Lietuvos finansų ministerija

Finansų ministerija naują Lietuvos kredito reitingą pavadino "istoriniu pasiekimu"

(atnaujinta 21:25 2020.02.24)
Valdininkų teigimu, tarptautinėje arenoje "pasitikėjimas Lietuva nuolat ir sparčiai auga", o šis pasiekimas yra subalansuotos fiskalinės politikos rezultatas

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Lietuvos finansų ministerija pavadino unikaliu respublikai naują ilgalaikį skolinimosi reitingą, kurį ji gavo iš tarptautinės kredito reitingų agentūros "Standard & Poor's".

Anksčiau paaiškėjo, kad "Standard & Poor's" pakėlė Lietuvos reitingą iš A į A+, o nustatyto reitingo perspektyvą pavadino stabilia. Organizacija atkreipė dėmesį į spartų ir subalansuotą šalies ekonomikos augimą ir apdairią fiskalinę politiką.

Kaip pažymėjo Finansų ministerija, Lietuvos reitingas buvo pakeltas peršokant tarpinę grandį — teigiamą perspektyvą.

Anot valdininkų, paprastai šalių ilgalaikio skolinimosi reitingus kasmet peržiūrinčios agentūros pagerina perspektyvą arba palieka tą patį kredito reitingą, tokie "peršokimai" reitinguose — išskirtiniai.

"Mes ne tik pasiekėme aukščiausią poziciją kredito reitinguose šalies istorijoje, bet ir padarėme tai peršokdami tarpinę grandį. Tai — didžiulis įvertinimas, kuriuo galime didžiuotis", — sakė finansų ministras Vilius Šapoka.
Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Андрей Богданов

Pasak ministerijos vadovo, toks "Standard & Poor's" įvertinimas rodo, kad tarptautinėje arenoje "šalies patikimumas nuolat ir sparčiai auga".

"Standard & Poor’s" Lietuvos kredito reitingus paskutinį kartą buvo pagerinusi 2018 metų kovą.

Kita tarptautinė kreditų reitingų agentūra "Fitch Ratings" Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą A (stabili perspektyva), "Moody's" — A3 (teigiama perspektyva), "DBRS Morningstar" — A (teigiama perspektyva).

Kas gerai gyvena ES?
© Sputnik /
Kas gerai gyvena ES?
Tegai:
kreditai, Finansų ministerija, reitingas, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje sulėtėjo gyventojų atlyginimų augimas
Nausėda atskleidė, ko reikia sutarimui dėl ES biudžeto
Mobilumo paketas prieštarauja ES žaliajam kursui