Verslo susitikimas

Lietuvoje laisvų darbo vietų skaičius buvo mažiausias tarp Baltijos šalių

(atnaujinta 12:22 2020.03.22)
ES vidurkis buvo 2,2 procento, tuo tarpu Lietuvos Respublikai apskaičiuotas rodiklis siekė 1,3 procento

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Lietuvoje ketvirtąjį 2019 metų ketvirtį laisvų darbo vietų skaičius buvo mažiausias tarp Baltijos šalių. Tai patvirtina statistikos agentūros "Eurostatas" atliktas tyrimas.

ES vidurkis buvo 2,2 proc., tuo tarpu Lietuvos Respublikai apskaičiuotas rodiklis siekė 1,3 procento. Estijoje šis rodiklis buvo 1,8 procento, o Latvijoje — 3 procentai.

ES šalių reitinge pagal laisvų darbo vietų skaičių pirmavo Čekija (5,9). Po jos seka Belgija (3,4), Vokietija (3,3) ir Nyderlandai (3,2). Žemiausi rodikliai buvo Graikijoje (0,5), Bulgarijoje (0,8), taip pat Airijoje, Ispanijoje ir Portugalijoje (po 0,9 visoms trims šalims).

Lietuvos gyventojai nuolat nerimauja dėl kylančių maisto kainų ir mažų atlyginimų, o pati respublika reguliariai užima paskutines vietas ES reitinguose pagal pajamų lygį ir gyvenimo kokybę.

​Kai kurie ekspertai mano, kad žlugus TSRS ir Lietuvai įstojus į ES, šalis tapo Europos periferija, neturinčia jokio savarankiškumo. Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pareiškė, kad ES dirbtinai palaiko žemą pragyvenimo lygį Lietuvoje, kad panaudotų respublikos išteklius kitų Europos zonų plėtrai.

Tegai:
Eurostatas, ES, darbo rinka, Baltijos šalys, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje per metus padidėjo laisvų darbo vietų skaičius
Įmonė Lietuvoje valstybės paramą panaudojo ne darbo vietoms kurti, o kriptovaliutai
Lietuva — tarp pirmaujančių ES pagal darbo rinkoje esančių moterų skaičių