Duona, grūdai ir miltai, archyvinė nuotrauka

Ukrainos politikas palygino duonos kainas Ukrainoje ir Lietuvoje

(atnaujinta 11:16 2020.01.14)
Anot Medvedčiuko, būtina įvesti valstybinį šio produkto kainų reguliavimą, kitaip jis liks neprieinamas milijonams ukrainiečių

VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Partijos "Opozicijos platforma — už gyvybę" politinės tarybos pirmininkas Viktoras Medvedčiukas palygino duonos ir jos gaminių kainas Lietuvoje ir Ukrainoje, rašoma partijos spaudos tarnyboje.

Ukrainoje ruginė duona kainuoja 0,82 euro (21,9 grivinų) už kilogramą, o balta duona — 0,72 euro (19,2 grivinų) už kilogramą. Vidutinės išlaidos per metus padidėjo atitinkamai 25 ir 23 proc.

Anot Medvedčiuko, Lietuvoje duona yra 40 proc. pigesnė nei Ukrainoje, o Lenkijoje — 30 proc. Dėl šios priežasties mažas pajamas gaunantys ukrainiečiai yra priversti duoną pakeisti pigesniais grūdiniais produktais.

Medvedčiukas pažymėjo, kad tai vyksta rekordinių grūdų derliaus fone. Tačiau reikia pažymėti, kad tokie pasėliai buvo gauti tik dėl palankių oro sąlygų, o ne dėl veiksmingos politikos.

Remiantis Ukrainos valstybinės statistikos tarnybos duomenimis, 2019 metais per 11 mėnesių ilgalaikio saugojimo duonos ir jos gaminių gamyba sumažėjo 10,7 proc., o lapkritį — 14,1 proc.

"Neatidėliotinai reikia valstybiniu mastu reguliuoti duonos ir jos gaminių kainas. Bet ne per administracinius apribojimus, o pavyzdžiui, per intervencijas į prekes. <...> Jūs negalite duonos paversti produktu, neprieinamu milijonams ukrainiečių", — teigė jis.

Jis taip pat pažymėjo, kad per daugelį Ukrainos nepriklausomybės metų daugybė vyriausybių veiksmingai pasinaudojo prekybinės intervencijos keliu.

Ukrainoje maisto kainos kelerius metus kilo. Tiekėjų asociacija 2019 metų lapkričio mėnesį nustatė, kad per mėnesį maisto kainos padidėjo 0,6 proc. Taip pat pakilo sviesto, visų rūšių duonos ir vištienos kiaušinių kaina. Tačiau labiausiai išaugo grikių kaina — 31,3 proc. per mėnesį.

Tegai:
kainos, duona, Lietuva, Ukraina
Dar šia tema
Lietuvoje elektra atpigo beveik ketvirtadaliu
"Naftogaz" nevykdo derybų su Rusija dėl tiesioginio dujų tiekimo
"Ignitis" tapo Suomijos dujų rinkos lydere