Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Davose vykusiame Pasaulio ekonomikos forume susitiko su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko valdovu Tadašiu Maeda

Ekspertas: derybos tarp Lietuvos ir Japonijos paprastai baigiasi niekuo

(atnaujinta 22:15 2020.01.24)
Nors Tokijas kartais iš tikrųjų domisi Baltijos šalių projektais, šių valstybių vadovybė nėra pasirengusi sutikti su Japonijos partnerių sąlygomis, mano ekspertas Sergejus Kondratjevas

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Baltijos šalių valdžios nenori imtis garantuoti iš Tokijaus paimtos skolos grąžinimo, nes supranta visas su tuo susijusias rizikas, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Davose vykusiame Pasaulio ekonomikos forume susitiko su pasaulio verslo lyderiais. Apie tai pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

Renginio metu jis aptarė keletą klausimų su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko valdovu Tadašiu Maeda.

Praėjusį rudenį Maeda kartu su Japonijos delegacija lankėsi Vilniuje. Susitikimo metu Lietuvos vadovas pareiškė besitikintis sustiprinti šalių bendradarbiavimą tiek politiškai, tiek ekonomiškai. Nausėda pridūrė, kad Vilnius pasikliauja Tokijaus patirtimi įgyvendindamas tokius svarbius transporto projektus kaip "Rail Baltica".

Ekspertas Sergejus Kondratjevas pažymėjo, kad Japonija anksčiau buvo susidomėjusi projektais, kurie įgyvendinami Baltijos šalyse, tačiau šios valstybės dažniausiai nėra pasirengusios įvykdyti sąlygas, kurias kelia Tokijas. Anot jo, paprastai Japonija siūlo teikti finansavimą pagal kapitalo grąžinimo garantiją.

"<...> Matėme, kad tai paprastai nieko nelemia, nes Japonija prašo, pavyzdžiui, kad skolą arba atitinkamai skolos finansavimą, kuris suteikiamas tokiems projektams, garantuotų valstybė. O Lietuvos, Latvijos ir kitų šalių vyriausybės labai retai sutinka su tuo, nes supranta, jog yra rizika, kad projektas neduos pajamų <...> ir kad sumokėti šią skolą turės Lietuva — pati valstybė, yra gana didelė. Todėl šios derybos paprastai pasibaigia niekuo", — pasakė ekspertas.
Tegai:
Japonija, Lietuva
Temos:
"Rail Baltica" statyba (49)
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva ir Japonija net žemėlapyje yra labai nutolusios
Lietuva stiprins ryšius su Japonija energetikos srityje