvo importuota: 54 procentai buvo nupirkti iš trečiųjų šalių, 34 procentai buvo gauta iš Švedijos, 11 procentų — iš Latvijos ir iki vieno procento — iš Lenkijos.

Bendras šalių elektros suvartojimas išliko tolygus praėjusios savaitės suvartojimui ir siekė 534 gigavatvalandes.

19
Tegai:
elektros energija, Latvija, Estija, Lietuva
Dar šia tema
Nuo spalio pradžios — dar daugiau galimybių elektros energiją gaminti patiems
Lietuvoje smarkiai atpigo elektros energija
Nausėda pristatė planą, kaip neįsileisti "nesaugios" Astravo AE elektros
Opozicijai nepavyko "prastumti" nuostatos dėl Astravo AE elektros nepirkimo ES
Įrenginys iš Ignalinos AE bus panaudotas elektros tinklams sinchronizuoti su ES