Vamzdžių klojimo laivas Fortūna

"Nord Stream-2" vamzdžių klojimo laivas pakeitė savininką, rašo žiniasklaida

(atnaujinta 13:32 2020.12.18)
Anksčiau laivas priklausė ribotos atsakomybės bendrovei "Universalnaja transportnaja grupa", kuri savo ruožtu laivą nupirko iš Honkongo "Strategic Mileage" spalio pradžioje

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Vamzdžių klojimo laivas "Fortūna", gruodžio pradžioje atnaujinęs dujotiekio "Nord Stream-2" statybą, pakeitė savininką, rašo "RBC".

"Kaip matyti iš atnaujinto įrašo Rusijos tarptautiniame laivų registre, laivo savininkas dabar yra ribotos atsakomybės bendrovė "KVT-Rus", — rašo laikraštis.

Pagal vieningą valstybinį juridinių asmenų registrą, "KVT-Rus" — Maskvoje įsikūrusi įmonė, įregistruota 2011 metais. Pagrindine jos veikla nurodytas "pervežimų paslaugų teikimas", tuo tarpu atitinkamas įrašas registre atsirado dieną prieš atnaujinant dujotiekio statybas — gruodžio 10 d.

Anksčiau laivas priklausė ribotos atsakomybės bendrovei "Universalnaja transportnaja grupa". Bendrovė savo ruožtu laivą nupirko iš Honkongo "Strategic Mileage" 2020 metų spalio pradžioje, pažymima straipsnyje.

Rusijos projektu "Nord Stream-2" numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas reklamuoja ES, taip pat Ukraina ir daugybė Europos šalių.

JAV 2019 m. gruodžio mėn. įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl to Šveicarijos bendrovė "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte. Maždaug po metų, 2020 metų gruodžio 11 dieną, statybos buvo atnaujintos — jau Rusijos vamzdžių klojimo laivo "Fortūna" jėgomis.

Nord Stream-2
© Sputnik
"Nord Stream-2"
Tegai:
Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2
Dar šia tema
JAV pareiškė, kad "Nord Stream-2" niekada netekės dujos iš Rusijos
Merkel pranešė, kad Vokietijos pozicija "Nord Stream-2" atžvilgiu išlieka nepakitusi
JAV tikisi visiškai sustabdyti "Nord Stream-2" sankcijomis
Putinas pasisakė apie "Nord Stream-2" likimą
Nord Stream-2

"Nord Stream-2" operatorius pranešė apie dalyvių reakciją į JAV sankcijas

(atnaujinta 22:06 2021.01.19)
Vokietijos ekonomikos ministerijos atstovas antradienį sakė, kad JAV ambasada Berlyne pirmadienį informavo Vokietijos vyriausybę apie planus įvesti sankcijas

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. "Nord Stream-2" operatorius "Nord Stream 2 AG" žino apie pranešimus apie naujas JAV sankcijas projektui, tačiau partneriai ir toliau domisi jo įgyvendinimu, RIA Novosti pranešė bendrovė.

Antradienį Vokietijos ekonomikos ministerijos atstovas sakė, kad JAV ambasada Berlyne pirmadienį informavo Vokietijos vyriausybę apie planus įvesti sankcijas. Pirmadienį laikraštis "Handelsblatt" rašė, kad Jungtinės Valstijos antradienį planuoja įvesti sankcijas Rusijos laivui "Fortuna", kuris dalyvauja statant "Nord Stream-2", ir bendrovei "KBT-Rus", kuriai priklauso laivas.

"Mes žinome žiniasklaidos pranešimus apie JAV sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" projekte. Mes nekomentuojame galimų tokių veiksmų pasekmių", — sakė bendrovė.

"Nord Stream-2", taip pat projektą remiančios įmonės ir toliau yra labai suinteresuotos jo užbaigimu ir mano, kad dujotiekio eksploatavimas atitinka Europos vartotojų interesus ir prisideda prie energetinio saugumo ir ekonominio konkurencingumo Europoje išlaikymo", — sakė operatorius.

"Nord Stream-2"

"Nord Stream-2" numato dviejų vamzdyno linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, nes siekia tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES. Vašingtonas 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui ir tokiu būdu pristabdė statybas.

Klojimas atsinaujino 2020 metų gruodžio mėnesį, laivui "Fortuna" Vokietijos vandenyse nuklojus 2,6 km vamzdžių. Pasak projekto operatorės "Nord Stream 2 AG", maždaug 148 kilometrai iš bendro dviejų 460 kilometrų ilgio linijų liko nebaigti. Belieka pakloti 120 kilometrų Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrus Vokietijos vandenyse.

Danijos valdžios institucijos susitarė dėl galimybės kloti vamzdžius su "Fortuna" nuo sausio 15 dienos, Vokietijos leidimas šiam laivui galioja iki gegužės pabaigos.

Tegai:
Nord Stream 2 AG, JAV, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dujotiekis

Lenkija pasiekė absoliutų dujų suvartojimo per parą rekordą

(atnaujinta 17:45 2021.01.19)
Didžiąją dalį gamtinių dujų Lenkija gauna iš Rusijos. Pastaruoju metu šalis bando padidinti iš JAV tiekiamų suskystintų dujų kiekį

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Pasak vietinio dujų sistemos operatoriaus "GAZ-Sistem", Lenkija pasiekė absoliutų gamtinių dujų suvartojimo dienos rekordą.

"Vakarykštę rekordinę dieną užfiksavome didžiausią dienos dujų paklausą mūsų šalyje per visą istoriją", — sakoma pranešime.

Operatoriaus teigimu, per pastarąją dieną Lenkijos vartotojams buvo tiekiama 88 milijonai kubinių metrų dujų.

Anot RIA Novosti, šį rezultatą daugiausia lemia oro sąlygos. Tuomet vidutinė dienos oro temperatūra šalyje buvo dešimt laipsnių šalčio.

Didžiąją dalį gamtinių dujų Lenkija gauna iš Rusijos. Pastaruoju metu šalis bando padidinti iš JAV tiekiamų suskystintų dujų kiekį.

Tegai:
JAV, dujos, Lenkija
Koronavirusas

PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi

(atnaujinta 22:08 2021.01.19)
Organizacijos atstovės spaudai teigimu, prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti nuo viruso

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Reikės daugelio mėnesių, kol vakcina sukurs didžiulį imunitetą COVID-19, ir nežinoma, ar tai padės sustabdyti infekcijų plitimą, antradienį pranešė PSO atstovė spaudai Margaret Haris, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Vakcinos padės, bet ne iš karto. Prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti. Mes net nežinome, kada sustos viruso plitimas. Mes tik žinome, kad vakcinos sustabdys šią ligą", — sakė ji.

Lietuvoje bendras patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 168 708. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 494.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje