Traukinys iš Kinijos

Į Lietuvą pirmą kartą istorijoje atvyko pašto traukinys Kinijos

(atnaujinta 09:44 2020.04.15)
Vilniaus intermodaliniame terminale sustojo 42 pašto konteinerių sąstatas. Iš ten siuntos bus išskirstytos į 30 Europos šalių

Šventinį Velykų savaitgalį pirmą kartą istorijoje į Lietuvą atvyko traukinys iš Kinijos, kurio krovinį sudaro tik pašto siuntos, pranešė valstybinė įmonė "Lietuvos paštas".

Sąstatas atvyko į Vilniaus intermodalinį terminalą. Traukinį sudaro 42 konteineriai, o krovinys skirtas ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai.

Почтовый поезд из Китая в Литве
© Photo : Lietuvos paštas
Pasaulį sukausčius koronaviruso pandemijai ir dėl to sutrikus daugeliui logistikos grandinių, Lietuva tampa logistikos centru iš Tolimųjų Rytų į Europą.

"Lietuvos pašto" generalinė direktorė Asta Sungailienė pažymėjo, kad pirmą kartą istorijoje Kinija į Europą atsiuntė tik pašto traukinį. "Lietuvos paštas" bus atsakingas už šių siuntų paskirstymą po visą Europą.

Iš Vilniaus intermodalinio terminalo į 30 Europos šalių bus išskirstyta daugiau nei 260 tonų pašto siuntų. Daugiausia siuntų bus gabenama į Vokietiją, JK, Prancūziją, Ispaniją ir Vengriją. Lietuvos vartotojams liks du atskiri pašto konteineriai.

Почтовый поезд из Китая в Литве
© Photo : Lietuvos paštas
Pasaulį sukausčius koronaviruso pandemijai ir dėl to sutrikus daugeliui logistikos grandinių, Lietuva tampa logistikos centru iš Tolimųjų Rytų į Europą.

Sungailienė pranešė, kad artimiausiu metu tikimasi sulaukti daugiau tokių traukinių iš Kinijos. Iki šiol siuntos iš Kinijos Europą dažniausiai pasiekdavo oro paštu, nes tai yra greičiausias siuntų pristatymo iš Kinijos būdas.

Tegai:
pašto siuntos, Lietuvos paštas, Lietuva, Kinija
Dar šia tema
Iš Kinijos atskraidinta daugiau nei 27 tonos asmens apsaugos priemonių
Per Velykas medikams atskraidinta beveik 100 tonų asmens apsaugos priemonių
Į karščiavimo klinikas ir mobilius punktus pristatyta apsauginių akinių ir kombinezonų
Europos Sąjungos vėliavos prie Europos Komisijos būstinės Briuselyje, archyvinė nuotrauka

EK patvirtino subsidijų teikimą labiausiai nukentėjusioms Lietuvos įmonėms

(atnaujinta 12:40 2021.04.13)
Apgyvendinimo, maitinimo, turizmo ir kitos dėl COVID-19 pandemijos nukentėjusios įmonės galės gauti iki 350 tūkst. eurų paramos

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Europos Komisija (EK) patvirtino 120 mln. eurų pagalbą Lietuvos įmonėms, ypač nukentėjusioms dėl karantino suvaržymų, pranešė Konkurencijos taryba.

EK priėmė teigiamą sprendimą dėl naujos laikinosios valstybės pagalbos priemonės, kurios tikslas – paremti apgyvendinimo, maitinimo, turizmo ir kitas labiausiai dėl COVID-19 pandemijos nukentėjusias įmones.

Valstybės pagalbos schema, kurios biudžetas – 120 mln. eurų, patvirtinta pagal Laikinosios valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti reaguojant į dabartinį COVID-19 protrūkį, sistemą. 

Į paramą galės pretenduoti verslai, kurių vieno mėnesio vidutinė apyvarta nuo 2020 lapkričio 1 d. iki 2021 sausio 31 d. krito daugiau nei 50 proc., lyginant ją su tuo pačiu laikotarpiu 2019–2020 m.

Nukentėjusios įmonės pagal patvirtintą schemą galės gauti iki 350 tūkst. eurų paramos. Ji bus teikiama tiesioginių dotacijų forma ir galės padengti pastoviąsias verslo išlaidas.

Parama įmonėms pagal šią priemonę bus teikiama iki 2021 metų gruodžio 31 dienos.

Šiuo metu apgyvendinimo ir maitinimo sektorius pagal gaunamą pagalbą yra antras po prekybos sektoriaus – jam skiriama beveik penktadalis visos paramos. Iš viso 1864 apgyvendinimo ir maitinimo įmonės yra gavusios 5,8 mln. eurų subsidijų.

Turizmo sektoriuje subsidijų šiuo metu yra gavusios 254 įmonės, joms paskirstyta 796 tūkst. eurų. Turizmo sektorius turi ir tik šiai ūkio šakai skirtą pagalbos priemonę – tai yra kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijos. Šia priemone pasinaudojo 41 kelionių organizatorius, iš viso buvo suteikta 2,89 mln. eurų garantijų. 

