Budapeštas, archyvinė nuotrauka

Vengrija prarado aštuonis milijardus dolerių dėl sankcijų Rusijai

(atnaujinta 12:55 2019.12.13)
Pasak Vengrijos užsienio reikalų ministro, sankcijų politika panaši į spektaklį teatre, nes tikrovėje tarp Vakarų Europos šalių ir Rusijos yra labai stiprus ekonominis bendradarbiavimas

VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Po sankcijų įvedimo Vengrija prarado 8 milijardus JAV dolerių dėl sumažėjusios prekybos su Rusija, sakė šalies užsienio reikalų ministras Pėteris Sijartas (Péter Szijjártó). Apie tai rašo naujienų agentūra RIA Novosti.

"Mes, vengrai, po sankcijų įvedimo praradome 8 milijardus dolerių. Mūsų uždavinys yra ir toliau teikti paramą Vengrijos įmonėms Rusijos rinkoje", — sakė Vengrijos užsienio reikalų ministras per Vengrijos eksporto plėtros agentūros partnerių biuro atidarymo ceremoniją (HEPA).

"Kai mes kalbame apie Europos Sąjungą ir santykius su Rusija, tada dažniausiai girdime: "konfliktai", "diskusijos". Bet tai yra tik paviršius. Labai dažnai tai panašu į spektaklį teatre. Nes jei pažvelgtumėte į tikrąjį šių dalykų turinį, taptų aišku, kad tarp Vakarų Europos šalių ir Rusijos yra labai stiprus ekonominis bendradarbiavimas, tai yra prekyba, investicijos", — sakė ministras.

ES ir Rusijos vėliavos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Сергеев

Pasak Vengrijos užsienio reikalų ministro, Vokietija pernai padidino savo prekybos su Rusija apyvartą 56 proc., Prancūzija — 45 proc., Italija — 37 proc.

"Be to, Vokietijos prekybos apyvarta pernai viršijo 60 milijardų JAV dolerių. 2014 metais, prieš sankcijas, apyvarta buvo 10 milijardų. Praėjusiais metais ji buvo 6,7 milijardo dolerių... Tai tik du trečdaliai apyvartos nuo 2014 metų", — aiškino ministras ir pridūrė, kad jei Vengrija nepalaiko savo įmonių Rusijos rinkoje, tai "nereikia tikėtis tolesnės sėkmės".

Penktadienį Maskvoje buvo atidarytas Vengrijos eksporto plėtros agentūros partnerystės biuras. HEPA tikslas — palengvinti Vengrijos kompanijų, siūlančių konkurencingus eksporto produktus, technologijas ir paslaugas, patekimą į užsienio rinkas, atsižvelgiant į specifines konkrečios šalies ypatybes. Biuro veikla apima Rusiją, Kazachstaną, Baltarusiją, Gruziją ir Azerbaidžaną.

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Kryme, kuris vėl susivienijo su Rusija po 2014 metais pusiasalyje vykusio referendumo. Vakarai, kaltindami Rusiją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių pakeisdama importą savo šalies gamybos prekėmis ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
Tegai:
Rusija, Vengrija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (248)
Dar šia tema
Rusijos Valstybės Dūma: Europa pavargo nuo sankcijų Rusijai
JAV išplėtė sankcijas Rusijai
Krymas paragino ES nutraukti antirusiškų sankcijų "beprotybę"