Navapolacko naftos perdirbimo įmonė, archyvinė nuotrauka

Baltarusija gavo pirmąją Norvegijos naftos partiją per Lietuvą

(atnaujinta 21:57 2020.01.27)
"Belneftekhim Concern" atstovas Aleksandras Tiščenka patikslino, kad atvyko traukinys su 59 cisternomis, kurių bendras tūris buvo apie 3,5 tūkst. tonų

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Pirmoji Baltarusijos nupirktos norvegiškos naftos partija atkeliavo į Navapolacko (Vitebsko sritis) geležinkelio stotį, RIA Novosti pasakojo koncerno "Belneftekhim" atstovas Aleksandras Tiščenka.

Jis patikslino, kad atvyko traukinys su 59 cisternomis, kurių bendras tūris buvo apie 3,5 tūkst. tonų.

Anksčiau Minskas įsigijo 80 tūkstančių tonų norvegiškos naftos. Ją pristatys per Lietuvos Klaipėdos uostą į "Naftan" perdirbimo gamyklą. Pirmoji partija, pagal planą, turėtų patekti į perdirbimo gamyklą pirmadienį.

Likusi nupirkta nafta į perdirbimo gamyklą bus pristatyta maždaug per dvi savaites.

Maskva ir Minskas negali susitarti dėl sutarčių dėl Baltarusijos naftos perdirbimo įmonių nenoro mokėti rinkos kainos. Tarp ginčų dėl naftos ir dujų Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ne kartą kalbėjo apie aktyvią alternatyvių tiekimo šaltinių paiešką.

Taigi gruodžio pabaigoje jis paskelbė, kad Minskas gali gauti Amerikos ar Saudo Arabijos naftą per Lenkiją reversiniu būdu per magistralinį "Družba" vamzdyną.

Sausio viduryje Baltarusijos ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas Dmitrijus Krutojus pranešė, kad Minskas siuntė komercinius naftos tiekimo į respubliką pasiūlymus mainais į rusiškus. Baltarusija svarstė visas įmanomas galimybes: Ukrainą, Lenkiją, Baltijos šalis, Kazachstaną, Azerbaidžaną.

Remiantis RIA Novosti šaltiniu, Rusija pakoregavo naftos tiekimo į Baltarusiją grafiką dėl importo iš trečiųjų šalių, ypač iš Norvegijos.

Tegai:
nafta, Norvegija, Rusija, Baltarusija
Dar šia tema
Ačiū Rusijai: Lietuva gavo jau trečią SGD krovinį per mėnesį
Paaiškėjo, kada Lietuva pristatys Norvegijos naftą į Baltarusiją