Tegai:
Lietuva, COVID-19, Europos Komisija (EK)
Dar šia tema
Europarlamentaras atkreipė dėmesį į ES klaidas kovoje su pandemija
Pasauliui prognozuojamas vienos svarbiausių prekių trūkumas
Iš trijų Baltijos šalių lietuviai labiausiai nusiteikę ieškoti naujų eksporto rinkų
Europoje pranašauja "Frexit"
Žmogus su lagaminu, archyvinė nuotraukas

Lietuvoje dėl emigracijos šuolio gali kilti kainos, pareiškė ekonomistas

(atnaujinta 12:32 2021.04.13)
Negalėdamas įsidarbinti dėl pandemijos sukeltos krizės jaunimas gali palikti respubliką, mano Mauricas

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. "Luminor" ekonomistas Žygimantas Mauricas pareiškė, kad jei emigracijos šuolis Lietuvoje užsitęs, tai gali turėti rimtų pasekmių. Apie tai jis parašė savo puslapyje Facebook.

"Jau anksčiau esu perspėjęs, kad viena iš didžiausių šios krizės grėsmių Lietuvai, kaip mažai ir atvirai ekonomikai, yra galimai išaugsianti emigracija (ypač jaunimo), jei Lietuva nesugebės atverti savo ekonomikos greičiau nei daugelis kitų ES valstybių. Taip yra todėl, kad nemaža dalis jaunimo dirba laisvalaikio paslaugų sektoriuje, kuris šios krizės metu nukentėjo labiausiai", — pareiškė jis. 

Pasak Maurico, bendras užimtųjų skaičiaus kritimas Lietuvoje 2020 metais siekė vos 1,5 %, tačiau 15–29 metų amžiaus grupėje kritimas siekė net 7 % (moterų — 12 %).

Ekonomistas mano, kad neturėdamas galimybės įsidarbinti, jaunimas gali pasirinkti ir emigracijos kelią. 

Jei 2021 metų kovo mėn. emigracijos šuolis (dauguma emigravusiųjų yra Lietuvos piliečiai) yra naujos tendencijos pradžia, tai yra rimtas pavojaus signalas, nes emigracija gali lemti dar didesnį darbuotojų trūkumą pokriziniu laikotarpiu, pažymi jis.

"Tai stabdytų ekonomikos atsigavimą bei lemtų spartesnį kainų ir galimai netvarų atlyginimų augimą (jei emigravusių lietuvių nepakeistų imigrantai iš trečiųjų šalių)", — apibendrino Mauricas.

Anksčiau Statistikos departamentas pranešė, kad emigrantų skaičius per metus išaugo beveik dvigubai — nuo 1 663 praėjusių metų kovo mėnesį iki 3332 2021 metų kovo mėnesį. 2020 metais apie trečdalis emigravusių buvo Lietuvos piliečiai, o 2021 metais jų jau buvo daugiau nei pusė. Tuo pačiu metu imigrantų skaičius sumažėjo nuo 3 131 pernai kovą iki 2 968 šių metų kovo mėnesį.

Lietuvoje demografinė krizė tęsiasi kelis dešimtmečius, sukeldama rimtą ekspertų, kurie prognozuoja tolesnį gyventojų skaičiaus mažėjimą, nerimą. Demografai mano, kad respublika sugebės įveikti šią situaciją tik migrantų iš kitų šalių sąskaita.

Tegai:
emigracija, Lietuva
Dar šia tema
Ekonomistas: vasarį vidutinė alga šalyje buvo maždaug 8,8 proc. didesnė nei pernai
Ekonomikos atsigavimas Lietuvoje priklausys nuo vakcinavimo progreso
Nausėda susitiko su naujuoju Lietuvos banko valdybos pirmininku
Praėjusią savaitę visose Baltijos šalyse pigo elektra
Ekonomistas: nuo 2009 metų Lietuvos valstybės skola išaugo 3 kartus

Klaipėda vaizdo įraše parodė buvusio kino teatro "naują gyvenimą"

(atnaujinta 19:57 2021.04.12)
Planuojama, kad visa erdvė bus paruošta gegužės viduryje. Liko atlikti pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukciją

Klaipėdos savivaldybė restauruoja erdvę prie buvusio "Vaidilos" kino teatro. Vaizdo įrašas, kuriame aprašomi pokyčiai, paskelbtas savivaldybės YouTube kanale.

Ties Taikos prospekto ir Paryžiaus Komunos gatvės sankirta esančioje aikštėje jau atlikta daugiau kaip 90 proc. visų rekonstrukcijos darbų, pabaiga numatoma gegužės viduryje.

Čia yra keturi apleisti pastatai, kurie anksčiau buvo kino teatras "Vaidila". Pernai juos nusipirko Telšių rajone registruota įmonė "Kietasis Biokuras".

Atnaujintoje erdvėje prie buvusio "Vaidilos" kino teatro bus poilsio zona, arčiau Taikos prospekto įrengta scena, mažųjų klaipėdiečių laisvalaikiui — žaidimų aikštelė ir guminiai laipiojimo kalneliai, sukurtos žaliosios zonos, suformuoti želdynai.

Šalia tako bei visoje aikštėje veiks energiją taupantis apšvietimas, palei aikštę driekiasi nauja dviračių tako atkarpa, sujungianti Taikos prospektą ir Ąžuolyno giraitę.  Įgyvendinant projektą atnaujintas ir fontanas, o jį puoš restauruotos 7-ojo dešimtmečio Klaipėdos istoriją menančios skulptūros — Vaidila, Aitvaras ir Bildukas.

Viešosios erdvės prie buvusio "Vaidilos" kino teatro rekonstrukcijos darbų vertė — 1,7 mln. eurų.

Tegai:
Lietuva, Klaipėda, restauracija