Elektros tiekimo linijos

Ekspertas: pasitraukusi BRELL Lietuva atsidurs ant išlikimo slenksčio

(atnaujinta 09:17 2020.12.11)
Nuosavų kompensacinių pajėgumų sukūrimas galėtų išspręsti Lietuvos problemą energetikos srityje, sako ekspertas Aleksejus Anpilogovas

VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva branduolinės energetikos ekspertas, Civilinių iniciatyvų mokslinių tyrimų ir plėtros fondo "Osnovanije" prezidentas Aleksejus Anpilogovas sakė, kad palikdama BRELL Lietuva bus pasmerkta itin nestabiliam energetikos sistemos veikimui.

"Tiesą sakant, jei tai padarys Lietuva, ji dar labiau pablogins savo, o ne Estijos ir Latvijos, kurios vis dar vykdo labiau subalansuotą politiką, padėtį. Tikrąją Lietuvos nepriklausomybę galėtų užtikrinti labai paprastas variantas — sukurti savo kompensacinius pajėgumus. Užuot šaukę, kad elektra kažkokia neteisinga, kad ji patenka per trečiąsias šalis, kad reikia priešintis BelAE, paprasčiausias būdas buvo pastatyti bet kurią elektrinę Lietuvoje, net ir šiluminę, net atominę, tokiu būdu blokuojant elektros srautą. Lietuvai tam neužteko išminties, drąsos, įžvalgumo. Dabar jie bando šį vandenį išsemti iš prakiurusios valties skylėtu rėčiu", — teigė ekspertas.

Anpilogovas pažymėjo, kad Vilnius turės importuoti brangią elektrą, o BRELL atjungimas pastatys Lietuvą ant energetinio išlikimo slenksčio.

Anksčiau Lietuvos Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sakė, kad Vilnius turės pakeisti komunikaciją dėl Baltarusijos atominės elektrinės ir jos elektros boikoto.

Jis pareiškė, kad "teks truputį keisti poziciją dėl to, kas vyksta šiandien". Konservatorius teigia, jog Baltijos šalyse yra suinteresuotų asmenų, kad elektra iš BelAE ir toliau tekėtų į jas.

Tegai:
Lietuva, BRELL
Dar šia tema
Linkevičius apie Astravo AE: jų tikslas yra mus toliau laikyti sovietiniame "Brell" žiede
Lietuvos vyriausybė patvirtino saugumo reikalavimus išeinant iš BRELL
Kaliningradas ir Baltarusija gali lengvai apsieiti be BRELL. Ar tai pavyks Lietuvai?
Slidinėjimas, archyvinė nuotrauka

Šimonytė įvertino galimybę sušvelninti karantino ribojimus verslui

(atnaujinta 21:12 2021.01.27)
Iš trijų anksčiau ministerijos pateiktų pasiūlymų Vyriausybė šiuo metu svarsto tik vieną — dėl ribojimų slidinėjimo centruose

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė įvertino galimybę sušvelninti karantino ribojimus Lietuvos verslui.

"Kol kas tokių sprendimų priimta nėra, jokių konkrečių datų nėra fiksuota", — sakė ji.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija anksčiau pateikė Vyriausybei tris pasiūlymus palengvinti karantino sąlygas. Ministerijos nuomone, vasario 1 dieną jau būtų galima slidinėti lauko kalnų slidinėjimo centruose, kurių Lietuvoje yra šeši. Vasario 8 dieną galėtų atsidaryti parduotuvės, turinčios išėjimus į lauką, taip pat būtų atnaujintas grožio paslaugų teikimas, tačiau su dideliais apribojimais.

Atsakydama į ministerijos siūlymus, Šimonytė tik pažymėjo, kad šiuo metu tęsiasi derybos dėl slidinėjimo centrų.

"Ekonomikos ir inovacijos ministerijos pasiūlymai yra, turbūt, parengti atsižvelgiant į ministerijos mandatą. Žinoma, pakankamai atsakingai vertinant situaciją ir sudėliojant tam tikrus etapiškumus. Dėl slidinėjimo centrų ta diskusija vyksta ir, manau, kad dar vyks kelias artimiausias dienas", — pridūrė premjerė. 

Pasak premjerės, naujausi duomenys ir dinamika bus aptariami šį penktadienį vyksiančiame Vyriausybės pasitarime ir pirmadienio Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje.

Karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 dieną, jo sąlygos sugriežtintos gruodžio mėnesio viduryje. Uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai namuose ir viešose vietose.

