Vilnius, archyvinė nuotrauka

Rusija užima pirmąją vietą didžiausių Lietuvos prekybos partnerių sąraše

(atnaujinta 18:07 2020.03.15)
Šių metų sausį Lietuvos eksporto apimtys padidėjo 7,2 proc., o importo apimtys sumažėjo 36,5 proc.

VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Rusija išlieka didžiausia Lietuvos prekybos partnere. Tai liudija Statistikos departamento duomenys.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Sausio mėnesį Lietuva eksportavo prekių, kurių vertė 2213,9 mln. eurų. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šis rodiklis sumažėjo 2,5 procento. Tuo pačiu metu pirmąjį naujųjų metų mėnesį Lietuva eksportavo prekių, kurių vertė — 2,335,4 milijono eurų, t.y. 2,4 procento mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais.

Lietuvos eksportas į Rusiją nurodytu laikotarpiu sudarė 11,4 proc., jo apimtis per metus padidėjo 7,2 proc. ir siekė 251,9 mln. Importo į Rusiją apimtis sudarė 283,5 mln. Eurų (12,1 proc. viso Lietuvos importo). Palyginti su 2019 metais, šis rodiklis sumažėjo 36,5 proc., Tačiau tai nesutrukdė Rusijai išlikti didžiausia Lietuvos prekybos partnere.

Lietuva taip pat daugiausia eksportavo į Latviją (9,7), Vokietiją (9,5) ir Lenkiją (8,2). Prekių importo dalis iš Vokietijos sudarė 12,1 proc., Iš Lenkijos — 11,6 proc., Iš Latvijos — 7,6 proc.

2014 metais Maskva įvedė maisto embargą — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų. Trim omenyje JAV, ES šalys, Kanada, Australija ir Norvegija. Nuo 2016 metų embargas buvo išplėstas ir Ukrainai.

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pažymėjo, kad, nepaisant sunkių Vilniaus ir Maskvos politinių santykių, Rusija yra svarbi valstybės prekybos partnerė. Anot diplomato, per trejus metus buvo užfiksuota išaugusi prekyba tarp šalių ir padidėjęs turistų srautas.

Tegai:
ekonomika, prekyba, Rusija
Dar šia tema
Baltarusija ir Latvija pasiūlė nutiesti elektros liniją, aplenkiant Lietuvą
Ekspertas: "Juodoji gulbė", kuri gali sukelti krizę, yra ne ES
Baltijos šalyse "išteisinami" užsienio bankai Rusijos sąskaita, tikina ekspertė