Dujovežis Coral Favia

Ačiū Rusijai: Lietuva gavo jau trečią SGD krovinį per mėnesį

(atnaujinta 11:29 2020.01.23)
Bendrovės "Klaipėdos nafta" duomenimis, SGD tanklaivis pristatė dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko tanklaivis su rusiškų suskystintų gamtinių dujų kroviniu. Apie tai praneša portalas "marinetraffic.com".

Laivas "Coral Favia" iš Vysocko uosto išplaukė 07:06 vietos laiku (06:06 Lietuvos laiku) ir vakare atplaukė į Klaipėdos uostą. Vysocke yra Rusijos dujų bendrovės "Novatek" gamykla.

"Klaipėdos naftos" SGD terminalo operatoriaus duomenimis, tanklaivis pristatė dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų. Šiuo metu jis prisišvartavęs Klaipėdos uoste.

Nuo 2020 metų pradžios tai jau trečioji Rusijos dujų partija.

Klaipėdos terminalo paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex".

Nuo šių metų pavasario į Lietuvą reguliariai atvyksta tanklaiviai iš Rusijos. Kiti tiekimai — SGD iš Norvegijos.

Vienintelis importinių SGD terminalas Lietuvoje pradėjo veikti 2014 metų gruodžio 3 dieną Klaipėdoje. Lietuvos valdžia teigia, kad jis leidžia Lietuvai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Lietuva SGD laivą-saugyklą nuomojasi iš Norvegijos, ir kasmet "Klaipėdos nafta" už tai moka po 60 milijonų eurų. Praėjusią vasarą valdžia nusprendė išpirkti dujų saugyklą, pateisindamos tai tuo, kad terminalas bus naudingas ateityje.

Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
© Sputnik /
Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
Tegai:
Lietuva, Rusija, SGD, SGD terminalas
Dar šia tema
Lietuvą pasiekė paskutinis šiais metais krovinys su Rusijos SGD
Pirmasis šių metų krovinys su Norvegijos SGD atkeliavo į Lietuvą