Kaitinamojo tabako rūkymas, archyvinė nuotrauka

Seimas 65 proc. padidino akcizus kaitinamojo tabako produktams

(atnaujinta 13:57 2019.12.05)
20 vienetų produkto pakuotė vidutiniškai brangs 33 centais, ir tai leis į biudžetą surinkti papildomus šešis milijonus eurų

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Pritarta siūlymui didinti akcizų tarifą kaitinamojo tabako produktams, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pagal priimtas pataisas kaitinamojo tabako produktams akcizų tarifą nutarta didinti nuo 68,6 iki 113,2 euro, t. y. 65 proc. už kilogramą produkto. Anksčiau buvo numatyta didinti 78,5 euro, arba 14,4 proc.

Už šiuos Akcizų įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-4019(2) balsavo 65 Seimo nariai, prieš — 11, susilaikė 25 parlamentarai.

Pranešime pabrėžiama, kad padidinus akcizų tarifą kaitinamojo tabako produktams dėl mokestinių veiksnių 20 vienetų kaitinamojo tabako produktų galėtų pabrangti apie 0,33 euro. Dėl spartesnio akcizų padidinimo kaitinamojo tabako produktams valstybės biudžetas 2020 metais papildomai galėtų gauti apie 6 mln. eurų pajamų.

Šią savaitę Seimas taip pat nusprendė nuosaikiai padidinti akcizų tarifus etilo alkoholiui, benzinui, gazoliams ir žemės ūkio veikloje naudojamiems gazoliams.

Nuo 2020 metų kovo 1 dienos etilo alkoholiui akcizų tarifas didės nuo 1 832 iki 2 025 eurų už gryno etilo alkoholio hektolitrą. 0,5 l stipraus gėrimo vidutiniškai pabrangs apie 0,45 euro.

Didinant akcizo tarifus siekiama išplėsti mokesčių bazę, kuri mažiau kenkia ekonomikos augimui ir tuo pačiu matu labiau prisideda prie finansų ir sveikatos priežiūros srities.

Preliminariais skaičiavimais, padidinus akcizus, biudžeto pajamos kitąmet padidės 42 mln. eurų.

Meskite rūkyti dabar!
© Sputnik /
Meskite rūkyti dabar!
Tegai:
kaitinamasis tabakas, tabakas, akcizas
Dar šia tema
Patvirtintas trejų metų akcizo didinimo planas rūkalams
Nuo kovo įsigalios akcizai elektroninių cigarečių skysčiams
Nutraukta šeimos kelionė su tūkstančiu pakelių kontrabandinių cigarečių
Kontrabandą gabenusio Šalčininkų gyventojo laukia tūkstantinė bauda
Kontrabandiniai rūkalai į Lietuvą atplaukė iš Baltarusijos Merkiu