Разгрузка удобрений на территории сельскохозяйственного предприятия, архивное фото

Baltarusija sumažino trąšų tranzitą per Lietuvą

(atnaujinta 14:59 2019.12.03)
Susisiekimo ministerija teigia, kad taip atsitiko dėl sumažėjusio pasaulinio šios rūšies prekių poreikio

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Baltarusija sumažino trąšų gamybą, dėl to sumažėjo tranzitinių krovinių vežimas per Lietuvą. Apie tai pranešė Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

Ministerijos duomenimis, tai lėmė sumažėjęs pasaulinis trąšų poreikis.

"Tranzitinių krovinių vežimo mažėjimą tikimasi kompensuoti didinant vietinius pervežimus. Pavyzdžiui, šiemet AB "Lietuvos geležinkeliai" pasirašė ilgalaikę sutartį su bendrove "Dolomitas" dėl skaldos vežimo", — teigiama pranešime.

Anksčiau Klaipėdos jūrų direkcija paskelbė, kad uostas investuos į infrastruktūrą, kad pritrauktų krovinių iš Baltarusijos.

Latvija ir Lietuva konkuruoja dėl Baltarusijos krovinių. Kai kurie ekspertai manė, kad Vilniaus pozicija Baltarusijos atominės elektrinės statybos atžvilgiu galėtų atimti iš Lietuvos tranzitą.

Kaip anksčiau rašė Sputnik Lietuva, Baltarusijos ambasadorius Latvijoje Vasilijus Markovičius pažymėjo, kad Minskas nelaiko Vilniaus pelningu ekonominiu partneriu ir krovinių gabenimo srityje teikia pirmenybę Rygai. Be to, jis pažymėjo, kad krovinių vežimo perorientavimas gali įvykti būtent dėl Vilniaus kritikos Minskui.

Tegai:
Baltarusija, tranzitas, Lietuva
Dar šia tema
Klaipėdos uostas planuoja kovoti dėl krovinių iš Baltarusijos
Žiniasklaida: Kinija pasiūlė Lietuvai prekių mainais į Klaipėdos uosto akcijas
Ekspertas: atsisakydama Kinijos investicijų, Lietuva įteikia Rusijai dovaną