Laurynas Kasčiūnas

Kasčiūnas priminė Skverneliui jo pažadą atkreipti dėmesį į senjorų skurdą

(atnaujinta 19:25 2020.09.04)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos deputatas teigia, kad Lietuva turi būti rūpestinga savo senjorams

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Lietuvos statistikos departamento pateiktais duomenimis, pernai žemiau santykinio skurdo ribos gyveno 64 procentai pensininkų, kurie gyvena vieni, savo Facebook paskyroje rašo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos deputatas Laurynas Kasčiūnas.

Jis teigia, kad Statistikos departamento duomenys patvirtina, jog žemiau skurdo ribos gyvenantys asmenys vien savo būsto išlaikymui skiria trečdalį visų savo pajamų.

"Nors spręsti šią itin opią problemą Vyriausybė ir buvo įsipareigojusi, tačiau nieko esmingai iki šiol taip ir nepadaryta, o egzistuojanti paramos sistema yra iškreipta, neteisinga ir dėl to nukenčia daugybė senjorų, kurie toliau palikti vieni su skurdu", — rašo jis.

Kasčiūno teigimu, kartu su kolege Gintare Skaiste buvo kreiptasi į premjerą Saulių Skvernelį ne tik primenant jo vadovaujamos Vyriausybės įsipareigojimus vienišiems senjorams, bet ir nurodant, kad ministrų kabinetas turi keisti savo požiūrį ir imtis sprendimų.

Kasčiūnas teigia, kad šių įsipareigojimų ne tik nesiimta, bet dar ir trukdoma juos įgyvendinti.

"Dar praėjusių metų pabaigoje su kolege registravome įstatymo projektą, siūlantį padidinti našlių pensijų dydį nuo 26 eurų iki 42 eurų ir išplėsti tokių pensijų gavėjų ratą — mokėti jas ne tik našliams, bet ir niekada santuokos nesudariusiems bei išsiskyrusiems pensininkams", — rašo TS-LKD deputatas.

Pabrėžiama, kad nors po pateikimo Seimas šiai iniciatyvai pritarė, tačiau savo ruožtu Vyriausybė pateikė neigiamą išvadą ir projektas sustojo, o tai yra nepriimtina.

Kasčiūno nuomone, dėl COVID-19 epidemijos ekonomika patyrė didelių problemų ir valstybė įgyvendina ekonomikos gaivinimo planą, kuriam skirti 5 milijardai eurų.

Tačiau minėtame plane yra ir daug abejotinų projektų. Jis mano, kad valstybė ne tik pajėgi surasti vienišiems senjorams 90 milijonų eurų, bet ir privalo tai padaryti nedelsiant.

Jo teigimu, Lietuva turi būti rūpestinga savo senjorams.

Tegai:
ekonomika, skurdas, Saulius Skvernelis, Laurynas Kasčiūnas
Dar šia tema
Lietuvos Seimas sudarė delegaciją vykti į Baltarusiją
KT nutarimą dėl Rudėnaitės atleidimo pripažino prieštaraujančiu Konstitucijai
Nord Stream-2

"Nord Stream-2" statyba Danijos vandenyse tęsis iki rugsėjo

(atnaujinta 00:28 2021.03.05)
Kaip pažymėta "Nord Stream 2 AG", "Akademik Čerskij" išvyko iš Vismaro uosto Kaliningrado srityje bandymų atlikti, o po to pradės vamzdžių klojimo darbus išskirtinėje ekonominėje Danijos zonoje

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Danijos jūrų administracijos (DMA) duomenimis, "Nord Stream-2" statyba Danijos vandenyse buvo pratęsta iki rugsėjo pabaigos.

Kaip nurodoma agentūros svetainėje, "Nord Stream 2 AG" projekto operatorius pranešė, kad "Fortunos" laivas prisijungs "Akademik Čerskij". Darbai ir toliau vyks prie Bornholmo salos.

Sprendžiant iš DMA pranešimo, laivų judėjimas šioje srityje bus ribotas.

"Išsami informacija: iki 2021 metų rugsėjo pabaigos tarp 1) — 7) pozicijų bus nutiesti du dujotiekiai", — sakoma pranešime.

Kaip pažymėta "Nord Stream 2 AG", "Akademik Čerskij" išvyko iš Vismaro uosto Kaliningrado srityje bandymų atlikti, o po to pradės vamzdžių klojimo darbus išskirtinėje ekonominėje Danijos zonoje.

Anksčiau buvo pranešta, kad darbai Danijos vandenyse bus vykdomi iki balandžio pabaigos. Tuo pačiu "Gazprom" pareiškė, kad nėra tikslios "Nord Stream-2" statybos pabaigos datos, svarbu pati projekto pradžia.

"Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendra galia yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo iš viso finansuoti projektą 50 proc., t. y. iki 950 milijonų eurų.

"Wintershall Dea" paskelbė, kad baigė investicijas į "Nord Stream-2" statybą, iš viso projekto finansavimui skyrė 730 milijonų eurų. 2020 metais "OMV" ir "Shell" paskelbė visiškai įvykdę savo finansinius įsipareigojimus "Nord Stream-2", o Austrijos "OMV" nurodė, kad kaip paskolos dalį į projektą investavo 730 milijonų eurų. "Nord Stream 2 AG" prašymu visi "Nord Stream-2" projekto užsienio partneriai vienu metu skyrė finansavimą jo statybai.