Trečiadienį Vyriausybė pratęsė karantiną dar mėnesiui, iki vasario 28 dienos.

Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta 179 212 koronaviruso atvejų, mirčių skaičius pasiekė 2 716.

Tegai:
karantinas, Ingrida Šimonytė
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Agrokoncernas

"Agrokoncernui" trąšas teks sumokėti antidempingo muitą

(atnaujinta 21:04 2021.01.27)
Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkui Ramūnui Karbauskiui priklausančios akcinės bendrovės "Agrokoncernas" skundą Muitinės departamentui dėl sprendimo mokėti antidempingo muitą panaikinimo.

Muitinė, patikrinusi elektroninę importo deklaraciją, įpareigojo pareiškėją sumokėti už importuotas trąšas 5 482 eurus galutinio antidempingo muito, 1 151 eurą importo PVM, 39 eurus muito delspinigių ir 663 eurus baudos.

Pareiškėjos teigimu, importuotai prekei — amonio nitrato trąšoms — neturi būti taikomas antidempingo muitas, jos turi būti klasifikuojamos pagal kitą kodą. Laboratoriniai tyrimai patvirtina, kad trąšų sudėtyje esantis amonio nitratas neviršija 80 proc. bendros produkto masės.

Teismas nusprendė, kad pareiškėjas nepateikė jokių įtikinamų įrodymų, todėl mokslininkų išvados negali būti laikomos patikimomis.

"Įvertinus byloje nustatytas aplinkybes, teisės aktus, reglamentuojančius amonio nitrato trąšų tarifinio klasifikavimo nuostatas, proceso šalių paaiškinimus, padaryta išvada, kad atsakovas pagrįstai konstatavo, kad pareiškėjos importuotai prekei (trąšoms) turi būti taikomas galutinis antidempingo muitas", — teigiama pranešime.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Tegai:
"Agrokoncernas"
Dar šia tema
Vokietija pranešė apie teisminių tyrimų grėsmę sustabdžius "Nord Stream-2"
Teismas Paleckiui intensyvią priežiūrą pratęsė dar trims mėnesiams
Dvi Lietuvos įmonės kreipėsi į tarptautinį teismą dėl Baltarusijos 
Princas Haris ir Megan Markl

Lemtingi žodžiai: kaip princas Haris pakenkė Megan Markl

(atnaujinta 13:18 2021.01.27)
Jauniausias Elžbietos II anūkas norėjo įtikti artimiesiems, tačiau prastai apgalvojo savo viešą kalbą ir nulėmė jo žmonos ir jos šeimos santykių nutraukimą

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Princas Haris pakenkė savo žmonai Megan Markl ir iš anksto nulėmė jos santykius su giminaičiais: lemtingi žodžiai buvo pasakyti per interviu po maištaujančios poros sužadėtuvių.

Holivudo aktorės ir karališkosios šeimos narių santykiai pirmapradžiai buvo pasmerkti. Markl iš visų jėgų priešinosi rūmų taisyklėms ir pažeidė karališkąjį protokolą, o jos vyras tuo metu "degino tiltus" kitame fronte. Anksčiau nežinomą informaciją papasakojo karališkieji ekspertai.

Princas Haris nuo pat pradžių pakenkė Megan Markl: hercogas ištarė frazę, kuri amžinam sugadino buvusios aktorės santykius su jos šeima.

"Dabar Meg turi šeimą, kurios niekada neturėjo", — per interviu po sužadėtuvių pasakė Haris.

Pasak karališkųjų ekspertų, tokia frazė pasmerkė Markl sąmoningai atsisveikinti su savo principais ir visiškai pasiduoti karališkajai tarnybai.

"Šie lemtingi žodžiai sukėlė daug triukšmo. Visi buvo įsitikinę, kad Markl iškart įsitrauks į šeimos gyvenimą ir rūmų struktūrą. Tačiau po tokio pareiškimo susidarė įspūdis, kad tai ne jos pasirinkimas, o pareiga", — šaltinio žodžius pacitavo leidinys "Daily Star".

Tegai:
Elžbieta II, Princas Haris, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Daro savaip: aštrėja nesutarimai tarp princo Hario ir šeimos, rašo žiniasklaida
Megan Markl ir princas Haris yra priversti nutraukti sutartį su "Netflix"
Skandalingoji Megan Markl sesuo patyrė smurtą šeimoje
Megan Markl ir princas Haris pasiūlė karalienei netikėtą sandorį