Rusijos ambasada Londone, archyvinė nuotrauka

Rusija nori naujo prekybos susitarimo su Britanija

(atnaujinta 14:00 2020.01.31)
Anot eksperto, Rusija ir JK turi sudaryti aviacijos, transporto, prekybos iriomis medžiagomis susitarimus

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Didžiajai Britanijai pasitraukus iš Europos Sąjungos, Rusija norėtų gauti naują prekybos susitarimą su Britanija, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos ambasadorių Londone Andrejų Keliną.

"Mes norėtume gauti naują išsamų prekybos susitarimą, tačiau tai turbūt įvyks dar negreitai", — sakė Kelinas per spaudos konferenciją "Valdai" klube.

Anot jo, Rusija ir JK turi sudaryti susitarimus aviacijos, transporto, prekybos dalomosiomis medžiagomis ir t.t.

"Iš esmės mes jau atlikome inventorizaciją, ką galėtume padaryti su JK, tačiau tuo pat metu iš JK pusės visiška tyla, nes ji vis dar užsiima skubesniais klausimais", — teigė Kelinas.

Tuo pačiu Rusijos ambasadorius Londone neatmetė galimybės sudaryti susitarimą dėl laisvosios prekybos zonos su Didžiąja Britanija, jei to užsimanys britų pusė.

"Mes dirbsime ir visada būsime pasirengę sudaryti mums reikalingus susitarimus, tačiau tikriausiai tai nebus pirmas dalykas, jis bus antrame plane. Nors mūsų ekonomistai ir kai kurie verslininkai yra gana drąsūs sakydami, kad reikėtų pereiti prie laisvosios prekybos zonos, kuri iš principo nėra tik hipotezė, bet gana įmanomas dalykas, tačiau tokiai drąstiškai ir naujai pozicijai turėtų būti pritarta iš Londono pusės", — teigė jis.

Didžioji Britanija pasitrauks iš ES sausio 31 dieną 23:00 valandą. Po to iki gruodžio mėnesio truks pereinamasis laikotarpis, kurio metu šalys derėsis dėl tolimesnių santykių.

Pagal abiejų šalių patvirtintas "skyrybų susitarimo" sąlygas pereinamasis laikotarpis gali būti pratęstas vieną kartą iki dvejų metų. Jungtinės Karalystės turi pateikti prašymą iki šių metų liepos 1 dienos.

Tačiau tokiu atveju Britanija turės toliau mokėti įmokas į ES biudžetą, kam kategoriškai priešinasi Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas.

Tegai:
laisvos prekybos susitarimas, Brexit, Didžioji Britanija, Rusija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
Dar šia tema
JT palaikė Putino idėją surengti Saugumo Tarybos "penketuko" susitikimą
Ukraina — sąjungininkė, su kuria nereikia jokių priešininkų