Tegai:
Danija, Nord Stream 2 AG, Nord Stream-2
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Autobuso vairuotojo vieta

Tarpmiestinis keleivinis transportas yra ant žlugimo ribos

(atnaujinta 23:37 2021.03.04)
Lietuvoje, anot vežėjų, gali ateiti diena, kai tarpmiestinis keleivinis transportas paprasčiausiai nustos veikti, nes tam neliks pinigų

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Didžioji dauguma tarpmiestinių keleivių vežimo bendrovių, veikiančių Lietuvoje, šiuo metu yra ties žlugimo riba. Apie tai pranešė Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija ("Linava").

Koronaviruso pandemijos metu šios įmonės buvo stipriai nukentėjusios. Asociacija pažymėjo, kad įmonės vos išgyvena, nesugebėdamos keleiviams pilnai teikti paslaugų. Jie priversti sumažinti kelionių skaičių, į jas išleisti vis mažiau autobusų, nes beveik nesurenka pinigų net būtiniausioms eksploatacijos išlaidoms padengti.

Asociacijos duomenimis, praėjusių metų kovą–rugsėjį per pandemiją keleivių transporto sektorius patyrė beveik 25 milijonų eurų nuostolius, negavo daugiau kaip 64 milijonų eurų pajamų.

Kaunas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Asociacijos "Linava" generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo teigimu, visas transporto sektorius išgyvena vis sunkesnius laikus, ypač vidutinės ir mažos įmonės, kurios iki pandemijos neturėjo pakankamai finansinių išteklių. Jis pridūrė, kad praėjusiais metais tolimųjų reisų keleivių vežėjai negavo reikiamos finansinės valstybės pagalbos.

Jis sakė, kad ankstesnės Susisiekimo ministerijos vadovybės buvo ne kartą prašoma paramos, tačiau nesėkmingai.

Anot vežėjų, gali ateiti diena, kai tarpmiestinis keleivių transportas paprasčiausiai nustos veikti, nes pinigų tam neliks.

Pažymima, kad dabartinė padėtis gali sukelti įmonių bankrotą.

Vežėjų teigimu, vienintelė paramos rūšis, kurią naudojo savivaldybės įmonės, yra subsidijos už prastovas darbo vietoms išsaugoti ir laikotarpiui po prastovos karantino metu. Nuo šių metų sausio 1 dienos ši priemonė išnyko.

Lietuvos transporto sektoriuje dirba daugiau nei 70 tūkstančių žmonių ir beveik penki tūkstančiai įmonių, tačiau šis sektorius palaipsniui mažėja dėl nepalankių sąlygų plėtrai respublikoje.

Vežėjams aktualus pakeitimas įsigaliojo pirmadienį. Nuo šiol apie išvykimą iš Lietuvos Respublikos nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) turi būti pranešta ne vėliau kaip prieš 24 valandas. Reikia užpildyti atitinkamą formą, kai tik paaiškės išvykimo laikas.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 dienos imtinai, o judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos. Taip pat panaikintas privalomas kaukių dėvėjimas atvirose vietose, kur nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

Tegai:
pinigai, miesto transportas, transportas
Kovo 5-oji

Kokia šiandien diena: kovo 5-osios šventės

(atnaujinta 00:46 2021.03.05)
Kovo 5 yra 65-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 300 dienų

Šiandien saulė teka 07:02, leidžiasi 18:00, dienos ilgumas 10 val. 58min.

Mėnulis (delčia) teka 07:09 val., leidžiasi 16:37 val.

Savo vardadienį šiandien švenčia Adrijonas, Giedrė, Klemensas, Liucijus, Olivija, Vydotas, Virgilijus.

Kovo 5-oji Lietuvos istorijoje

1896 metais gimė kompozitorius, dirigentas Kazimieras Viktoras Banaitis. Mirė 1963 m.

1901 metais gimė chorvedys Mykolas Liuberskis. Mirė 1971.

1902 metais gimė literatūros tyrinėtojas Jonas Grinius. Mirė 1980 m.

1929 metais mirė Šaulių Sąjungos steigėjas Vladas Putvys (Putvinskas). Gimė 1873 m.

1937 metais Paryžiuje gimė kino režisierius Raimondas Vabalas. Mirė 2001 m. Vilniuje.

1976 metais  gimė krepšininkas Šarūnas Jasikevičius.

Kovo 5-oji pasaulio istorijoje

1133 metais gimė Anglijos karalius Henrikas II.

1684 metais Šventoji Romos imperija, Lenkija ir Venecija sudarė sąjungą prieš turkus.

1794 metais Lenkijoje prasidėjo Tadeušo Kosciuškos vadovaujamas sukilimas.

1827 metais mirė elektros elemento išradėjas italų grafas Alesandras Džuzepė Voltas.

1856 metais Londone sudegė "Covent Garden" teatro pastatas.

1933 metais naciai Vokietijos parlamento rinkimuose laimėjo 52 procentus vietų.

1945 metais Vokietijoje pradėta skubiai mobilizuoti 16-mečius paauglius.

1953 metais mirė TSRS vadovas Josifas Stalinas.

1953 metais mirė rusų kompozitorius Sergejus Prokofjevas.

1993 metais  po antrojo teigiamo dopingo testo per penkerius metus visam laikui diskvalifikuotas Kanados bėgikas Benas Džonsonas.

1997 metais ginkluoti gyventojai pietų Albanijoje susirėmė su vyriausybės pajėgomis: tęsėsi krizė, kuri prasidėjo žlugus investicinėms programoms bei šimtams tūkstančių albanų praradus visas savo santaupas.

2015 metais vakarų Japonijoje gyvenančiai seniausiai pasaulyje moteriai Misao Okavai sukako 117 metų. Tais pačiais metais senolė mirė.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai