SGD terminalas Klaipėdoje, archyvinė nuotrauka

"Klaipėdos nafta" pajamos sumažėjo dėl mažesnių Baltarusijos naftos apimčių

(atnaujinta 11:31 2020.02.10)
Šių metų sausio menesį bendrovės naftos terminalų pardavimo pajamos siekė 2,0 mln. eurų, jos sumažėjo dėl 35 proc. mažesnės naftos produktų krovos

VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. "Klaipėdos nafta" SGD terminalų pardavimo pajamos sumažėjo beveik perpus, palyginti su praėjusiais metais. Apie tai praneša bandrovės spaudos tarnyba.

Šių metų sausio mėnesį KN SGD terminalų pardavimo pajamos buvo 3,7 mln. eurų, o penai per tą patį periodą pajamos siekė 7,0 mln. eurų.

Anot bendrovės, SGD terminalų preliminarios pardavimo pajamos 47,1 proc. mažesnės dėl nuo 2020 metų sausio 1 dienos 42 proc. sumažinto saugumo dedamosios tarifo.

Sausio menesį bendrovės naftos terminalų preliminarios pardavimo pajamos siekė 2,0 mln. eurų, jos sumažėjo dėl 35 proc. sumažėjusios naftos produktų krovos, lyginant su 2019 metų sausio mėn.

Iš viso bendrovės preliminarios 2020 metų sausio pardavimo pajamos sudaro 5,7 mln. eurų ir yra 43,6 proc. mažesnės nei 2019 metais atitinkamu laikotarpiu, kai jos siekė 10,1 mln. eurų.

Kaip pažymėjo bendrovės valdyba, KN naftos terminalų veiklos pajamoms vis dar turi įtakos sumažėjusios naftos perdirbimo maržos, atsispindinčios ir KN pagrindinių klientų naftos produkcijos gamybos apimtims bei atitinkamai naftos produktų tranzitui.

"Taip pat reikšmingos įtakos turėjo ir tai, kad Baltarusijai derantis su Rusija dėl naftos importo kainų, naftos perdirbimo gamyklose sumažėjo perdirbamos naftos kiekiai, atitinkamai mažiau naftos produktų buvo nukreipiama į jūrinę rinką. Visgi pažymėtina, kad su savo partneriais Baltarusijoje turime ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį ir įsipareigojimus sutarto naftos produktų kiekio perkrovai", — teigiama pranešime.

Klaipėdos SGD terminalas

Tariamai siekdama atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolijos, 2014 metais Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą. Išlaikyti dujų saugyklą yra brangu: kasmet "Klaipėdos nafta" už saugyklos nuomą Norvegijai moka 60 milijonų eurų. Praėjusią vasarą buvo nuspręsta terminalą išpirkti.

Anksčiau paaiškėjo, kad "Klaipėdos nafta" planuoja iš Šiaurės investicijų banko (NIB) paimti iki 160 milijonų eurų paskolą. Tikimasi, kad paskola bus suteikta iki 25 metų.

Nuo praėjusių metų gruodžio pabaigos tai yra antroji paskola, kurią Lietuvos įmonė planuoja pasiimti iš NIB. Be to, Lietuvos Seimas bendrovei "Klaipėdos nafta" suteikė valstybės garantiją 275 milijonų eurų paskolai iš NIB.

Nuo praėjusio pavasario Klaipėdos SGD terminalas reguliariai priėmė krovinius iš Vysocko, kur yra "Novatek" SGD gamykla. Paskutinį kartą tanklaivis rusišką kurą į Lietuvą pristatė sausio pabaigoje, ši partija tapo ketvirtąja per mėnesį.

Be dujų iš Rusijos Lietuva gauna SGD iš Norvegijos. Tuo pat metu iš JAV buvo pristatytos tik kelios deklaruoto kuro atsargos.

Tegai:
Klaipėdos nafta
Dar šia tema
Lietuvos žvalgybos ataskaita — sena daina apie tą patį
Skvernelis: artėjame prie bendro susitarimo atsisakyti Astravo AE elektros
Šiemet į Lietuvą atvyko penktasis tanklaivis su rusiškomis SGD
Latvijoje gali būti pastatytas naftos Minskui perkrovimo terminalas
Družba

Baltarusija sustabdė naftos tranzitą per "Družbos" ruožą

(atnaujinta 13:56 2021.01.20)
"Družba" naftos vamzdynas užtikrina naftos tiekimą Baltarusijos naftos perdirbimo gamykloms ir jos tranzitą į Europą

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Baltarusija, vadovaudamasi planu, iki sausio 22 dienos sustabdė naftos tranzitą per "Družbos" ruožą, žurnalistams sakė "Transneft" prezidento patarėjas, atstovas spaudai Igoris Deminas.

"Pagal planą Baltarusija nuo šiandien iki sausio 22 dienos sustabdė tranzitą Fenješlitkės ir Budkovicos (pietinė "Družbos" atšaka) kryptimi dėl Michalkos–Brodų ruožo, skirto naftai pumpuoti iš Odesos į Mozyrių, reverso", — sakė jis.

"Družba" naftos vamzdynas užtikrina naftos tiekimą Baltarusijos naftos perdirbimo gamykloms ir jos tranzitą į Europą.

