Nord Stream-2 statybos

Vokiečių politikas: "Nord Stream 2" padėtį galima išspręsti per ES, Rusijos ir JAV derybas

(atnaujinta 00:12 2021.02.07)
Šiuo metu padėtis aplink "Nord Stream 2" dujotiekį pateko į aklavietę, sako Norbertas Riotgenas, Bundestago Užsienio politikos komiteto vadovas

VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Interviu "Deutschlandfunk" Bundestago Užsienio politikos komiteto vadovas Norbertas Riotgenas (Norbert Röttgen) pasiūlė laikiną dujotiekio statybos moratoriumą, kurio metu ES, Rusija ir JAV pradės derybas, skirtas išspręsti pagrindines Vakarų baimes, susijusias su galimu naujojo dujotiekio, kaip geopolitinio ginklo, panaudojimu.

"Sankcijos yra priemonė, per kurią išreiškiamas absoliutus bet kokio reiškinio nepriimtinumas, — sakė jis. — Be to, bendruomeniškumo idėja išreiškiama sankcijomis — ta prasme, kad bausmės nėra vienpusė priemonė, o bendros valios išraiška".

Šiuo atžvilgiu Riotgenas išreiškė savo požiūrį į tai, kas vyksta aplink "Nord Stream 2", kuriam reikalauja skirti sankcijas kelios ES šalys. Pasak Riotgeno, šiuo metu situacija aplink projektą pateko į aklavietę. Kaip problemos sprendimą politikas pasiūlė JAV, Rusijai ir ES susitarti dėl dujotiekio statybos moratoriumo.

Tuo tarpu, pasak jo, moratoriumas neturėtų būti vertinamas kaip baudžiamoji priemonė, o kaip pertrauka, kurios metu šalys turėtų pradėti derybas, skirtas pagrindinėms Vakarų šalių baimėms numalšinti. Pirmiausia kalbama apie baimes, susijusias su tuo, kad naujasis dujotiekis gali būti naudojamas kaip geopolitinis ginklas prieš Rytų Europos šalis. Kaip pažymi Riotgenas, ši galimybė bus atmesta, pasitelkus veiksmingas taisykles ir tarptautinius susitarimus.

Pasak Riotgeno, energijos tiekimui reikalingas patikimumas, kurio šiuo metu neturi nė viena pusė. Tačiau moratoriumas, po kurio uždraudžiama naudoti dujotiekį kaip geopolitinį ginklą, padės sukurti ilgalaikio bendradarbiavimo pagrindą.

Kaip pažymi politikas, moratoriumo iniciatyva yra dar vienas Vakarų šalių bandymas užmegzti santykiais, pagrįstais taisyklėmis su Rusija.

"Mano kritika Putino vidaus ir energetikos politikai visada eina greta su ištiesta ranka. Mes norime bendradarbiauti su Rusija", — leidinyje cituojami Riotgeno žodžiai.

"Nord Stream-2" projektui nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos aktyviai priešinasi JAV, kurios nori savo suskystintas gamtines dujas tiekti ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys. Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai.

Nord Stream-2
© Sputnik
"Nord Stream-2"
Tegai:
ES, Rusija, JAV, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (596)
Dar šia tema
"Nord Stream-2" sustabdyti neįmanoma. Vokietijos ministrė ištarė stebuklingą žodį 
Žiniasklaida: JAV pasirengusi pradėti dialogą dėl sankcijų panaikinimo "Nord Stream-2"
"OMV" vadovas "sukryžiavęs pirštus" laukia "Nord Stream-2" užbaigimo
Turgus Vilniuje

Turgaus prekeiviai Lietuvoje gaus 300 eurų kompensaciją

(atnaujinta 18:39 2021.03.03)
Pažymima, jog vienas prekiautojas galės gauti vieną kompensaciją nepriklausomai nuo turimų prekyviečių skaičiaus

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Nuo pirmadienio, kovo 8 dienos, turgavietės prekiautojai galės teikti paraiškas gauti vienkartinę 300 eurų pagalbą, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą turgavietės mokesčio kompensavimo tvarką, pagal kurią turgavietės prekiautojai galės gauti šias kompensacijas, patvirtino Vyriausybė.

Turgaviečių prekiautojai iki šių metų birželio 1 dienos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemoje "Mano VMI" turės užpildyti paraišką gauti kompensaciją. Tinkamų finansuoti turgavietės prekiautojų sąrašą sudarys VMI, o galutinį sprendimą dėl paramos skyrimo priims Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Prieš skiriant paramą bus tikrinama, ar turgaus prekiautojai nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki gruodžio 16 d. buvo įgiję verslo liudijimą arba įregistravę individualią veiklą ir yra pateikę metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus ir ar jie atitinka kitus nustatytus reikalavimus.

Vienas prekiautojas galės gauti vieną kompensaciją nepriklausomai nuo turimų prekyviečių skaičiaus.

