Tanklaivis Arctic Discoverer, archyvinė nuotrauka

JAV tanklaivių nematyti: Lietuva gavo SGD krovinį Norvegijos

42
(atnaujinta 11:41 2019.11.15)
Nauja degalų partija atkeliavo iš Melkojos uosto, kur yra "Equinor" gamykla. Gavėjas kol kas nežinomas

VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko nemažas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys iš Norvegijos.

Kaip praneša portalas "Marinetraffic.com", tanklaivis "Arctic Discoverer" penktadienio rytą įplaukė į Klaipėdos uostą. Šiuo metu prie SGD terminalo stovi dujų gabenimo laivas.

Pagal operatoriaus "Klaipėdos nafta" grafiką iš tanklaivio yra pakrauta 138 tūkst. kubinių metrų degalų. Gavėjas nežinomas.

Krovinys į Lietuvą atkeliavo iš Melkojos uosto, kuriame įsikūrusi Norvegijos įmonė "Equinor".

Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex". Estijos koncernui "Eesti Energia" buvo pristatyta vienkartinė kuro partija. Tikimasi, kad kitas vartotojas bus Estijos energetikos kompanija "Elenger", kurios degalų partija turėtų atvykti lapkričio mėnesį.

SGD krovinys į Lietuvą daugiausia atkeliauja iš Norvegijos ir Rusijos. Vietos valdžia taip pat skelbia JAV siuntas ir Amerikos SGD reklamą Europos rinkai, tačiau Vilnius negauna jokių siuntų iš užsienio.

Tariamai siekdama atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolijos, 2014 metais Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą. Tačiau išlaikyti dujų laikymo indą yra brangu. "Klaipėdos nafta" už nuomą kasmet moka 60 mln. eurų.

Lapkričio pradžioje KN nusprendė ne vėliau kaip iki 2024 metų gruodžio 31 dienč įsigyti SGD terminalą Klaipėdoje ar kitą panašų plaukiojantį laivą. Preliminariai, pirkinys bus finansuojamas paskolomis ir kitomis priemonėmis.

42
Tegai:
SGD, Norvegija, JAV, Lietuva
Dar šia tema
Ekonomistas: Lenkijos premjero pareiškimai apie "Nord Stream-2" absurdiški
Ekspertas: lietuviai priversti mokėti "mokestį už nepriklausomybę nuo Rusijos"
Rusija išliks didžiausia dujų eksportuotoja bent iki 2040 metų