Tegai:
tranzitas, nafta, Baltarusija
Dar šia tema
Dujų rinka 2020 metais: Europai pasisekė, Rusija išgyveno
"Brent" naftos kaina pasiekė maksimumą nuo praėjusių metų vasario
Ekonomistas: Minskas nuosekliai pašalina Lietuvą iš naftos produktų tranzito
Elektros tinklai

Remonto metu bus atjungta elektros sistemos jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos

(atnaujinta 10:41 2021.01.20)
Šeštadienį dėl gedimo atsijungė viena iš dviejų linijų tarp Alytaus ir Lenkijos. Įvykio priežastys vis dar nežinomos

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Dėl atliekamų remonto darbų trečiadienį ir ketvirtadienį atjungiama Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemas jungianti "LitPol Link" jungtis, praneša Lietuvos elektros perdavimo operatoriaus "Litgrid" spaudos tarnyba.

Remonto darbai atliekami po to, kai šeštadienį ryte atsijungė viena iš dviejų jungtį sudarančių 400 kV linijų Alytus–Elkas (Lenkija). Tuo metu Lietuvos kryptimi buvo perduodama 492 MW galia. Tada po pietų buvo atstatytas "LitPol Link" jungties veikimas.

Jungtis neveiks trečiadienį ir ketvirtadienį, nuo 9 iki 19 val. Atjungus abi linijas Alytus–Elkas, bus atliekamas vienos fazės laido intarpo montavimas.

"Nustatę gedimą vienoje linijoje šeštadienį, netrukus įjungėme rezervinę linija, kuri iki tol buvo išjungta dėl atliekamų "LitPol Link" jungties išplėtimo darbų. Abi šios linijos sumontuotos ant tų pačių atramų, todėl, siekiant užtikrinti darbuotojų saugumą remonto darbų metu, linija laikinai neveiks ir jungtis nebus prieinama rinkai", — sakė "Litgrid" l. e. p. Perdavimo tinklo departamento vadovas Valdas Bancevičius.

Detalios gedimo priežastys paaiškės, atlikus detalų gedimo tyrimą.

Pasitraukimas iš BRELL

Lietuva, Latvija ir Estija yra BRELL energijos žiedo dalis kartu su Baltarusija ir Rusija. Baltijos šalys nusprendė atsijungti ir sinchronizuotis su Europos elektros sistema per Lenkiją — per jau pastatytą "LitPol Link" ir jūrų kabelį "Harmony Link". Tai planuojama padaryti iki 2025 metų.

Lietuvoje noras išeiti iš BRELL yra paaiškinamas noru pasiekti "energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos". Tačiau, pasak daugelio ekspertų, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus nepaprastai brangus išteklių ir pinigų prasme, o ateityje taip pat pakenks vartotojų kišenėms, nes tarifai neišvengiamai kils.

Tačiau Maskva tikisi, kad net ir Baltijos šalims palikus BRELL, elektros tiekimas respublikoms bus tęsiamas.

Tegai:
Lenkija, Lietuva, Litgrid, elektros energija, LitPol Link
Dar šia tema
Užsienio politikos koordinacinės tarybos posėdyje aptarti svarbiausi 2021 metų uždaviniai
"LitPol Link" jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos buvo atjungta dėl gedimo
Ešlė Baiden

Baideno dukra pasiskundė nesvetingu Melanijos Tramp elgesiu

(atnaujinta 13:21 2021.01.20)
Būsimo JAV prezidento paveldėtoja davė atvirą interviu, kuriame išsakė viską, ką galvoja apie Trampų šeimą ir tradicijas

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Būsimo JAV prezidento Džo Baideno dukra Ešlė išreiškė nepasitenkinimą neteisingu buvusios JAV pirmosios ponios Melanijos Tramp elgesiu. Apie tai pranešė Sputnik Baltarusija.

Kaip tapo žinoma, ponia Tramp griežtai atsisakė surengti ekskursiją po Baltuosius rūmus Ešlės motinai, būsimai pirmajai poniai — Džil Baiden. Taip Melanija sulaužė 70 metų tradiciją, pagal kurią dabartinio prezidento žmona prieš jo inauguraciją susitikdavo su naujojo lyderio žmona, parodydavo kambarius.

Kaip pranešė leidinys "Today", Baideno dukra suskubo prabilti apie nesvetingą Melanijos Tramp elgesį: ji savo pretenzijas pareiškė televizijoje.

Pokalbyje su televizijos laidos vedėjais Ešlė pabrėžė, kad buvęs modelis niekada nebandė susisiekti su jos mama ir pasiūlyti jai tradicinę pagalbą.

"Nemanau, kad Donaldas ir Melanija apskritai sugeba laikytis tradicijų ir laikytis protokolo. Tai liūdna", — sakė mergina, po ko ji pabrėžė, kad tai jokiu būdu neužgavo jos šeimos.

Džo Baideno inauguracija įvyks sausio 20 dieną, ceremonijoje Amerikos himną dainuos Lady Gaga.

Tegai:
Donaldas Trampas, Melanija Tramp, Džo Baidenas, JAV