Elektros perdavimo linijos

Lietuvoje po ilgo laiko pabrango elektra

(atnaujinta 08:33 2020.01.14)
Kainų padidėjimą lėmė sumažėjusi vėjo ir hidroelektrinių generacija, taip pat padidėjęs suvartojimas visame regione pasibaigus šventiniam sezonui

VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Praėjusią savaitę didmeninė vidutinė savaitės elektros energijos kaina Lietuvoje pakilo septyniais procentais — iki 29,2 Eur/MWh., tačiau išlieka žemame lygyje — atitinkamai 48 proc. ir 19 proc. mažesnė nei 2019 ir 2018 metų kaina tuo pačiu laikotarpiu, rodo elektros perdavimo sistemos operatoriaus "Litgrid" duomenys.

Elektros energija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Artimiausiose prekybos zonose reikšmingiausias kainų padidėjimas buvo Lenkijoje, kur elektros kaina padidėjo 39 procentais. Švedijoje elektros kaina padidėjo dešimtadaliu, Baltijos šalyse ir Suomijoje — 7 procentais.

Anot bendrovės, elektros energija pabrango dėl sumažėjusios vėjo ir hidroelektrinių generacijos, taip pat padidėjusio suvartojimo visame regione pasibaigus šventiniam sezonui.

Latvijoje ir Lietuvoje elektros energijos gamyba sumažėjo atitinkamai 12 ir 34 procentais. Estijoje šis skaičius padidėjo 140 procentų.

Pažymima, kad 77 procentai Lietuvoje suvartotos elektros energijos buvo importuota. Bendras elektros energijos importo srautas padidėjo 13 procentų. "Litgrid" duomenimis, 61 procentas elektros energijos buvo iš trečiųjų šalių, 31 procentas — iš Švedijos, 9 procentai — iš Latvijos.

Tegai:
Lietuva, elektra
Dar šia tema
Šventiniu laikotarpiu elektros kainos sumažėjo
Zelenskis pasirašė įstatymą, draudžiantį importuoti elektrą iš Rusijos
Pelenai iš Vilniaus kogeneracinės jėgainės bus skirti vienai Norvegijos salų atkurti