Vanduo, archyvinė nuotrauka

Vilniuje ir Klaipėdoje 2020 metais kils geriamojo vandens tiekimo paslaugų kainos

(atnaujinta 19:17 2020.01.01)
Daugiabučiuose namuose gyvenantiems vilniečiams paslaugų kaina padidės 17 proc., o klaipėdiečiams — 3,6 proc.

VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) vienašališkai nustatė naujas "Vilniaus vandenų" geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, kurios įsigalios nuo 2020 metų vasario 1 dienos. Taip pat buvo apskaičiuotos vandens kainos klaipėdiečiams.

Daugiabučiuose namuose gyvenantiems vilniečiams paslaugų kaina padidės 17 proc. — iki 1,36 euro (su PVM) už kubinį metrą. Gyvenantiems individualiuose namuose — 17 proc. iki 1,28 euro (su PVM). Įmonėms geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina taip pat didės — iki 1,33 euro (su PVM) už kubinį metrą. 

"Pagrindinė priežastis, kodėl 2019 m. "Vilniaus vandenų" paslaugų kainos buvo mažintos ir dabar atstatomos į ankstesnį lygį, yra 2017 m. bendrovės gautas viršpelnis, kuris iki 2020 m. vasario 1 d. bus grąžintas klientams", — teigiama VERT pranešime. 

Naujieji tarifai įsigalios nuo 2020 metų vasario 1 dienos ir bus taikomos visiems "Vilniaus vandenų" klientams Vilniaus mieste, Vilniaus, Švenčionių bei Šalčininkų rajonuose. 

Klaipėdiečiai už geriamosios vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymo paslaugas mokės 3,6 proc. daugiau. Daugiabučiuose namuose gyvenantys vartotojai mokės 1,43 euro už kubinį metrą (be PVM). Įsigaliojus naujoms kainoms, gyventojų už paslaugas mokama suma sudarys 1,26 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Tegai:
vanduo, Klaipėda, Vilnius
Dar šia tema
Būsto kainos Lietuvoje toliau auga
Vyriausybė įšaldo visų kompensuojamųjų vaistų kainas
Pinigai

Ekonomistas papasakojo apie sėkmingą koronaviruso krizės įveikimą  

(atnaujinta 07:08 2020.10.01)
Jis pabrėžė, kad liepos mėnesio Lietuvos eksportas jau įžengė į teigiamą teritoriją, todėl galbūt šiais metais bus išvengta eksporto kritimo

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik."Luminor" banko ekonomistas Žygimantas Mauricas papasakojo sėkmingą koronaviruso krizės įveikimą. Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

"Lietuvą iš COVID-19 krizės ištraukė ne tik plačiai savo pinigines atvėrę vartotojai, bet ir įspūdingą rezultatą pademonstravę eksportuotojai. Lietuvos prekių ir paslaugų eksportas per pirmuosius septynis šių metų mėnesius nukrito vos 6% ir tai buvo vienas geriausių rezultatų visoje ES", — rašo jis.

Tuo pačiu jis pabrėžė, kad liepos mėnesio Lietuvos eksportas jau įžengė į teigiamą teritoriją, todėl galbūt šiais metais bus išvengta eksporto kritimo. 

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Jis pažymėjo, kad tokį rezultatą lėmė tai, kad koronaviruso metu nebuvo stabdoma pramonės ir transporto įmonių veikla, vidaus vartojimas COVID-19 krizės metu išliko stiprus, o tai didino importo iš Lietuvos paklausą, taip pat trumpos šalies pramonės įmonių gamybos grandinės.

Taip pat Lietuva eksportuoja santykinai mažai turizmo paslaugų, o aukštos pridėtinės vertės IT paslaugų eksportas COVID-19 krizės metu augo, todėl bendras paslaugų eksportas sausio-liepos mėnesiais susitraukė vos 3 procentais.

"Labiausiai eksportas krito Pietų Europos šalyse (Graikijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje ir Italijoje), tad šios krizės metu atskirtis tarp Šiaurės ir Pietų Europos išaugs", — teigia jis.

Jo teigimu, antrosios koronaviruso bangos baimės stabdys turizmo paslaugų eksportą šiais metais, tad Pietų Europos šalyse ekonomika atsigaus tik 2021 metų antroje pusėje, o Šiaurės Europoje ekonominis aktyvumas žiemą taip pat gali kiek sumažėti.

Tegai:
koronavirusas, Žygimantas Mauricas, ekonomika
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva turėtų bijoti ne asmeninių, o ekonominių sankcijų
Pritarta siūlymui lengvinti sąskaitų atidarymą Lietuvoje trečiųjų šalių įmonėms
Vilnius

Baltarusiams, gavusiems leidimą gyventi Lietuvoje, COVID-19 tyrimas nebeprivalomas

(atnaujinta 17:29 2020.09.30)
Lietuvoje trūksta tam tikrų aukštos kvalifikacijos specialistų, todėl Vyriausybė numatė išimtis jiems atvykti į šalį

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Lietuvos Vyriausybė numatė papildomas sąlygas dėl paprastesnio aukštos kvalifikacijos darbuotojų, dėstytojų ir tyrėjų atvykimo iš Baltarusijos ir kitų šalių, praneša Vidaus reikalų ministerija.

