Elektros linijos, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje antrą mėnesį eilės elektros kaina žemiausia tarp Baltijos šalių

(atnaujinta 09:47 2019.12.09)
Šiemet paskutinis rudens mėnuo buvo šiltesnis nei praeitais metais. "Ignitis" mano, kad dėl to sumažėjo kainos

VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Lietuvoje elektra yra pigiausia tarp Baltijos šalių jau antrą mėnesį iš eilės. Tai pranešė elektros energijos ir gamtinių dujų tiekėjas "Ignitis".

Paskutinį rudens mėnesį vidutinė elektros kaina "NordPool" biržos Lietuvos kainų zonoje buvo 44,7 euro už megavatvalandę, tai yra 19 proc. mažiau nei pernai. Palyginti su šių metų spalio mėnesiu, kaina sumažėjo 4,8 proc.

Elektra atpigo ir kitose Baltijos šalyse. Latvijoje elektros kaina sumažėjo 4,4 proc. iki 45,26 euro už megavatvalandę, o Estijoje — 4,07 proc. iki 45,72 euro už megavatvalandę.

Švedijos kainų zonoje elektros kaina beveik nepakito — 42,31 euro už megavatvalandę.

"Pagrindinė mažesnių nei prieš metus elektros kainų priežastis — aukštesnė vidutinė šių metų oro temperatūra. Šių metų lapkritį Lietuvoje vidutinė oro temperatūra buvo 2,2 laipsnio didesnė nei tuo pačiu metu pernai. Kartu tai mažino ir elektros poreikį bei jos kainą. Dėl žemesnių nei įprastai kainų didžiausią naudą antrą mėnesį iš eilės pajuto klientai, kurie elektros energiją įsigyja pagal su "Nord Pool" Lietuvos kainų zona susietą kainodarą", — teigė "Ignitis" Verslo sprendimų skyriaus vadovas Martynas Boratinskas.

Palyginti su 2019 metų lapkričio mėnesiu, elektros energijos poreikis Lietuvoje sumažėjo atitinkamai 1,4 proc., o Latvijoje ir Estijoje — 2,4 ir 0,1 proc.

Remiantis prognozėmis, gruodžio mėnesį elektros energijos kainai įtakos turės jungčių su Kaliningrado sritimi ir Latvija pajėgumas.

Tegai:
Baltijos šalys, Lietuva, kaina, elektros energija, elektros tinklai
Dar šia tema
Kova su Astravo AE kaip bandymas pasiteisinti už Ignalinos AE "nužudymą"
Valstybės Dūmoje Krymo energetinė blokada palyginta su nusikaltimu žmoniškumui
Šiauliuose vyras su pagyvenusia motina palėpėje augino kanapes