Išlaidų skaičiavimas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos gyventojai labiausiai ES susirūpinę kylančiomis kainomis ir mokesčiais

(atnaujinta 19:17 2020.01.09)
Praėjusį rudenį "Eurobarometro" atliktos apklausos duomenimis, 52 procentai gyventojų susirūpinę kylančiomis kainomis, pragyvenimo išlaidomis ir infliacija

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Lietuvos gyventojai labiausiai nerimauja dėl kylančių kainų ir mokesčių, rodo "Eurobarometro" tyrimas.

Elektros energija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vidutiniškai ES kylančių kainų, pragyvenimo išlaidų ir infliacijos rodiklis yra 18 procentų, tačiau Lietuvoje jis siekia 52 procentus. Dėl tų pačių problemų nerimauja Lenkijos (44 proc.) ir Bulgarijos (43 proc.) gyventojai.

Mokesčiai tapo antrąja paminėta problema Lietuvoje — 25 proc. ES tik aštuoni procentai respondentų pasirinko šį atsakymą.

Aplinkos, klimato ir energetikos klausimais susirūpino tik keturi procentai respondentų iš Lietuvos, ES — 21 procentai. Panašus požiūris ir į terorizmą. 23 proc. respondentų Lietuvoje pažymėjo sveikatos apsaugą ir socialinę apsaugą kaip svarbią problemą.

Dauguma respondentų iš 18 ES valstybių narių teigė, kad pasitiki ES. Aukščiausi rodikliai buvo Lietuvoje (66 proc.), Danijoje (63) ir Bulgarijoje (60). Taip pat 55 procentai lietuvių netiki, kad jų balsas yra svarbus Europos Sąjungoje.

Kas gerai gyvena ES?
© Sputnik /
Kas gerai gyvena ES?
Tegai:
mokesčiai, Lietuva, ES
Dar šia tema
Lietuvoje padidėjo žemės ūkio produktyvumas
Lietuva tapo populiariausia tarp pabėgėlių šalimi Baltijos regione