Vilnius

TVF pagyrė Lietuvą ekonomines priemones kovoje su pandeminiu "šoku"

(atnaujinta 19:19 2021.02.01)
Dėl koronaviruso pandemijos daugelis šalių patyrė ekonominę žalą — dėl karantino dauguma įmonių buvo priverstos laikinai sustabdyti darbą

VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Tarptautinis valiutos fondas (TVF) po virtualaus vizito pasveikino Lietuvos priemones kovoje su koronaviruso pandemijos ekonominėmis pasekmėmis. Apie tai pranešė Lietuvos finansų ministerijos spaudos tarnyba.

TVF ekspertai pažymi, kad Lietuvos vyriausybės atsakas į COVID-19 pandemijos sukeltą "šoką", įgyvendinant anticiklinę fiskalinę politiką ir teikiant paramą įmonėms bei nukentėjusių sektorių darbuotojams, buvo tinkamas ir savalaikis, tačiau toliau būtina užtikrinti šių priemonių tikslingumą ir efektyvumą. Pabrėžiama, kad Lietuvos banko veiksmai reikšmingai prisidėjo prie neigiamo sukrėtimo poveikio mažinimo ekonomikai ir finansų sistemai — atlaisvintas anticiklinio kapitalo reikalavimas bankams padėjo palaikyti ūkio kreditavimo apimtis neužtikrintumo akivaizdoje.

"Džiaugiamės, kad iš esmės sutampa mūsų ir TVF ekspertų vertinimai tiek dėl trumpojo laikotarpio atsako į pandemiją, tiek ir dėl struktūrinių Lietuvos iššūkių bei būdų juos spręsti. Sutarėme, kad šiuo metu itin svarbu tęsti palaikančią fiskalinę politiką, padedant šalies ekonomikai atsistoti ant kojų, o siekiant geresnės viešųjų paslaugų kokybės — nuo švietimo iki sveikatos apsaugos — gyventojams ir viešųjų finansų tvarumo ilguoju laikotarpiu — ieškoti papildomų pajamų šaltinių, kurie neribotų ūkio augimo", — pasakė finansų ministrė Gintare Skaistė.

Savo ruožtu Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pareiškė, kad šiandien, nepaisant pandemijos nenuspėjamumo, bankų sektorius Lietuvoje demonstruoja stabilumą ir likvidumą. Siekiant spartinti Lietuvos ekonomikos atsigavimą toliau būtina užtikrinti tvarų ir sklandų skolinimą bei susitelkti į tai, kad tolesnė parama būtų tikslingai nukreipta į struktūrines reformas, kuriančias pridėtinę vertę, mano jis.

Diskusijų su TVF metu finansų ministrė Skaistė pabrėžė, kad vienas kertinių jos, o tuo pačiu ir visos Vyriausybės, prioritetų — mokesčių sistemos teisingumo didinimas, siekiant sumažinti socialinę nelygybę ir kovoti su skurdu.

Taip pat buvo pažymėta, kad ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo instrumento lėšas numatoma nukreipti į struktūrinių reformų įgyvendinimą, o atslūgus pandemijos bangai bus palaipsniui grįžtama prie fiskalinių rezervų atstatymo.

Dėl koronaviruso pandemijos daugelis šalių patyrė ekonominę žalą — dėl karantino dauguma įmonių buvo priverstos laikinai sustabdyti veiklą.

Karantinas respublikoje buvo įvestas praėjusių metų lapkritį. Naujausiu Vyriausybės sprendimu jis buvo pratęstas iki vasario 28 dienos.

Bendras COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios viršijo 182 tūkst. Iš viso nuo koronaviruso mirė 2 825 žmonės.

Tegai:
ekonomika, koronavirusas, pandemija, Lietuva, Tarptautinis valiutos fondas (TVF)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)
Dar šia tema
Statistikos departamentas atskleidė, kaip pasikeitė darbo užmokestis Lietuvoje
Statistikos departamentas: auga eksportuotų ir importuotų prekių kainos
Lietuvos BVP vienam gyventojui pernai sudarė 84 proc. ES vidurkio
Ekonomistas: pandeminės krizės metu BVP buvo tik 1,2 proc. mažesnis nei prieš metus
Ignitis, archyvinė nuotrauka

"Ignitis" generalinis direktorius palieka savo pareigas

(atnaujinta 15:37 2021.03.08)
Prieš metus Montvilai buvo diagnozuota lėtinė liga. Paskelbta kandidatų į naujo direktoriaus pareigas atranka

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Tarptautinės energetikos bendrovės "Ignitis grupė" dukterinės bendrovės "Ignitis" generalinio direktoriaus ir valdybos nario pareigas palieka Darius Montvila, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Montvila pasitraukia iš pareigų dėl lėtinės ligos, kuri jam diagnozuota prieš metus.

