Keleiviai

Kelionių organizatoriai gali gauti iki 75 % turistų grąžinimo organizavimo išlaidų

(atnaujinta 12:08 2020.11.12)
Paraiškos priimamos iki šių metų lapkričio 26 dienos, iš viso kompensacijoms numatytas vienas milijonas eurų

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Kelionių organizatoriai gali teikti paraiškas gauti kompensacijas už turistų grąžinimą iš užsienio valstybių, vykdant organizuotos kelionės sutarties įsipareigojimus turistams, paskelbus ekstremaliąją situaciją, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Pažymima, jog kelionių organizatoriams bus kompensuojama iki 75 proc. turistų grąžinimo organizavimo išlaidų. 

"Ši priemonė, kurios labai laukia turizmo sektorius, tikimės, prisidės išlaikant kelionių organizatorių likvidumą šiuo sudėtingu laikotarpiu.  Kaip suderinta su Europos Komisija, valstybės pagalba vienam pareiškėjui galės siekti iki 800 tūkst. eurų per trejų metų laikotarpį. Iš viso kompensacijoms numatytas 1 mln. eurų", — sakė ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Anot ministerijos, kompensacija teikiama kelionių organizatoriams už turistų grąžinimą laikotarpiu nuo 2020 m. vasario 26 d. iki 2020 m. kovo 31 d., kai sutartyje numatyta paskutinė kelionės diena ne ankstesnė kaip 2020 m. vasario 26 diena. Kompensaciją galės gauti pareiškėjai, nurodytu laiku turėję išvykstamojo tipo kelionių organizatoriaus pažymėjimą ir negavę finansinės paramos už turistų grąžinimą.

Paraiškas priima VšĮ "Keliauk Lietuvoje" iki šių metų lapkričio 26 dienos. Susipažinti su priemonės "Kompensavimas kelionių organizatoriams už turistų grąžinimą iš užsienio valstybių po ekstremaliosios situacijos paskelbimo" tvarkos aprašu galima čia. 

Kadangi turizmo sektorius yra vienas labiausiai nukentėjusių nuo COVID-19 pandemijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama suvaldyti krizę ir sušvelninti jos poveikį, įgyvendina turizmo sektoriaus skatinimo planą, kuriam skirta 49 mln. eurų. Šiuo metu įgyvendinamos tokios priemonės kaip "Atostogos medikams", paskolos kelionių organizatoriams bei apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikėjams, draudimo garantijos.

Tegai:
kompensacija, turistai, turizmas, kelionių organizatoriai
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1947)
Nord Stream-2

"Nord Stream-2" turi būti užbaigtas, sakė AfD vadovas

(atnaujinta 11:27 2021.05.11)
Pranešime teigiama, kad partija "Alternatyva Vokietijai" ir toliau remia "Nord Stream-2" užbaigimą pirmiausia dėl nacionalinio energetinio saugumo. Rusijos gamtinių dujų tiekimas yra labai svarbus Vokietijai ir naudingas abiem pusėms

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. "Nord Stream-2" dujotiekis turėtų būti baigtas statyti, Rusijos gamtinių dujų tiekimas yra labai svarbus Vokietijai, naudingas tiek Vokietijai, tiek Rusijai, interviu sakė partijos "Alternatyva Vokietijai" pirmininkas Tino Chrupalla RIA Novosti.

"Alternatyva Vokietijai" ir toliau remia "Nord Stream-2" užbaigimą pirmiausia dėl nacionalinio energetinio saugumo. Rusijos gamtinių dujų tiekimas yra labai svarbus Vokietijai ir naudingas abiem pusėms", — sakė partijos lyderis.

Jis pridūrė, kad "kaip suvereni valstybė Vokietija <...> turi palaikyti verslo ryšius su daugeliu šalių".

"Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat pereis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines ar išskirtines ekonomines zonas.

JAV siekia tiekti savo suskystintas gamtines dujas Europai ir bando užkirsti kelią Rusijos dujotiekio užbaigimui. 2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms, dėl kurių Šveicarijos "Allseas" nedelsdama nutraukė savo veiklą. Klojimas buvo atnaujintas po metų: 2020 metų gruodžio mėnesį "Nord Stream 2 AG", pasinaudodama "Fortuna" barža, Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 km vamzdžių.

Dabar statybos pasiekė paskutinį etapą. "Gazprom" direktorių tarybos vadovas Viktoras Zubkovas sakė, kad projektas bus baigtas šiais metais.

Nord Stream-2
© Sputnik
"Nord Stream-2"
Tegai:
Rusija, Vokietija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Transformatorių pastotė

"Litgrid" rekonstruoja pastotę beveik 900 tūkstančių eurų

(atnaujinta 11:06 2021.05.11)
Pabrėžiama, kad atliekant statybos darbus bus atnaujinta skirstomoji įranga, pakeista transformatoriaus grandinė

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" pasirašė Salotės transformatorių pastotės Vilniuje projektavimo ir rekonstravimo sutartį, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Sutartis su rangovu buvo pasirašyta balandžio 21 dieną. Viešųjų pirkimų konkursą laimėjo "APS grupė".

Planuojama, kad rekonstrukcijos metu bus atnaujinta 110 kW galios pastotės skirstykla Bitėnų gatvėje. Transformatoriaus grandinė bus pakeista. Rekonstrukcija padidins elektros perdavimo patikimumą rytinėje Lietuvos dalyje ir sumažins tinklo eksploatavimo išlaidas.

Projekto kaina — 889 tūkstančiai eurų. Jis įgyvendinamas padedant "Litgrid".

Rekonstrukciją planuojama baigti 2023 metais.

Tegai:
ekonomika, Litgrid
Edita Rudelienė

Mirusio politiko vietą užėmusi Rudelienė davė priesaiką

(atnaujinta 11:51 2021.05.11)
Balandžio pabaigoje mirė Nepriklausomybės Akto signataras Kęstutis Glaveckas. Jis į parlamentą pernai buvo išrinktas pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Antradienį Seimo posėdyje prisiekė Seimo narė Edita Rudelienė, praneša parlamento spaudos tarnyba.

Priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kuris paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

Rudelienė Seime pakeitė balandžio 30 dieną mirusį Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą, Seimo narį Kęstutį Glavecką. Jis buvo išrinktas pagal Lietuvos liberalų sąjūdžio sąrašą. Pirmoji nepatekusi į Seimą šiame sąraše buvo Rudelienė.

Po priesaikos parlamentarė pasirašė vardinį priesaikos lapą.

Prisiekusi išrinkta Seimo narė Rudelienė įgijo visas Tautos atstovo teises.

Tegai:
priesaika, Seimas