Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka

Vokietijos verslas planuoja atsaką į JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"

(atnaujinta 11:15 2020.07.22)
Kaip pažymėta, priemonės gali būti skirtingos, įskaitant apsaugines kontrsankcijas. Verslas taip pat įsitikinęs, kad turėtų veikti ir Europos Sąjunga

VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Vokietijos ekonomikos rytų komitetas svarsto atsakomąsias priemones prieš JAV sankcijų "Nord Stream-2", įskaitant atsakomąsias sankcijas, sakė komiteto vykdomasis direktorius Michaelis Harmsas interviu žiniasklaidos grupei "Funke".

Anksčiau JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas teigė, kad Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal įstatymą "Dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis", įtraukiant į dokumentą "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Šie veiksmai kelia JAV sankcijų grėsmę investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais.

"Iki šiol mes visada įspėjome apie griežtas atsakomąsias priemones prieš JAV, nes nenorime patekti į sankcijų spiralę. Dabar mes matome kitaip", — RIA Novosti cituoja Harmsą.

Jis pažymėjo, kad komitetas rengia konkrečias priemones. "Jos gali būti įvairios: nuo aiškių politinių pareiškimų, kompensacijų vietinėms įmonėms iki gynybinių kontrsankcijų", — pridūrė Harmsas.

Jis perspėjo, kad JAV valdžia gali blokuoti dalyvaujančių firmų sąskaitas ir taikyti sankcijas projektą finansuojantiems bankams. Harmsas pridūrė, kad "JAV ambasada Berlyne jau skubina kai kurias firmas [nurodyti — Sputnik] konkrečias derybų datas".

Harmsas teigė, kad JAV sankcijų grėsmė gali sukurti "pavojingą precedentą". "ES turi veiksmingai kovoti su tuo. Būtina vengti, kad kitoms valstybėms kiltų panašios idėjos", — sakė jis.

Anksčiau Harmsas sakė RIA Novosti, kad "Nord Stream-2" ir kiti panašaus pobūdžio klausimai tarp JAV ir ES gali būti išspręsti tik paketo susitarimu.

Liepos 16 dieną komiteto vadovas Oliveris Hermesas JAV pareiškimus dėl sankcijų "Nord Stream-2" pavadino precedento neturinčiu kišimusi į ES energetinį suverenitetą. Jis pridūrė, kad Europai reikia "veiksmingo apsauginio skydo" įmonėms, kurios "nepagrįstai nukentėjo nuo JAV sankcijų, kad apsaugotų jas nuo finansinės žalos".

"Nord Stream-2" yra naujas į eksportą orientuotas dujotiekis, tiesiamas iš Rusijos į Europą per Baltijos jūrą. Dujotiekio pradžios Baltijos jūroje taškas yra Leningrado srities Ust-Luga sritis, išėjimo taškas — Vokietijoje, Greifsvaldo rajone. Maršruto ilgis yra daugiau nei 1,2 tūkstančio kilometrų. Bendras dviejų "Nord Stream-2" linijų pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus. Bendras"Nord Stream" ir "Nord Stream-2" projektinis pajėgumas yra 110 milijardų kubinių metrų dujų per metus.

Tegai:
JAV, Vokietija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (423)
Dar šia tema
Ekspertas: JAV bijo, kad Rusija ir ES turės naujus projektus po dujotiekio
Briuselis įvertino JAV veiksmus "Nord Stream-2" atžvilgiu
Ekspertas: JAV sankcijomis bandoma pakenkti Europos interesams
Klaipėdos uostas

"Klaipėdos nafta" per metus į šalies gamtinių dujų sistemą patiekė rekordinį SGD kiekį

(atnaujinta 19:42 2020.10.01)
Per praėjusius gamtinių dujų metus SGD terminale atliktos 74 krovos operacijos — tai daugiau nei dvigubai didesnis kiekis nei 2019 gamtinių dujų metais, kai atplaukė 33 dujovežiai

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Per praėjusius gamtinių dujų metus (iki rugsėjo 30 dienos) išdujintas ir į Lietuvos gamtinių dujų sistemą patiektas didžiausias iki šiol gamtinių dujų kiekis — 23,9 TWh, tuo tarpu pernai jis siekė 14 TWh, rašo bendrovė "Klaipėdos nafta" (KN).

"Mūsų skaičiavimai rodo, kad per 2020 dujų metus Lietuvos gamtinių dujų vartotojams nuo viso gamtinių dujų suvartoto kiekio iš SGD terminalo buvo patiekta daugiau nei 70 proc. gamtinių dujų", — sakė KN generalinis direktorius Darius Šilenskis. 

Pasak jo, SGD terminalo klientai šiemet išnaudojo palankią SGD rinkos situaciją, kai dėl paklausos šoko, kurį sukėlė COVID-19 virusas, ir dėl šiltesnės nei įprasta žiemos užsipildė Europos gamtinių dujų saugyklos, o tai lėmė ir SGD kainų mažėjimą.

Per praėjusius gamtinių dujų metus SGD terminale atliktos 74 krovos operacijos, tai yra, tiek SGD terminale apsilankė dujovežių — tai daugiau nei dvigubai didesnis kiekis nei 2019 gamtinių dujų metais, kai atplaukė 33 dujovežiai. Iš viso 2020 gamtinių dujų metais jie atgabeno 3,5 mln. kub. m SGD, tuo tarpu per palyginamuosius gamtinių dujų metus — 2,2 mln. kub. m.