Taip pat paskelbta naujo bendrovės generalinio direktoriaus ir valdybos nario atranka — kandidatai paraiškas į šią poziciją kviečiami teikti iki šių metų kovo 31 dienos.

Dabartinėse pareigose Montvila liks iki kol bus pasirinktas naujas generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas, o vėliau dirbs "Ignitis" valdybos patarėju bei toliau bus grupės įmonių stebėtojų tarybų ir valdybų narys.

Tarp generalinio direktoriaus ir valdybos nario pozicijai keliamų reikalavimų yra ne mažesnė nei 5 metų vadovavimo patirtis aukščiausio lygmens vadovų komandoje verslo plėtros, produktų vystymo, prekybos arba pardavimų srityse, iš jų bent 2 metų patirtis vadovaujant įmonei (sukaupta patirtis energetikos įmonėse laikoma privalumu).

Išrinktas naujasis "Ignitis" generalinis direktorius būtų skiriamas penkerių metų laikotarpiui. Valdybos nario pareigas jis eitų iki dabartinės "Ignitis" valdybos kadencijos pabaigos — 2023 metų gegužės 31 dienos.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą
ESO pirks Bulgarijos gamintojo transformatorius vietoj baltarusiškų
Ekspertas: tai, kad Lietuva atsisako Baltarusijos produktų, ribojasi su idiotizmu
 Coral Energy

Antroji per savaitę: į Lietuvą atkeliavo nauja Rusijos SGD partija

(atnaujinta 11:06 2021.03.08)
Rusijos kroviniai nedidelėmis partijomis reguliariai atkeliauja į respubliką. Ankstesnis SGD vežėjas į šalį atvyko praėjusį trečiadienį

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atvyko tanklaivis su Rusijos suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu iš Vysocko, praneša portalas "Marinetrafiic.com".

Su Olandijos vėliava plaukiojantis laivas "Coral Energy" sekmadienio vakarą įplaukė į uostą. Jis atkeliavo iš Vysocko uosto, kur yra Rusijos bendrovės "Novatek" SGD gamykla. Šiuo metu SGD vežėjas yra netoli Klaipėdos terminalo, kurį reikia gabenti.

Ankstesnė 15 tūkstančių kubinių metrų SGD partija atkeliavo kovo 3 dieną.

Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 m. Valdžia tokį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolijos".

Tačiau terminalas respublikai kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, yra gana retų tiekimų iš JAV.

Spalį Lietuvos energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios noras atsisakyti rusiškų dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos kuro sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD, įskaitant spaudimą iš Vašingtono, kuris nori reklamuoti savo kurą Europos rinkoje.

Tegai:
Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD, Rusija, Lietuva
Balti dantys

Odontologė įvardijo maisto produktus, dėl kurių pagelsta dantys

(atnaujinta 17:23 2021.03.08)
Sniego baltumo šypsena turi daug priešų: gazuoti gėrimai, juodieji serbentai ir net raudonasis vynas gali ją sunaikinti per trumpą laiką

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Yra daugybė vaistų ir produktų, kurie keičia dantų spalvą, sakė Irina Makejeva, Borovskio Sečenovo universiteto odontologijos instituto direktorė.

Paprastai tai yra maistas, kuriame yra rūgšties ir pigmentų. Tarp sniego baltumo šypsenos priešų pirmiausia yra mėlynės, juodieji serbentai, marinuoti burokėliai, vyšnios, vyšnių sultys, raudonasis vynas. Gazuoti gėrimai, padažai, prieskoniai ir, žinoma, arbata ir kava daro įtaką dantų spalvai.

"Be to, arbata yra daug stipresnė. Taip yra dėl to, kad joje yra ne tik pigmentų ir rūgščių, bet ir taninų", — agentūrai "Moskva" sakė Irina Makejeva.

Odontologai visada atpažįsta arbatos mėgėjus. Tačiau neturėtumėte atsisakyti mėgstamo gėrimo. Gydytoja pataria po kiekvieno arbatos gėrimo praskalauti burną ar ištepti specialiomis putomis, taip pat nepamiršti valytis dantų ryte ir vakare.

Tegai:
šypsena, dantys