Baigtų prekių išpilstymo parduotuvė Rusijos degtinės gamybos įmonėje, archyvinė nuotrauka

Įvardyta Baltijos šalis, daugiausia perkanti rusiškos degtinės

43
(atnaujinta 12:55 2019.11.06)
Rusijos eksporto centras degtinę laiko pačiu perspektyviausiu alkoholiniu gėrimu rinkoje galimam proveržiui

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik.  Latvija tapo viena iš pagrindinių rusiškos degtinės vartotojų, rašo Sputnik Latvija.

Šiuo metu pagrindiniai rusiškos degtinės vartotojai yra Latvija, Vokietija, Didžioji Britanija, Kazachstanas ir Armėnija. Be to, Latvija pateko į geriausiųjų penketuką dėl reeksporto į kitas Baltijos šalis.

Rusijos eksporto centras (REC) pasiūlė suteikti lengvatines eksporto paskolas degtinės ir alaus gamintojams, kad atsargos užsienyje padidėtų 1,5–3 kartus.

Dabartinis biudžeto kodeksas nustato alkoholio eksportuotojų subsidijavimo apribojimus, tačiau pokyčiai įsigalios 2020 metais, o tai visų pirma leis gamintojams naudotis reklamos mechanizmais užsienio rinkose, būtent prekės ženklais "Made in Russia" ir "GoodFoodRussia".

REC mano, kad degtinė turi geriausias eksporto perspektyvas. Šiuo metu bendras šios rūšies alkoholio eksportas pasaulyje siekia apie 36 mlrd. eurų, tačiau Rusijos gamintojų pasiūla 2018 metais sudarė tik 150 mln. Centre mano, kad šis santykis rodo potencialiai didžiulę pardavimo nišą.

REC vadovas Andrejus Slepnevas teigė, kad degtinės rinką suformavo Rusijos degtinė "Smirnoff" ir sovietinė "Stoličnaja". Tačiau jis apgailestavo, kad tik nedidelė dalis visame pasaulyje žinomų prekės ženklų priklauso Rusijos bendrovėms.

Remiantis Alkoholio gamintojų sąjunga, pagalba reklamuojant rusiškos degtinės prekės ženklą ir subsidijos padidins šio gėrimo pasiūlą daugiau nei tris kartus — iki 450 milijonų eurų iki 2024 metų.

43
Tegai:
eksportas, Baltijos šalys, Latvija, Rusija, degtinė
Dar šia tema
Pekinas leidžia Lietuvai eksportuoti į Kiniją daugiau žuvies produkcijos
Pradėta kovoti su gudriu alkoholio pirkimo neleistinu laiku metodu