Elektros tiekimo linija, archyvinė nuotrauka

Baltarusija ir Latvija pasiūlė nutiesti elektros liniją, aplenkiant Lietuvą

(atnaujinta 13:14 2020.03.13)
Šiuo metu perdavimai vykdomi per keturias elektros linijas, jungiančias Baltarusijos ir Lietuvos energetikos sistemas

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Minskas ir Ryga pradėjo išankstines derybas dėl galimos 330 kilovoltų galios elektros perdavimo linijos statybos tarp dviejų valstybių, praneša "Naviny.by".

Pasak pirmojo "Belenergo" generalinio direktoriaus pavaduotojo Vladimiro Bobrovo, požiūris į bet kokios elektros energijos iš Baltarusijos priėmimą Lietuvoje yra neigiamas.

Pasak Boborovo, Baltarusija trejus metus tiekia savo elektrą didžiausiai Šiaurės Europos energijos rinkai "Nord Pool". Šiuo metu perdavimai vykdomi per keturias elektros linijas, jungiančias Baltarusijos ir Lietuvos energetikos sistemas. Minskas kol kas neturi kitos galimybės patekti į Baltijos šalių energijos rinką.

"Deja, kalbant apie santykius su Lietuvos Respublika, dėl Lietuvos požiūrio į Baltarusijos AE statybą tiek spaudoje, tiek politiniame lygmenyje yra daug diskusijų. Žiūrint iš Lietuvos pusės, požiūris atrodo gana neigiamas", — sakė Bobrovas.

"Belenergo" atstovas priminė, kad Lietuvoje laikomasi nuostatos, kad pradėjus veikti atominei elektrinei, bus blokuojamas elektros tiekimas iš Baltarusijos į "Nord Pool" rinką. Tuo tarpu Lietuvos parlamente nėra vienybės šiuo klausimu, nes Baltarusijos elektros pašalinimas gali padidinti kainas Lietuvoje 25 %, pažymėjo Bobrovas.

Neigiamas Vilniaus požiūris į atominės elektrinės statybą Baltarusijoje yra išreiškiamas Lietuvos valdžios bandymais agituoti prieš elektrinės atidarymą. Dabar Lietuva grasina visiškai atsisakyti elektros energijos iš Baltarusijos.

Europos šalių reitingas pagal elektros energijos prieinamumą gyventojams — 2019
© Sputnik /
Europos šalių reitingas pagal elektros energijos prieinamumą gyventojams — 2019
Tegai:
elektra, Lietuva, Latvija, Baltarusija
Dar šia tema
Elektros energiją visa galia gamina kombinuotojo ciklo blokas Elektrėnuose
Elektra Lietuvoje vėl buvo pigiausia Baltijos šalyse
Lietuva tapo pagrindine elektros energijos importuotoja iš Baltarusijos
Elektros perdavimo sistema Lietuvoje bus valdoma iš naujojo centro
Lietuvoje elektra atpigo po staigaus kainų šuolio