Dujų saugykla, archyvinė nuotrauka

Putinas paragino atsisakyti abipusių pretenzijų su Ukraina dėl dujų

16
(atnaujinta 11:50 2019.11.01)
Rusijos vadovas, komentuodamas teisminius ginčus tarp "Gazprom" ir "Naftogaz", bandymus per Ukrainos teismus susigrąžinti septynis milijardus dolerių iš Rusijos koncerno dėl monopolinės padėties Ukrainos tranzito rinkoje pavadino absurdiškais

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik.  Rusija ir Ukraina turėtų panaikinti tarpusavio pretenzijas dėl dujų, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas po derybų su Vengrijos ministru pirmininku Viktoru Orbanu.

Rusijos vadovas, komentuodamas teisminius ginčus tarp "Gazprom" ir "Naftogaz", bandymus per Ukrainos teismus susigrąžinti septynis milijardus dolerių iš Rusijos koncerno dėl monopolinės padėties Ukrainos tranzito rinkoje pavadino absurdiškais. Putinas priminė, kad "Gazprom" nėra susijęs su dujų tranzitu per Ukrainą, nes už tai atsakingos vietos įmonės.

"Tai tiesiog absurdas. Tas pats vyksta Stokholme", ​​— teigė Rusijos vadovas.

Anot Putino, būtina "atsikratyti absurdo" ir "panaikinti visus abiejų pusių reikalavimus".

2017 metų gruodžio ir 2018 metų vasario mėnesiais Stokholmo arbitražo teismas paskelbė nutarimus byloje tarp "Gazprom" ir "Naftogaz" dėl dujų tiekimo ir tranzito sutarčių, galiausiai įpareigodamas Rusijos bendrovę sumokėti Ukrainos įmonei 2,56 milijardo JAV dolerių.

"Gazprom" apskundė juos 2018 metų kovo mėnesį, o gegužę pareikalavo visiškai panaikinti sprendimą dėl tranzito. "Gazprom" taip pat pateikė ieškinį arbitražui dėl sutarčių su "Naftogaz", kurios galioja iki 2019 metų pabaigos, nutraukimo.

Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
© Sputnik /
Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
16
Tegai:
Rusija, Ukraina, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom
Dar šia tema
"Naftogaz" pasiūlė "Gazprom" aptarti tranzitą
Lenkija atvira "Gazprom" siūlymams dėl dujų tiekimo
Politologas: Ukraina ginče su "Gazprom" primena patvorio berniuką
Ekspertas papasakojo apie sėkmingą "Gazprom" eksporto plėtrą