Baltarusijos užsienio reikalų ministerija

Lietuvos elgesys gali turėti įtakos Minsko sprendimui dėl tranzito, pareiškė Makėjus

Baltarusijos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad šalį domina taika ir draugystė, tačiau svarstant tiekimų diversifikacijos klausimą, bus vertinamas ir partnerių patikimumas

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Baltarusija yra suinteresuota įvairinti importo ir eksporto tiekimą per Lietuvą ir Lenkiją, tačiau Minskas imsis "atitinkamų žingsnių", jei matys kaimynų nepatikimumą. Tai interviu televizijai "Belarus 1" nurodė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Vladimiras Makėjus.

Užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Baltarusijos pusę nustebino daugybė kaimyninių šalių pareiškimų dėl padėties Baltarusijoje.

"Nustebome, kad jau antrą ar trečią dieną po rinkimų pilni entuziazmo balsai šiose šalyse puolė siūlyti įvesti sankcijas Baltarusijai, net neišsiaiškinę tuo metu Baltarusijoje vykusios situacijos", — pažymėjo Makėjus.

Jis pridūrė, kad  Lietuva ir Lenkija ne tik skelbia pareiškimus, bet ir bando kištis į Baltarusijos vidaus reikalus.

"Dar kartą pakartoju: mes manome, kad tai mūsų kaimynai. Mes esame suinteresuoti gyventi taikiai, draugiškai ir harmonijoje. Mes norėtume turėti patikimą tranzitą per šias valstybes. Mes esame suinteresuoti paįvairinti tiek importo, tiek eksporto tiekimą per šias šalis. Bet jei matysime savo partnerių, kaimynų nepatikimumą, tada, žinoma, imsimės atitinkamų veiksmų", — sakė jis.

Makėjus pažymėjo, kad imamasi veiksmų konkrečiai įgyvendinti Baltarusijos produktų tiekimo per Rusijos uostą priemones.

"Žinoma, mes žiūrėsime, ar tai naudinga mums, ar ne. Mes priimsime galutinį sprendimą atsižvelgdami į tokio sprendimo Baltarusijai naudą. Bet, bet kuriuo atveju, diversifikacijos klausimas yra mūsų darbotvarkėje ir, žinoma, atsižvelgsime į mūsų vakarų kaimynų elgesį šioje srityje", — apibendrino jis.

Neseniai buvo aptartas Baltarusijos krovinių nukreipimo iš Baltijos uostų į Rusijos uostus klausimas. Taip yra dėl Lietuvos pusės veiksmų Baltarusijos padėties po prezidento rinkimų fone, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka.

Anksčiau Baltarusijos ministras pirmininkas Romanas Golovčenko sakė, kad šiuo metu svarstomas komercinis krovinių perorientavimo iš Lietuvos į Rusijos uostus klausimas.

Daugelis ekspertų mano, kad jei Baltarusijos tranzitas paliks Lietuvą, Lietuvos ekonomika smarkiai nukentės.

Tegai:
Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusija sumažino dalyvavimo "Rytų partnerystėje" lygį
Ekspertas: Baltarusijai nepakenktų "nušvitimas" dėl mitų apie Vakarus
Lietuva išplėtė sankcijas Baltarusijai
Nord Stream-2

"Nord Stream-2" operatorius pranešė apie dalyvių reakciją į JAV sankcijas

(atnaujinta 22:06 2021.01.19)
Vokietijos ekonomikos ministerijos atstovas antradienį sakė, kad JAV ambasada Berlyne pirmadienį informavo Vokietijos vyriausybę apie planus įvesti sankcijas

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. "Nord Stream-2" operatorius "Nord Stream 2 AG" žino apie pranešimus apie naujas JAV sankcijas projektui, tačiau partneriai ir toliau domisi jo įgyvendinimu, RIA Novosti pranešė bendrovė.

Antradienį Vokietijos ekonomikos ministerijos atstovas sakė, kad JAV ambasada Berlyne pirmadienį informavo Vokietijos vyriausybę apie planus įvesti sankcijas. Pirmadienį laikraštis "Handelsblatt" rašė, kad Jungtinės Valstijos antradienį planuoja įvesti sankcijas Rusijos laivui "Fortuna", kuris dalyvauja statant "Nord Stream-2", ir bendrovei "KBT-Rus", kuriai priklauso laivas.

"Mes žinome žiniasklaidos pranešimus apie JAV sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" projekte. Mes nekomentuojame galimų tokių veiksmų pasekmių", — sakė bendrovė.

"Nord Stream-2", taip pat projektą remiančios įmonės ir toliau yra labai suinteresuotos jo užbaigimu ir mano, kad dujotiekio eksploatavimas atitinka Europos vartotojų interesus ir prisideda prie energetinio saugumo ir ekonominio konkurencingumo Europoje išlaikymo", — sakė operatorius.

"Nord Stream-2"

"Nord Stream-2" numato dviejų vamzdyno linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, nes siekia tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES. Vašingtonas 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui ir tokiu būdu pristabdė statybas.

Klojimas atsinaujino 2020 metų gruodžio mėnesį, laivui "Fortuna" Vokietijos vandenyse nuklojus 2,6 km vamzdžių. Pasak projekto operatorės "Nord Stream 2 AG", maždaug 148 kilometrai iš bendro dviejų 460 kilometrų ilgio linijų liko nebaigti. Belieka pakloti 120 kilometrų Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrus Vokietijos vandenyse.

Danijos valdžios institucijos susitarė dėl galimybės kloti vamzdžius su "Fortuna" nuo sausio 15 dienos, Vokietijos leidimas šiam laivui galioja iki gegužės pabaigos.

Tegai:
Nord Stream 2 AG, JAV, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dujotiekis

Lenkija pasiekė absoliutų dujų suvartojimo per parą rekordą

(atnaujinta 17:45 2021.01.19)
Didžiąją dalį gamtinių dujų Lenkija gauna iš Rusijos. Pastaruoju metu šalis bando padidinti iš JAV tiekiamų suskystintų dujų kiekį

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Pasak vietinio dujų sistemos operatoriaus "GAZ-Sistem", Lenkija pasiekė absoliutų gamtinių dujų suvartojimo dienos rekordą.

"Vakarykštę rekordinę dieną užfiksavome didžiausią dienos dujų paklausą mūsų šalyje per visą istoriją", — sakoma pranešime.

Operatoriaus teigimu, per pastarąją dieną Lenkijos vartotojams buvo tiekiama 88 milijonai kubinių metrų dujų.

Anot RIA Novosti, šį rezultatą daugiausia lemia oro sąlygos. Tuomet vidutinė dienos oro temperatūra šalyje buvo dešimt laipsnių šalčio.

Didžiąją dalį gamtinių dujų Lenkija gauna iš Rusijos. Pastaruoju metu šalis bando padidinti iš JAV tiekiamų suskystintų dujų kiekį.

Tegai:
JAV, dujos, Lenkija
Koronavirusas

PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi

(atnaujinta 22:08 2021.01.19)
Organizacijos atstovės spaudai teigimu, prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti nuo viruso

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Reikės daugelio mėnesių, kol vakcina sukurs didžiulį imunitetą COVID-19, ir nežinoma, ar tai padės sustabdyti infekcijų plitimą, antradienį pranešė PSO atstovė spaudai Margaret Haris, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Vakcinos padės, bet ne iš karto. Prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti. Mes net nežinome, kada sustos viruso plitimas. Mes tik žinome, kad vakcinos sustabdys šią ligą", — sakė ji.

Lietuvoje bendras patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 168 708. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 494.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje