Lietuvos geležinkeliai

"LG" pasirašė sutartį dėl Vilnius-Klaipėda geležinkelio ruožo elektrifikavimo

(atnaujinta 09:48 2019.12.27)
Planuojama, jog darbai bus baigti 2023 metais. Sutarties vertė siekia daugiau nei 363 milijonus eurų

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. "Lietuvos geležinkeliai" (LG) pasirašė sutartį dėl Vilniaus — Klaipėdos geležinkelio ruožo elektrifikavimo su "Lietuvos geležinkelių infrastruktūra" ir ispanų "Elecnor".

Apie tai pranešė "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

Sutarties vertė — 363,1 milijono eurų. Taip pat, pasak bendrovės atstovų, Lietuvoje elektrifikavimas kainuos 20 procentų mažiau, nei vidutinė pastarųjų metų Europoje įgyvendintų projektų kaina.

"Įgyvendinus šį projektą Lietuvos geležinkelių infrastruktūra bus pakelta į visiškai naują kokybinį lygmenį, sukuriant naują šalies infrastruktūros standartą, o tai leis ženkliai sumažinti krovinių ir keleivių vežimo veiklos sąnaudas", — sako "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Manoma, kad elektrifikavimas turės didelę ekologinę naudą — kasmet geležinkelio tinkle bus sudeginama 46 tūkst. tonų mažiau dyzelino. Socialinė ekonominė nauda dėl oro taršos sumažėjimo per visą eksploatacijos laikotarpį sieks apie 700 mln. eurų.

Be to, dėl mažesnių energijos sąnaudų bei pigesnės riedmenų priežiūros bus sukurta apie 505 mln. eurų nauda transporto sektoriui.

Tikimasi, kad darbai bus baigti 2023 metais. Prognozuojama, kad jau 2024 metais pagrindine šalies geležinkelių arterija — tarp Vilniaus ir Klaipėdos — traukiniai važiuos varomi ekologiškesne ir pigesne energija.

Tegai:
Lietuva, Lietuvos geležinkeliai, Vilnius, Klaipėda
Dar šia tema
Vilniaus autobusų ir geležinkelio stotys bus sujungtos į bendrą mobilumo centrą
"Lietuvos geležinkeliai" atnaujina radijo ryšio sistemą
Atnaujintas tiesioginis susisiekimas traukiniais tarp Vilniaus ir Kauno