Anot pranešimo, asmenų prašymai išduoti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje bus nagrinėjami nuotoliniu būdu, o priėmus teigiamą sprendimą tereikės atvykus pateikti dokumentų originalius biometrinius duomenis.

"Lietuvoje trūksta tam tikrų aukštos kvalifikacijos specialistų, turime verslininkų prašymų, todėl nusprendėme pritaikyti išimtis ir leisti atvykti aukštos kvalifikacijos specialistams", — pasakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Vyriausybė nusprendė atsisakyti reikalavimo užsieniečiams atsivežti likus 72 valandoms iki atvykimo atliktą COVID-19 tyrimo neigiamą atsakymą.

Anot Vyriausybės, praktikoje pastebėta, kad kyla klausimų dėl šių testų patikimumo, nes nėra nustatyta bendra forma, atsiranda padirbinėjimo rizika. Be to, pakeitus izoliavimo taisykles, testavimo reikalavimas tapo susietas su išimčių iš izoliacijos taikymu ar trumpinimu, tad reikalauti testo atvykstant nebėra prasminga. 

Be to, Vyriausybės nuomone, šis reikalavimas sudarė kliūčių ir užsienio piliečiams, bėgantiems nuo persekiojimo ar norintiems persikelti verslą, pasinaudoti supaprastintu vizų režimu, nes ne visose šalyse yra sudaryta galimybė atlikti mokamą tyrimą prieš keliaujant, sunku užtikrinti įvairiomis kalbomis pateiktų tyrimų atsakymų patikimumą.  

Siekiant lankstumo ir palengvinimo į šalį atvykstantiems užsieniečiams dėl ypatingų humanitarinių priežasčių (pavyzdžiui, dėl susiklosčiusių politinių aplinkybių ar kitokių grėsmių), motyvuotą leidimą atvykti Vidaus reikalų ministerijai nuo šiol galės teikti ne tik užsienio reikalų ministras, bet ir jo įgaliotas asmuo. 

Leidimai į Lietuvos Respubliką atvykti ypatingais humanitariniais tikslais išduodami vidaus reikalų ministro įsakymu. 

Rugpjūčio viduryje Baltarusijos IT įmonių atstovai kreipėsi į šalies prezidentą Aleksandrą Lukašenką su prašymu surengti naujus prezidento rinkimus bei sustabdyti žiaurumus šalies gatvėse. Jei tai nebus padaryta, įmonės pagrasino išsikelti kitur.

Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne Lukašenka.

Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos protestus griežtai slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą, tačiau šalyje tebevyksta suėmimai. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 120 teisėsaugos pareigūnų.

Tegai:
Vyriausybė, Baltarusija, COVID-19, leidimas nuolat gyventi, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva kviečia kvalifikuotus specialistus iš Baltarusijos
Lietuvos Vyriausybė patvirtino "paramos" planą Baltarusijai
Lynai Lietuvoje

Žuvininkystės tarnyba į ežerus paleido 25 tūkstančius lynų

(atnaujinta 18:40 2020.09.30)
Pranešime teigiama, kad praėjusiais metais į šalies ežerus buvo išleista 55 tūkst. dvivasarių lynų

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Žuvininkystės tarnyba į šalies ežerus išleido 20 tūkst. dvivasarių ir 5 tūkst. trivasarių lynų, praneša Žemės ūkio ministerija.

Ignalinos AE muziejaus ekspozicija
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Pabrėžiama, kad Žuvininkystės tarnybos Pietų regiono žuvivaisos skyriuje, Simne, dirbtinai išveistais ir išaugintais dvivasariais lynais praturtinti Alytaus, Ignalinos, Rokiškio, Šiaulių, Varėnos, Vilniaus ir Zarasų rajonų ežerai.

Pranešime teigiama, jog didžioji dalis šių žuvų išleista į Baluošo (Ignalinos raj.) ir Auslo (Zarasų raj.) ežerus. Trivasariais lynais papildyti Kalotės (Klaipėdos raj.), Metelio (Lazdijų raj.) ir Beržoro (Plungės raj.) ežerai.

Pažymima, kad 2019 metais į šalies ežerus buvo išleista 55 tūkst. dvivasarių lynų. 

Tegai:
Žemės ūkio ministerija, Lietuva, žuvys
Dar šia tema
NVSC apie teigiamus COVID-19 testus gydymo įstaigų prašo informuoti telefonu
Šiais metais vasaros stovyklose dėl skirtų papildomų lėšų stovyklavo per 79 tūkst. vaikų