Naftogaz iškaba, archyvinė nuotrauka

"Naftogaz" vadovas ne itin patenkintas susitarimu su "Gazprom"

(atnaujinta 21:44 2020.01.03)
Anot Koboliovo, Ukrainos įstatymai vis dar neatitinka Europos bazės ir Rusijos įmonė nebuvo pasirengusi prisiimti rizikas šiuo klausimu

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. "Naftogaz" nepatenkintas bendrovės įtraukimu į susitarimus su "Gazprom" dėl Rusijos dujų tranzito. Tai tapo Ukrainos kompromiso elementu, spaudos konferencijos Kijeve metu sakė "Naftogaz" vadovas Andrejus Koboliovas.

Dujų tiekimas
© Sputnik / Павел Паламарчук

Kaip paaiškino Koboliovas, "įstatymų ir kitų teisės aktų, turinčių įtakos gamtinių dujų rinkai arba tiesiogiai reguliuojančių ją, požiūriu" Ukrainos įstatymai dar neatitinka Europos įstatymų, praneša RIA Novosti.

Pasak Ukrainos vyriausiojo vadovo, bendrovė "Gazprom", įvertinusi šią situaciją, nebuvo pasirengusi prisiimti "neefektyvių Ukrainos įstatymų" rizikų, todėl "Naftogaz", veikusi kaip buferis tarp Rusijos bendrovės ir Ukrainos, prisiėmė šias rizikas. 

"Mums šios rizikos yra pažįstamos. Mus ne itin tenkina toks variantas, tačiau tai yra kompromiso elementas", — sakė "Naftogaz" vadovas.

Gruodžio 30 dieną Rusija ir Ukraina pasirašė susitarimų dėl dujų tranzito per Ukrainą paketą, tame tarpe penkerių metų tranzito sutartį. Pirmaisiais metais planuojama pumpuoti 65 milijardus kubinių metrų dujų, o per ateinančius ketverius metus — po 40 milijardų kubinių metrų.

Viena iš pagrindinių sąlygų tęsti Rusijos dujų tranzitą buvo Ukrainos perėjimas prie Europos dujų transportavimo sistemos valdymo taisyklių — buvo nuspręsta įsteigti atskirą operatorių įmonę, kuri valdytų DTS. Priėmus atitinkamą įstatymą, prasidėjo jos atskyrimas nuo "Naftogaz".

Trečiadienį Koboliovas pareiškė, kad Ukrainos dujų transportavimo sistemos operatoriaus atskyrimas baigtas.

Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
© Sputnik /
Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
Tegai:
Rusija, Europa, Ukraina
Dar šia tema
Ekspertas: Rusijos ir Ukrainos susitarime dėl dujų tranzito neaiškus "Naftogaz" vaidmuo
Rusija ir Ukraina pasirašė dujų tranzito sutartį
Bulgarija pradėjo gauti rusiškas dujas dujotiekiu "Turkish Stream"