Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

"Baltarusijos naftos kompanijos" dukterinė įmonė pristabdė eksportą per Lietuvą

(atnaujinta 11:31 2020.12.15)
Visos sutartys tarp BNK ir KN galioja ir toliau, tačiau įsipareigojimai pagal sutartis pristabdomi neapibrėžtam laikotarpiui

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. "Baltarusijos naftos kompanijos" dukterinė įmonė BNK (UK) Limited sudarydama naujus kontraktus laikinai pristabdė naftos produktų eksportą per Klaipėdą. Tai pranešė bendrovės "Klaipėdos nafta" spaudos tarnyba.

"Visos sutartys tarp BNK ir KN galioja ir toliau, tačiau įsipareigojimai pagal sutartis pristabdomi neapibrėžtam laikotarpiui", — rašoma pranešime.

Kroviniai, nors ir mažesne apimtimi, šiuo metu siunčiami į Klaipėdą ir perkraunami KN naftos terminale tolimesniam eksportui.

KN Komercijos direktoriaus Mindaugo Naviko teigimu, pagal turimą informaciją, šiuo metu sudėtinga konkrečiai įvertinti galimą tokio BNK sprendimo poveikį KN veiklai. Tačiau kol KN klientas atnaujins įprastas prekybos apimtis, kraunant naftos produktus per Klaipėdą, tikimybė, jog baltarusiški kroviniai nebus siunčiami į Lietuvą, vertinama kaip pakankamai reali ir todėl būtina ruoštis įvairiems veiklos scenarijams.

"Šiuo metu su klientais Baltarusijoje dirbame įprastiniu režimu, turime numatytų krovinių artimiausiam laikotarpiui. Tačiau suprantame, kad kliento sprendimus greičiausiai diktuoja ne ekonominė, o politinė logika, kurios mes valdyti negalime. Atidžiai vertiname visą mus šiemet pasiekiančią informaciją iš Baltarusijos ir atitinkamai adaptuojame savo veiklos planus diversifikuojant veiklą, plečiant paslaugų ir klientų ratą", — sakė Navikas.

Jis pridūrė, kad, atsižvelgiant į šiemet atsiradusį neapibrėžtumą dėl situacijos Baltarusijoje, 2020 metais KN skyrė dėmesį naujų verslo galimybių paieškai.

Krovinių nukreipimo iš Baltijos šalių į Rusijos uostus klausimas iškilo po griežtų Lietuvos pareiškimų ir veiksmų, susijusių su padėtimi Baltarusijoje po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Lukašenka.

Daugelis ekspertų mano, kad jei Baltarusijos tranzitas paliks Lietuvą, respublikos ekonomika smarkiai nukentės.

Rusija ir Baltarusija jau seniai diskutuoja dėl krovinių perorientavimo iš Baltijos šalių uostų į rusų klausimą. Lukašenka pareiškė, kad Minskas rimtai svarsto šią galimybę.

Maskva ir Minskas aktyviai derasi: tariasi dėl sąlygų ir sprendžia komercinius klausimus. Jei Baltarusija sutiks su Rusijos Federacijos pasiūlymu, Baltijos šalys gali netekti didelių pajamų.

Anksčiau buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja pasiūlė Lietuvos Vyriausybei apsvarstyti sankcijų galimybę Baltarusijos įmonei "Belaruskalij". Tačiau Lietuvos valdžia į tai reagavo atsargiai, sakydama, kad būtina surengti papildomas diskusijas šiuo klausimu ir įvertinti galimas pasekmes.

Tegai:
eksportas, Lietuva, Klaipėdos nafta, Baltarusija
Dar šia tema
Lietuviškas verslas Baltarusijoje: kas, kur ir kodėl?
Europa negali paveikti padėties Baltarusijoje, mano Tichanovskaja
Baldų gamykla Kaune, Lietuva

Pernai pramonė pagamino 2,4 % mažiau produkcijos

(atnaujinta 11:21 2021.01.25)
Pernai gruodį visos pramonės produkcijos vertė sudarė 1,8 mlrd. eurų ir, palyginti su lapkričiu, padidėjo 0,6 proc.

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Pernai sausio–gruodžio mėn. visa pramonės produkcija sudarė 21,3 mlrd. eurų, praneša Statistikos departamentas.

Elektros perdavimo  linijos
© Sputnik / Руслан Шамуков

Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, 2020 metų sausio–gruodžio mėn. pramonės produkcija sumažėjo 2,4 proc. Nepašalinus darbo dienų skaičiaus įtakos, metinis pramonės mažėjimas siekė 1,9 procento.