Gamtinių dujų metai skaičiuojami nuo spalio 1 iki rugsėjo 30 dienos.

Tegai:
SGD, Klaipėdos nafta
Dar šia tema
Leningrado srities uostai gali pasiimti naftos srautus iš Lietuvos uostų 2024 metais
Ekspertas: Lietuva turėtų bijoti ne asmeninių, o ekonominių sankcijų
Kaliningrado sritis nori perimti dalį žemės ūkio krovinių iš Baltijos šalių
Установка камеры приёма ДОУ на строительной площадке в Любмине, архивное фото

Danija leido eksploatuoti "Nord Stream-2"

(atnaujinta 14:42 2020.10.01)
Pažymima, kad leidimas buvo išduotas remiantis daugeliu sąlygų, kurios turi užtikrinti saugų dujotiekio eksploatavimą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Danijos energetikos agentūra išdavė leidimą "Nord Stream 2 AG" eksploatuoti "Nord Stream-2" dujotiekį šalies žemyniniame šelfe, pranešė agentūra.

"Danijos energetikos agentūra išdavė "Nord Stream 2 AG" leidimą eksploatuoti "Nord Stream-2" dujotiekį žemyniniame Danijos šelfe", — sakoma pranešime.

Pažymima, kad leidimas buvo išduotas remiantis daugeliu sąlygų, kurios turi užtikrinti saugų dujotiekio eksploatavimą.

"Lieka galioti 2019 metų spalio 30 dieną leidimo statyti "Nord Stream-2" sąlygos, nes jos dar neįvykdytos.

"Nord Stream-2" statyba

"Nord Stream-2" projekte numatyta iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines ar išskirtines ekonomines zonas.

Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra iki 950 milijonų eurų sumos kiekvienas.

Prieš "Nord Stream-2" aktyviai pasisako JAV, kurios stumia savo suskystintas gamtines dujas į ES. Vašingtonas gruodžio mėnesį įvedė sankcijas projektui, pareikalavęs iš bendrovių nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą. Tuomet Šveicarijos "Allseas" beveik iškart paskelbė apie savo darbų projekte sustabdymą. Dabar JAV aptaria eilinį sankcijų išplėtimą šiam projektui.

Kremlius anksčiau ragino nustoti "Nord Stream-2" paminėti kokio nors politizavimo kontekste, nes tai yra komercinis projektas, naudingas tiek Rusijai, tiek Europos Sąjungai, įskaitant Vokietiją.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Danija, Nord Stream-2
Dar šia tema
"Nord Stream-2" tiesiantiems laivams atsisakyta suteikti draudimą
JAV sukurs koaliciją prieš "Nord Stream-2": ar tai sustabdys statybas?
Lietuva reikalauja sankcijų prieš "Nord Stream-2" dėl Navalno
Šiauliai, archyvinė nuotrauka

Vokietija įtraukė Šiaulių regioną į koronaviruso paveiktų vietų sąrašą

(atnaujinta 19:48 2020.10.01)
Nuo šiol visiems asmenims, atvykusiems iš Šiaulių regiono į Vokietiją, taikomas izoliavimosi reikalavimas

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Vokietijos sveikatos apsaugos ministerija įtraukė Šiaulių regioną į koronaviruso (COVID-19) paveiktų vietų sąrašą, praneša Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija. 

Pagal Vokietijoje nustatytą tvarką, žmogus, atvykęs iš Šiaulių regiono, turės registruotis vietos sveikatos institucijoje ir izoliuotis 14 dienų pagal atskirose Vokietijos žemėse nustatytą tvarką. Norintieji sutrumpinti izoliacijos terminą galės iškart po atvykimo pasidaryti nemokamą koronaviruso testą, jei asmuo atvyksta iš paveikto regiono. 

Sulaukus neigiamo testo atsakymo izoliuotis nebereikia. Taip pat atvykę asmenys gali atsivežti ne senesnius nei 48 valandų Europos Sąjungos šalyje jau atlikto testo rezultatus.

Kiti Lietuvos regionai į rizikingų vietų sąrašą nėra įtraukti, atvykus iš jų izoliacija ir kitos viruso plitimo kontrolės priemonės nebus taikomos.

Vokietijoje teritorija laikoma paveikta koronaviruso, jei per 7 dienas joje užfiksuota 50 atvejų 100 000 gyventojų. Naujausiais duomenimis, Vokietijoje patvirtinta 289 tūkst. COVID-19 atvejų. 

Šiuo metu Lietuvoje galioja ekstremali padėtis dėl COVID-19 plitimo. Ketvirtadienio duomenimis, šalyje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinti 4784 COVID-19 ligos atvejai. Šiuo metu serga 2249 asmenys, 2424 pasveiko. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 91 koronavirusinės infekcijos atvejis.

Anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pareiškė, kad tam tikruose Lietuvos regionuose prasidėjo antroji koronaviruso banga.

Nuo pandemijos pradžios pasaulyje koronavirusu užsikrėtė apie 33,7 mln. žmonių, mirė daugiau nei 1 mln.

Tegai:
Šiaulių rajonas, Vokietija
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje