Lėktuvas, archyvinė nuotrauka

Praėjusiais metais sostinės oro uoste keliavo 5 mln. keleivių

(atnaujinta 21:39 2020.01.03)
Šiemet tikimasi dar didesnio keleivių srauto: jau nuo šio pavasario iš Vilniaus oro uosto bus galima keliauti net 7 naujomis kryptimis: "Wizz Air" skraidins į Zaporožę ir Jerevaną, "Airbaltic" — į Hamburgą, Ciūrichą, Geteborgą, Dubrovniką ir Rijeką

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Paskutinę 2019 metų dieną keleivių skaičius Vilniaus oro uoste perkopė 5 milijonus. Tai didžiausias keleivių srautas oro uosto istorijoje, kurį pavyko aptarnauti per vienerius metus, rašoma Vilniaus oro uosto pranešime.

"Keleivių srautas Vilniaus oro uoste viršijo visų praėjusių metų skaičius ir buvo didžiausias istorijoje. Labai džiaugiamės, kad metus baigėme pasiekę tikslą, kuris mums labai svarbus ir leidžia toliau planuoti naujas veiklos apimtis", — sako Vilniaus oro uosto vadovas Dainius Čiuplys.

Teigiama, kad nors šių metų vasarą keleivių srautai Vilniaus oro uoste neaugo taip sparčiai kaip buvo planuojama, rudenį stebėtas spartus augimas — spalio ir lapkričio mėnesiais buvo aptarnauta ženkliai daugiau keleivių nei pernai tuo pačiu metu, atitinkamai 4,6 proc., 7,1 proc.

2020 metais tikimasi dar didesnio keleivių srauto: jau nuo šio pavasario iš Vilniaus oro uosto bus galima keliauti net 7 naujomis kryptimis: "Wizz Air" skraidins į Zaporožę ir Jerevaną, "Airbaltic" — į Hamburgą, Ciūrichą, Geteborgą, Dubrovniką ir Rijeką.

Oro uoste jau šiuo metu yra vykdoma plėtra: planuojama kitais metais pradėti naujo išvykimo terminalo rangą, 2020 metų pirmoje pusėje bus atidarytas naujas VIP terminalas su konferencijų centru. Lygiagrečiai planuojamos ir orlaiviams reikalingos infrastruktūros perone rekonstrukcijos.

Vilniaus oro uostas 2018 metais aptarnavo 4,9 mln., o visi trys Lietuvos oro uostai bendrai — net 6,3 mln. keleivių.

Europos oro uostai
© Sputnik /
Europos oro uostai

 

Tegai:
oro uostas, Vilnius
Dar šia tema
"Ebola Vilniaus oro uoste": kaip vyko civilinės gynybos pratybos
Lietuvoje atidarytas nacionalinis oro erdvės stebėjimo centras
Gruzinė iš Vilniaus oro uosto bandė išskristi su svetimu dokumentu