VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Ukraina atnaujino elektros energijos importą iš Rusijos, rodo "Ukrenergo" interneto svetainės duomenys.
"Rusija: eksportuota 0 MWh, importuota 200 MWh", — sakoma bendrovės infografikoje.
2020 metų balandžio mėnesį Kijevas per pandemiją sustabdė elektros energijos importą iš Rusijos ir Baltarusijos. Po to Ukrainos pareigūnai negalėjo susitarti tarpusavyje dėl būtinybės atnaujinti tiekimą.
Laikinai einantis šalies energetikos ministro pareigas Jurijus Vitrenka teigė, kad pasisako už "pagrįstus apribojimus". Jis taip pat mano, kad būtina atsijungti nuo bendros energetikos sistemos su šiomis šalimis ir susijungti su europine.
Gruodžio 16 dieną nutarimas dėl importo nutraukimo dėl pandemijos buvo panaikintas: Nacionalinė valstybės reguliavimo energetikos ir komunalinių paslaugų srityje komisija (NEURCU) pakeitė aukcionų organizavimo tvarką, kuri leido prekybininkams importuoti elektrą iš Rusijos ir Baltarusijos nuo 2021 metų sausio 1 dienos.
Sausio 3 dieną Ukraina atnaujino elektros energijos importą iš Baltarusijos, šiandien — iš Rusijos.
VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Tarptautinės energetikos bendrovės "Ignitis grupė" dukterinės bendrovės "Ignitis" generalinio direktoriaus ir valdybos nario pareigas palieka Darius Montvila, praneša bendrovės spaudos tarnyba.
Montvila pasitraukia iš pareigų dėl lėtinės ligos, kuri jam diagnozuota prieš metus.
Taip pat paskelbta naujo bendrovės generalinio direktoriaus ir valdybos nario atranka — kandidatai paraiškas į šią poziciją kviečiami teikti iki šių metų kovo 31 dienos.
Dabartinėse pareigose Montvila liks iki kol bus pasirinktas naujas generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas, o vėliau dirbs "Ignitis" valdybos patarėju bei toliau bus grupės įmonių stebėtojų tarybų ir valdybų narys.
Tarp generalinio direktoriaus ir valdybos nario pozicijai keliamų reikalavimų yra ne mažesnė nei 5 metų vadovavimo patirtis aukščiausio lygmens vadovų komandoje verslo plėtros, produktų vystymo, prekybos arba pardavimų srityse, iš jų bent 2 metų patirtis vadovaujant įmonei (sukaupta patirtis energetikos įmonėse laikoma privalumu).
Išrinktas naujasis "Ignitis" generalinis direktorius būtų skiriamas penkerių metų laikotarpiui. Valdybos nario pareigas jis eitų iki dabartinės "Ignitis" valdybos kadencijos pabaigos — 2023 metų gegužės 31 dienos.
VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atvyko tanklaivis su Rusijos suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu iš Vysocko, praneša portalas "Marinetrafiic.com".
Su Olandijos vėliava plaukiojantis laivas "Coral Energy" sekmadienio vakarą įplaukė į uostą. Jis atkeliavo iš Vysocko uosto, kur yra Rusijos bendrovės "Novatek" SGD gamykla. Šiuo metu SGD vežėjas yra netoli Klaipėdos terminalo, kurį reikia gabenti.
Ankstesnė 15 tūkstančių kubinių metrų SGD partija atkeliavo kovo 3 dieną.
Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 m. Valdžia tokį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolijos".
Tačiau terminalas respublikai kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, yra gana retų tiekimų iš JAV.
Spalį Lietuvos energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.
Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios noras atsisakyti rusiškų dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos kuro sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD, įskaitant spaudimą iš Vašingtono, kuris nori reklamuoti savo kurą Europos rinkoje.
VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Rusijos vakcinos "Sputnik V" kūrėjai pareikalavo atsiprašymo iš Europos vaistų agentūros (EMA) pirmininkės Kristos Virtumer-Hohe, kuri palygino skubaus preparato patvirtinimo Austrijoje perspektyvą su "rusiška rulete".
Virtumer-Hohe, kuri taip pat atstovauja Austrijos sveikatos agentūrai, anksčiau pasakė tokius žodžius ORF televizijos kanalo eteryje, nurodydama, kad trūksta duomenų apie skiepijimą.
"Mes reikalaujame viešo Kristos Virtumer-Hohe iš EMA atsiprašymo už jos neigiamus komentarus apie ES valstybes, tiesiogiai pritariančias "Sputnik V". Jos komentarai kelia rimtų klausimų dėl galimo politinio kišimosi į dabartinį EMA peržiūros procesą", — rašoma Rusijos vakcinos atstovybės "Twitter" paskelbtame pranešime.
Pareiškimo autoriai pabrėžė, kad Europos reguliuotojas taip nekalbėjo apie jokius kitus preparatus. Agentūra, kaip pažymėjo Rusijos vakcinos kūrėjai, neturi teisės sumenkinti tų 46 šalių, kurios patvirtino "Sputnik V", reguliuotojų patikimumo.
Krista Virtumer-Hohe interviu ORF buvo paklausta apie Austrijos perspektyvas patvirtinti Rusijos vakciną, kol bus priimtas visos Europos reguliavimo institucijos sprendimas. "Tai panašu į savotišką rusišką ruletę", — sakė ji.
Europos vaistų agentūra anksčiau pradėjo nuolatinę Rusijos Gamalėjaus centros ir Rusijos tiesioginių investicijų fondo dukurtos vakcinos nuo COVID-19 registracijos dokumentacijos peržiūrą.
EMA kovo 4 dieną paskelbė "Sputnik V" patikrinimo pradžią. Reguliatorius patikrins vakcinos veiksmingumą ir saugumą. Tuo pat metu preparato vartojimą jau patvirtino dvi Europos valstybės — Vengrija ir Slovakija. "Sputnik V" yra registruotas daugiau nei 40 šalių.
Sveikatos apsaugos ministerija "Sputnik V" užregistravo 2020 metų rugpjūtį. Šis vaistas tapo pirmąja oficialiai patvirtinta vakcina nuo SARS-CoV-2 koronaviruso. Jis sukurtas ant ištirtos ir patvirtintos žmogaus adenovirusinių vektorių platformos.
Kūrėjai moksliniame žurnale "Lancet" paskelbė trečiojo klinikinių tyrimų "Sputnik V" etapo rezultatus, patvirtinančius vakcinos efektyvumą. Preparato kūrėjai parodė, kad jis suteikia visišką apsaugą nuo sunkių COVID-19 ligos atvejų.