Naftos gavyba, archyvinė nuotrauka

"Nafta 20 dolerių": žiniasklaida prognozuoja naują erą ekonomikoje

(atnaujinta 18:06 2020.03.26)
Pasak Japonijos laikraščio, dėl dabartinės situacijos, kurią iš dalies sąlygoja koronaviruso pandemija, nukentės kiti naftos gamintojai

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Kainų karas, kilęs tarp Maskvos, Rijado ir Vašingtono, provokuoja eros, kurioje nafta kainuos 20 dolerių už barelį, pradžią, praneša Japonijos laikraštis "Nihon keidzai".

"Trys šalys — JAV, Rusija ir Saudo Arabija — pradėjo ginčytis, kas ką pergalės, rizikuodamas hegemonija naftos rinkoje, ir nuo to kenčia kitos naftą gaminančios šalys. Dėl to visur yra bankroto požymių. Kylančių kainų perspektyvos nėra", — pažymima leidinyje.

Pasak laikraščio, dėl dabartinės situacijos, kurią iš dalies sąlygoja koronaviruso pandemija, nukentės kiti naftos gamintojai: pavyzdžiui, Venesuela paprašė TVF penkių milijardų dolerių kovai su liga.

Irakas taip pat kreipėsi į TVF dėl tos pačios sumos — pirmą kartą nuo 1962 metų. Leidinys primena, kad tai yra antra pagal dydį OPEC šalis naftos gavybos srityje, tačiau jai taikomos JAV sankcijos.

Laikraštyje rašoma, kad kainų karas taip pat buvo stiprus smūgis Afrikos naftos kartelio nariams.

"Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atidžiai stebi Amerikos skalūnų naftą. Vargu, ar jis taps artimesnis Saudo Arabijai. Kol "trio" varžosi, kas ištvers ilgiau, OPEC nariai gali pradėti atitrūkti nuo organizacijos, nes jie nesugebės išlaikyti tokio tempo", — nurodoma publikacijoje.

Išsipildžius tokiam scenarijui, OPEC vėl galėtų tapti organizacija, apimančia tik Persijos įlankos šalis, išgaunančias naftą, apibendrinama leidinyje.

Naftos kainos nuo kovo pradžios sumažėjo beveik perpus, nes paklausa krito dėl koronaviruso protrūkio, žlugusio OPEC+ susitarimo ir Saudo Arabijos ketinimo žymiai padidinti gavybą ir sumažinti žaliavų kainas.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
koronavirusas, ekonomika, nafta
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (961)
Dar šia tema
Europai pranašaujama stipriausia ekonominė krizė
Japonijos žiniasklaida papasakojo apie Rusijos pranašumus naftos kare