Rusijos valiuta, archyvin ėnuotrauka

Vokietijos žiniasklaida pranešė apie rublio "grįžimą"

69
(atnaujinta 13:46 2019.11.01)
Vokietijos leidinio ekonomikos apžvalgininkas teigia, kad nepaisant sankcijų Rusijos ekonomika rodo gerus rezultatus, todėl nacionalinė jos valiuta išlieka stabili investicijoms

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Finansinė padėtis Rusijoje gerėja, o rublis išlieka stabili valiuta, nepaisant politinių naujienų. Tokią išvadą padarė straipsnio "Po sankcijų ir naftos kainų sukrėtimo: štai kodėl rublis grįžta" autorius. Straipsnis skelbiamas vokiečių leidinyje "Focus".

Kaip pažymėta straipsnyje, po nuosmukio, kurį sukėlė Vakarų sankcijos ir mažėjančios naftos kainos, rublis sugebėjo ženkliai sustiprėti dolerio ir euro atžvilgiu ir 2019 metais tapti viena stipriausių besivystančių šalių valiutų.

Pelningumo mažėjimas Europoje ir JAV verčia naujus investuotojus daugiau investuoti į Rusijos valiutą, ir paaiškėjo, kad jo paklausa yra labai didelė, rašo autorius.

Straipsnyje taip pat minima, kad tarptautinių investuotojų požiūriu Rusijos vyriausybės obligacijos yra patikima investavimo priemonė.

Tarptautinė reitingų agentūra "Fitch" anksčiau priskyrė Rusijai investicinį reitingą tokį, kokį turi Kinija ir Indija — BBB. Kartu "Forbes" pažymi, kad Maskva griežtai kontroliuoja išlaidas — skolos ir BVP santykis yra tik apie 20 procentų, o 124,14 milijardo dolerių (beveik septyni procentai BVP) saugomi Nacionaliniame gerovės fonde. Dar daugiau lėšų — tarptautiniuose centrinio banko rezervuose.

Savo ruožtu Šveicarijos banko UBS analitikai Rusijos valiutą apibūdino kaip "labai patrauklią investicijoms". Tam įtakos turėjo geri pagrindiniai ekonominiai rodikliai: maža infliacija, puikus mokėjimų balansas, didelės aukso ir užsienio valiutos atsargos, susiformavusios dėl tinkamų biudžeto taisyklių.

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susivienijo su Rusija po 2014 metais pusiasalyje įvykusio referendumo. Vakarai, kaltindami Maskvą kišimusi, įvedė jai sankcijas.

Tuo tarpu Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, importo pakeitimo politikos ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga. Rusija ne kartą pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos konflikto šalis ir Minsko susitarimų objektas.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad Maskva nebuvo sankcijų iniciatorė.

Birželio pabaigoje ES Taryba šešiems mėnesiams oficialiai pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai iki 2020 metų sausio 31 dienos. Be to, Europos Sąjunga pratęsė "Krymo sankcijų" paketą iki 2020 metų birželio 23 dienos.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
69
Tegai:
ekonomika, Rusija
Dar šia tema
Rusija paskelbė, kad JAV sankcijos labai nepaveiks tiekimų iš "Jamal SGD"
Bundestagas atmetė siūlymą panaikinti antirusiškas sankcijas