Klaipėdos SGD terminalas

Prekyba dujomis per SGD terminalą Lietuvoje susidomėjo penkios bendrovės

(atnaujinta 13:41 2019.11.22)
Su įmone, pateikusia geriausią pasiūlymą, bus pasirašyta sutartis dėl SGD paskirstymo stoties Klaipėdoje pajėgumų rezervavimo 5 metų laikotarpiui

VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Penkios bendrovės domisi galimybe naudotis "Klaipėdos naftos" SGD paskirstymo stotimi, praneša įmonės spaudos tarnyba.

Dalyviui, pateikusiam geriausią pasiūlymą, bus siūloma pasirašyti sutartį dėl SGD paskirstymo stoties Klaipėdoje pajėgumų rezervavimo 5 metų laikotarpiui.

KN paskelbė, kad SGD paskirstymo stoties pajėgumų rezervacijos konkursas buvo paskelbtas siekiant surasti strateginį partnerį šios rinkos plėtrai Baltijos regione, įskaitant Lenkiją.

"Pasiekę susitarimą, galėsime susitelkti į infrastruktūros operatoriaus veiklą, užsitikrinti nuolatinį pajamų srautą ir padengti šios infrastruktūros kapitalo ir operacinius kaštus. Tuo tarpu strateginis partneris bus atsakingas už SGD pardavimus ir rinkos vystymą", — rašoma pranešime.

SGD paskirstymo stotis skirta tiekti ir paskirstyti gamtines dujas Baltijos regionui bei naudoti švarų kurą gabenimo ir sunkiasvorio transporto srityje.

Klaipėdos SGD terminalas

2014 metais Lietuva Klaipėdoje pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą, kad tariamai atsikratytų Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Lietuva SGD laivą-saugyklą nuomojasi iš Norvegijos, ir kasmet "Klaipėdos nafta" už tai moka po 60 milijonų eurų.

Klaipėdos terminalo paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex". Buvo ir vienkartinis kuro tiekimas Estijos koncernui "Eesti Energia". Dar vienu vartotoju taps Estijos energetikos įmonė "Elenger", kuriai skirta kuro partija turėtų atvykti lapkritį.

Kroviniai su dujomis atkeliauja iš Norvegijos ir Rusijos. Vilnius taip pat teigia, kad gauna "mėlynąjį kurą" iš JAV, tačiau kai kurie ekspertai tuo abejoja ir pabrėžia, kad buvo tik keli vienkartiniai pristatymai. Nuo naujų dujų metų pradžios Lietuva jau yra gavusi kelis krovinius su rusišku kuru.

Tegai:
Lietuva, SGD
Dar šia tema
Pirmoji lapkritį SGD partija iš Rusijos pasiekė Lietuvą
SGD iš JAV Ukrainai atplaukė į Lenkijos terminalą
Bundestago deputatas pareiškė, kad Europai nereikia SGD iš JAV