JAV vėliava, archyvinė nuotrauka

Analitikai įvertino galimus JAV kompanijų nuostolius dėl COVID-19

(atnaujinta 12:56 2020.03.21)
Ekspertai pabrėžia, kad be tinkamos fiskalinės politikos ir 4 trilijonų dolerių kredito JAV BVP šiemet gali sumažėti daugiau nei 6 procentais

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. JAV bendrovių pajamos dėl koronaviruso gali sumažėti 4 trilijonais dolerių, o kompanijų nuostoliai visame pasaulyje gali siekti 12 trilijonus, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Bridgewater" rizikos draudimo fondo ataskaitą.

Karantinas Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Šiame etape, mūsų skaičiavimais, JAV įmonių pajamos privačiajame ir viešajame sektoriuose sumažės beveik 4 trilijonais dolerių. Tai labai pavojingas sumažėjimas, o jei jis nebus sušvelnintas, tai sukels ilgalaikius svyravimus. Kadangi šis poveikis pajamoms pastebimas visame pasaulyje, visi nuostoliai pasaulio mastu bus maždaug tris kartus didesni — apie 12 trilijonų dolerių", — rašoma pranešime.

Pažymima, kad 2 trilijonų JAV dolerių nuostoliai paveiks dideles ir mažas Amerikos kompanijas, užsiimančias energetikos, turizmo ir laisvalaikio verslu.

"Bridgewater" ekspertai pabrėžia, kad be tinkamos fiskalinės politikos ir 4 trilijonų dolerių kredito JAV BVP šiemet gali sumažėti daugiau nei 6 procentais.

Anksčiau pranešta, kad JAV valdžia planuoja ekonomikos palaikymo priemonėms skirti iš viso už maždaug 3 trilijonus dolerių.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 234 tūkst. žmonių, mirė beveik 10 tūkst. 

Taip pat skaitykite:

Tegai:
koronavirusas, ekonomikos krizė, finansinė krizė, ekonomika, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (985)
Dar šia tema
Estijos finansų ministras paskelbė apie ekonominės krizės pradžią šalyje
Koronavirusas — vinis į ES ir europietiškų vertybių karstą