Kasybos ir karjerų eksploatavimo bei apdirbamosios gamybos produkcija pernai mažėjo 2,5 proc. (nepašalinus darbo dienų skaičiaus įtakos — 1,9 proc.), elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimas mažėjo 0,9 proc., vandens tiekimas, nuotekų valymas, atliekų tvarkymas ir regeneravimas smuko 1,9 proc. (1,7 proc.).

Pernai gruodį visos pramonės produkcijos vertė sudarė 1,8 mlrd. eurų to meto kainomis ir, palyginti su lapkričiu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 0,6 proc.

Per mėnesį, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo kitų transporto priemonių ir įrangos gamybos produkcija — 35,7 proc. (nepašalinus — 82,5 proc.), drabužių siuvimo gamybos produkcija — 6,2 proc. (3,9 proc.), maisto produktų gamybos — 4,8 proc. (2,5 proc.), elektros įrangos gamybos — 9 proc. (sumažėjo 10,1 proc.), medienos bei medienos gaminių, išskyrus baldus, gamybos produkcija — 7 proc. (sumažėjo 8,3 proc.).

Pandemija ir Europos pramonė: Lietuva
© Sputnik
Pandemija ir Europos pramonė: Lietuva
Tegai:
pramonė
Dar šia tema
Didžiulės kančios: skalūnų pramonė laisvojo kritimo sąlygomis
Krymo atsakas "Mistraliams": Rusijos gynybos pramonė rengia staigmeną
Pinigai, archyvinė nuotrauka

Ekspertas papasakojo apie efektyvius pinigų taupymo būdus

(atnaujinta 00:01 2021.01.25)
Bet kokių investicijų atveju visada galioja auksinė taisyklė — kuo didesnė rizika, tuo didesnis pelningumas, pažymi ekonomistas

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Efektyviausio lėšų kaupimo metodai priklauso nuo užsibrėžto tikslo — sutaupyti ar pagausinti. Taip pat svarbus laikotarpis, per kurį planuojama sukurti lėšų portfelį, taip pat galimybė bet kada atsiimti investuotus pinigus, agentūrai "Prajm" papasakojo "Sinergijos" universiteto bankininkystės katedros vyresnysis dėstytojas Dmitrijus Ferapontovas.

"Tačiau reikėtų suprasti, kad bet kokių investicijų atveju visada galioja auksinė taisyklė — kuo didesnė rizika, tuo didesnis pelningumas, panaši taisyklė galioja ir likvidumo atveju. Kuo jis didesnis, tuo mažesnis pelningumas", — pridūrė jis.

Saugiausias, bet ir mažiausiai pelningas yra kaupimas banko indėliuose. Alternatyva ilgalaikio investicijų pobūdžio atveju gali būti banko indėliai užsienio valiuta. Yra ir kitų priemonių.

Pasak Ferapontovo, svarbu suprasti, kuo taupymas skiriasi nuo investicijų. Pirmasis yra lėšų atsargų kaupimas ilgesniam laikui. Tai yra likvidi ir patikima finansinė oro pagalvė, kuri neduoda daug pajamų. "O investicijos — tai fondai, vertybiniai popieriai, akcijos, nekilnojamasis turtas", — apibendrina ekspertas.

Tegai:
pinigai
Dar šia tema
Daugiabučių renovacijos finansavimo apimtims padidinti kuriama nauja Investicijų platforma
Nausėda pasirašė 2021 metų Lietuvos biudžetą: kam bus išleisti pinigai
Gruodžio mėnesį elektra Lietuvoje brango 11%
Klaipėdos uoste nuskendo žemkasė

Klaipėdos uoste nuskendo žemkasė

(atnaujinta 12:01 2021.01.25)
Žemkasė stovėjo prie uosto krantinės, pastaruoju metu ji darbų uoste nevykdė. Įvykio metu žmonės nenukentėjo

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Klaipėdos uoste nuskendo žemkasė "Sunland", praneša spaudos ministerija.

Incidentas įvyko pirmadienio rytą. 31 metrų ilgio žemkasė stovėjo prie krantinės Nr. 65 A, kur ir nuskendo. Pažymėta, kad žemkasėje žmonių nebuvo.

Į įvykio vietą buvo iškviesti specialistai. Vietoje dirba Uosto direkcijos kateris "Zunda“, užtvertos bonų užtvaros galimam taršos plitimui sustabdyti.

Apie įvykį informuotos atsakingos institucijos, susisiekta su žemkasės savininku. Įvykio aplinkybės aiškinamos.

Žemkasė pastaruoju metu darbų uoste nevykdė.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Atimti dalį tranzito iš Baltijos šalių: Murmansko uoste bus pastatytas naujas terminalas
Vilniaus oro uoste sulaikyti du vyrai, ieškomi dėl padarytų nusikaltimų