Naftos perdirbimo įmonė

Rusija ir Baltarusija susitarė dėl pirmosios naftos partijos pristatymo

(atnaujinta 19:40 2020.01.05)
"Belneftechim" pareiškė, kad sukaupti ištekliai padės užtikrinti sklandų dukterinių gamyklų darbą

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Baltarusija su Rusijos įmone įformina dokumentus, kad būtų galima pristatyti pirmąją naftos partiją, praneša "Belneftechim" spaudos tarnyba.

Dujų tranzitas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Илья Питалев

Koncerno tinklalapyje buvo pranešta, kad žaliavų kiekis ir sukaupti ištekliai užtikrins nuolatinį Baltarusijos gamyklų darbą 2020 metais.

Savo ruožtu oficialus "Transneft" atstovas Igoris Deminas RIA Novosti pareiškė, kad bendrovė gavo prašymą pristatyti 130 tūkstančių tonų naftos į Baltarusijos Novopolocko perdirbimo gamyklą.

Išvakarėse šaltinis RIA Novosti papasakojo, kad Baltarusija nori rasti nepriklausomus naftos tiekėjus derybų su Rusija metu.

Taip pat buvo pranešta, kad sutarties dėl Rusijos naftos tiekimo Baltarusijos naftos perdirbimo įmonėms nebuvimas yra susijęs su tuo, kad Minskas prašo sumažinti naftos sutartinę kainą 10 dolerių už toną.

Antradienį "Belneftechim" vadovas Andrejus Rybakovas sakė, kad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka įpareigojo užbaigti Baltarusijos ir Rusijos Federacijos derybas ir sudaryti naftos tiekimo į šalį sutartis, "siekiant užtikrinti sklandų abiejų naftos perdirbimo gamyklų darbą".

Tegai:
Rusija, Baltarusija, nafta
Dar šia tema
Bulgarija pradėjo gauti rusiškas dujas dujotiekiu "Turkish Stream"
"Naftogaz" vadovas ne itin patenkintas susitarimu su "Gazprom"
Rusijos dujų tranzitas per Ukrainą nuo metų pradžios sumažėjo penkis kartus