Anot pranešimo, priemonei įgyvendinti skirta 2 mln. eurų — jų pakaks 6,67 tūkst. prekybininkų paremti. Kompensacijos dydis nustatytas atsižvelgiant į tai, kad viena turgavietės prekybos vieta mėnesiui vidutiniškai kainuoja 155 eurus.

Tegai:
koronavirusas, kompensacija, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Kauno hidroelektrinė

Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą

(atnaujinta 13:04 2021.03.03)
Prasidėjus pavasariui, žymiai padidėjo vandens prietaka į Kauno marias, dėl ko Kauno HE dirba išnaudodama visus 4 hidroagregatus

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Padidėjus vandens lygiui Nemune, Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą, praneša bendrovė "Ignitis gamyba".

Prasidėjus pavasariui, žymiai padidėjo vandens prietaka į Kauno marias. Jeigu vandens lygis Kauno mariose toliau kils, tai turės įtakos ir Nemuno vandens lygiui žemiau Kauno hidroelektrinės užtvankos. 

Atsižvelgiant į pritekamo vandens kiekį, šiuo metu jau dienos metu Kauno HE dirba išnaudodama visus 4 hidroagregatus, o marių vandens lygis palaikomas apie 10–20 cm žemiau nei normali patvanka. Vis dėlto jei Nemunas į Kauno marias vandens atplukdytų dar daugiau, elektrinė daugiau gamintų ir nakties metu tam, kad vandens lygis Kauno mariose būtų išlaikytas tvenkinio naudojimo taisyklėse numatytose ribose.

"Ignitis gamyba" primena, kad Kauno marios nebuvo suprojektuotos sukaupti potvynio debitą, todėl hidroelektrinė neturi galimybės mariose kaupti ar išleisti per daug vandens. Kad išlaikytų tinkamą Kauno marių lygį, per parą Kauno HE per turbinas turi praleisti  maždaug tiek pat vandens, kiek ir priteka į Kauno marias.

Trečiadienio ryto duomenimis, Nemuno debitas ties Kauno HE buvo 320 m3/s. Nemuno debitui viršijus 600 m3/s, situacija būtų suvaldyta atidarius Kauno HE pralaidas ir nuleidus vandens perteklių iš Kauno marių.

Pastarąjį kartą Kauno HE pralaidas teko atidaryti 2013 metų pavasarinio potvynio metu. Pagal prognozuojamą Nemuno debitą, šį pavasarį pralaidų atidarymas taip pat mažai tikėtinas.

Tegai:
Kauno marios
Dar šia tema
Rusijoje prasidėjo vakcinos nuo koronaviruso masinė gamyba
Kauno prekybos centre rastas į sprogmenį panašus daiktas
Vasarą elektros gamyba Lietuvoje išaugo 64 %
Kovo 4-oji

Kokia šiandien diena: kovo 4-osios šventės

(atnaujinta 23:15 2021.03.03)
Kovo 4 yra 64-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 301 diena

Šiandien saulė teka 07:00, leidžiasi 18:01, dienos ilgumas 11 val. 01min.

Mėnulis (priešpilnis) teka 11:12 val., leidžiasi 03:47 val.

Savo vardadienį šiandien švenčia Daina, Daugvydas, Girmantė, Kazimieras (Kazys), Kazimiera, Vaclova, Vacė.

Kovarnių diena

Kovarnių diena — sena lietuvių šventė, skirta pavasariui pašlovinti. Šiuo metu į Lietuvą parskrenda kovarniai, kovai.

Kovo 4-oji Lietuvos istorijoje

1877 metais gimė prozininkas Kazys Lekeckas. Mirė 1944 m.

1917 metais Kazys Kaluževičius, lietuvių cirko artistas. Mirė 1965 m.

1936 metais gimė Kęstutis Arlauskas, išleidęs istorines nuotykines apysakas "Bėglys" (1987), "Paslapties kaina" (1995).

Kovo 4-oji pasaulio istorijoje

1678 metais gimė italų kompozitorius Antonijus Vivaldis.

1791 metais Vermontas tapo 14-ąja JAV valstija.

1793 metais  antrai kadencijai JAV prezidento poste inauguruotas Džordžas Vašingtonas.

1861 metais įvyko 16-ojo Amerikos prezidento Abraomo Linkolno inauguracija.

1877 metais Maskvoje įvyko Piotro Čaikovskio baleto "Gulbių ežeras" premjera.

1917 metais Pirmojo pasaulinio karo metais vokiečiai masiškai pradėjo trauktis Vakarų fronte.

1933 metais inauguruotas 32-tasis JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas.

1952 metais Kinija apkaltino JAV panaudojus bakteriologinį ginklą Korėjoje.

1972 metais TSRS pasirašė naftos gavybos ir perdirbimo sutartį su Libija.

1994 metais dėl sprogimo Pasaulio prekybos centre Niujorke nuteisti keturi musulmonų teroristai.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai