Naftos perdirbimo gamykla

"Rosneft" Baltarusijai tieks naftą su penkių dolerių toną priemoka

(atnaujinta 21:21 2020.03.23)
Rusijos įmonė pažymėjo, kad pristatymų grafikas kol kas tik planuojamas, o sutartys dar nepasirašytos

VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Rusijos naftos milžinė "Rosneft" tieks Baltarusijai naftą su penkių dolerių už toną priemoka, praneša RIA Novosti.

Pažymima, kad būtent šias sąlygas bendrovė anksčiau siūlė Minskui. "Transneft" viceprezidentas Sergejus Andropovas patikslino, kad pristatymų grafikas balandžio mėnesiui kol kas yra tik planuojamas, sutartys dar nėra pasirašytos.

Šeštadienį Rusijos ir Baltarusijos ministrai pirmininkai Michailas Mišustinas ir Sergejus Rumas telefonu aptarė Rusijos naftos tiekimo atnaujinimą, kad būtų visiškai pakrautos Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos.

Pranešama, kad vyriausybių vadovai iš esmės susitarė dėl bendradarbiavimo parametrų. Šiuo metu Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos dirba su 50 procentų apkrova dėl nesutarimų tarp Maskvos ir Minsko dėl ilgalaikių sutarčių.

Baltarusija mano, kad netikslinga išlaikyti priemokas gamintojams mokesčių manevro Rusijos naftos sektoriuje sąlygomis. Atsižvelgdamas į tai, Minskas įvairina savo žaliavų šaltinius. Dabar Baltarusija perka naftą ir per prekybininkus.

Tegai:
nafta, Baltarusija, Rusija