Palangos oro uostas, archyvinė nuotrauka

Palangos oro uostas pasiekė naują rekordą

(atnaujinta 19:23 2020.01.19)
Pasak Palangos oro uosto vadovo, 2019 metai buvo itin sėkmingi dėl puikios keleivių ir vežėjų aptarnavimo kokybės bei oro linijų bendroves užpildymo rodiklių

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Pernai Palangos oro uoste buvo sulaukta daugiausia keleivių per visą šio oro uosto istoriją — daugiau nei 338 tūkst. žmonių, praneša spaudos tarnyba. 

Pernai uostas aptarnavo 7 proc. daugiau žmonių nei 2018 metais. Bendras skrydžių skaičius padidėjo daugiau kaip 500 ir taip pat pasiekė rekordines aukštumas — perkopė 5 tūkst.

Palangos oro uosto vadovas Andrius Daujotas sako, kad 2019 metai buvo itin sėkmingi dėl kelių priežasčių: puikios keleivių ir vežėjų aptarnavimo kokybės bei oro linijų bendroves stebinančių užpildymo rodiklių.

Šiuo metu Palangos oro uostas atsinaujina — vykdomi terminalo infrastruktūros pokyčiai. Oro uoste atnaujinamos ir plečiamos komercinės zonos, plečiama aviacijos saugumo patikros zona (tam statomas priestatas), perplanuojamas ir didinamas išvykimo salės plotas.

Baigus atnaujinimo darbus, jau šių metų pavasarį, keleiviai galės dar greičiau ir patogiau pereiti pasų kontrolę — ne Šengeno išvykimo zonoje veiks dar viena papildoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos kabina.

Pasak Palangos oro uosto vadovo, baigus terminalo rekonstrukcijos darbus ir toliau ketinama investuoti į peronų, kilimo-tūpimo tako kokybės palaikymą, oro uosto priežiūrai reikalingos technikos atnaujinimą.

Pernai buvo atidarytas skrydis Palanga – Dortmundas (Vokietija). Po infrastruktūros pokyčių, 2020 metų vasaros sezono metu iš Palangos dar patogiau keliauti bus galima 3 naujomis kryptimis: "Norwegian Air Shuttle" dukart per savaitę skraidins į Stokholmą ir Kopenhagą, o "Ryanair" nuo kovo mėnesio triskart per savaitę siūlys skrydžius į Dubliną.

Tegai:
rekordas, Palangos oro uostas
Dar šia tema
Kauno oro uostas aptarnavo milijoną keleivių
Bus atnaujinamas Vilniaus oro uostas
Susisiekimo ministerija papasakojo apie investicijas į Klaipėdos uostą
Maskva, archyvinė nuotrauka

Pompėjas pakomentavo naujų sankcijų įvedimą Rusijos įmonėms

(atnaujinta 09:45 2020.11.28)
JAV valstybės sekretorius pridūrė, kad sankcijos taikomos dvejiems metams ir apima JAV vyriausybės pirkimų, JAV vyriausybės pagalbos ir eksporto apribojimus

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Naujos sankcijos, kurias JAV įvedė Rusijos ir Kinijos įmonėms, yra susijusios su tiekimais pagal Irano raketų programą, sakė valstybės sekretorius Maikas Pompėjas.

"Mes taikome sankcijas "Chengdu Best New Materials" ir "Zibo Elim Trade" Kinijoje, taip pat "Nilco" grupei, kuri dar vadinama "Nil Fam Khazar" ir "Santers Holding", bei "Elecon OJSC" Rusijoje už jautrių technologijų ir prekių tiekimą Irano raketų programai. Priemonės yra mūsų atsako į kenkėjišką Irano veiklą dalis", — sakoma jo rašytiniame pareiškime.

JAV valstybės sekretorius pridūrė, kad sankcijos taikomos dvejiems metams ir apima JAV vyriausybės pirkimų, JAV vyriausybės pagalbos ir eksporto apribojimus.

Sankcijos trims Rusijos ir dviem Kinijos įmonėms galioja nuo lapkričio 6 dienos, tačiau apie jas tapo žinoma tik šią savaitę. Kaip paaiškino Valstybės departamentas, jos buvo įvestos vadovaujantis masinio naikinimo ginklų neplatinimo prieš Iraną, Šiaurės Korėją ir Siriją įstatymu.

Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas šias sankcijas pavadino diskriminaciniu žingsniu, kurio tikslas buvo sumenkinti Rusijos bendrovių ekonominį potencialą.

Tegai:
sankcijos, Rusija, JAV
Dar šia tema
Putinas pratęsė atsakomąsias sankcijas Vakarams
Europos Parlamentas paragino "sustiprinti pasitikėjimą Rusija" panaikinant sankcijas
Rusijos Valstybės Dūma sureagavo į pranešimus apie naujas JAV sankcijas Rusijai
Nord Stream-2

Laivas, galintis užbaigti "Nord Stream-2" grįžta į Kaliningradą

(atnaujinta 09:10 2020.11.27)
Spalį laivas kelias savaites buvo prie Kaliningrado priešais Kuršių neriją, kur netoli jo dirbo tiekimo laivas "Finval"

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Laivas "Akademik Čerskij" mėnesį po inkaravimo Vokietijos Mukrano uoste, kuris yra projekto "Nord Stream-2" logistikos bazė, grįžta į Kaliningradą, rodo jūrų "Marine Traffic" portalo duomenys.

Spalį laivas kelias savaites buvo prie Kaliningrado priešais Kuršių neriją, kur netoli jo dirbo tiekimo laivas "Finval". Vėliau mėnesio pabaigoje "Akademik Čerskij" iškeliavo į Mukraną, jį lydėjo dar keli laivai — "Artemis Offshore", "Ostap Sheremeta", "Finval" ir "Umka".

"Artemis Offshore" ir "Ostap Sheremeta" grįžo į Rusiją anksčiau lapkritį, o ketvirtadienio vakarą "Akademik Čerskij" taip pat pakeitė kursą į Kaliningradą. Pasak "Marine Traffic", laivas tikslą pasieks šeštadienį.

Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.
Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

Nord Stream-2
© Sputnik
"Nord Stream-2"
Tegai:
laivas, Kaliningradas, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Vokietija vadina JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2" nepriimtinomis
Baidenas pavers JAV Europos marionete