Aušrinė Armonaitė

Armonaitė papasakojo, kiek žmonių galės grįžti į darbą atlaisvinus karantiną

(atnaujinta 20:11 2021.02.10)
Šiandien Vyriausybė pritarė karantino švelninimo planui ir leido nuo kito pirmadienio atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir kirpyklas bei grožio salonus

VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Daliai verslo nuo pirmadienio leidus atnaujinti veiklą, į darbą galės grįžti dešimtys tūkstančių žmonių, teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovė Aušrinė Armonaitė.

Kaip pažymėjo ministrė, gerėjantys pandemijos rodikliai leidžia priimti gal ir nelabai didelius, bet reikšmingus Lietuvos ekonomikai ir žmonėms sprendimus.

"Kadangi kalbame apie prekybą ir paslaugas, kalbam apie dešimtis tūkstančių žmonių, kurie galės grįžti į darbą", — trečiadienio spaudos konferencijoje sakė Armonaitė.

Pasak jos, jeigu susirgimų skaičius neaugs, palaipsniui karantinas bus švelninamas.

"Šiandien leidžiame veikti nedidelėms parduotuvėms, kurios turi įėjimą iš lauko ir kurios yra iki 300 kv. metrų bei užtikrina 20 kv. metrų žmogui savo plote. Taip pat leidžiama lauko prekyba, prekyba gėlėmis, paslaugos, kai 20 kv. metrų ir mažesnė patalpa užtikrinamas vieno kliento ir specialisto santykis, leidžiamos individualios treniruotės lauke", — sakė ministrė, pažymėdama, kad turgavietėse ne maisto prekių prekyba leidžiama tik lauke.

Šiandien Vyriausybė pritarė karantino švelninimo planui ir leido nuo kitos savaitės atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir kirpyklas bei grožio salonus. Dauguma ne maisto prekių parduotuvių ir grožio salonai Lietuvoje buvo uždaryti nuo gruodžio 16 dienos.

Karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos.

Iš viso Lietuvoje nustatytas 187 991 koronaviruso infekcijos atvejis, mirė 2 988 žmonės.

Tegai:
karantinas, Aušrinė Armonaitė
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)
Dar šia tema
Armonaitė: epidemiologinė situacija leidžia pradėti grožio salonų ir parduotuvių veiklą
Verslui bus skirta 30 mln. eurų darbuotojams testuoti
Vyriausybė pritarė karantino švelninimo planui
Ignitis, archyvinė nuotrauka

"Ignitis" generalinis direktorius palieka savo pareigas

(atnaujinta 15:37 2021.03.08)
Prieš metus Montvilai buvo diagnozuota lėtinė liga. Paskelbta kandidatų į naujo direktoriaus pareigas atranka

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Tarptautinės energetikos bendrovės "Ignitis grupė" dukterinės bendrovės "Ignitis" generalinio direktoriaus ir valdybos nario pareigas palieka Darius Montvila, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Montvila pasitraukia iš pareigų dėl lėtinės ligos, kuri jam diagnozuota prieš metus.

Taip pat paskelbta naujo bendrovės generalinio direktoriaus ir valdybos nario atranka — kandidatai paraiškas į šią poziciją kviečiami teikti iki šių metų kovo 31 dienos.

Dabartinėse pareigose Montvila liks iki kol bus pasirinktas naujas generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas, o vėliau dirbs "Ignitis" valdybos patarėju bei toliau bus grupės įmonių stebėtojų tarybų ir valdybų narys.

Tarp generalinio direktoriaus ir valdybos nario pozicijai keliamų reikalavimų yra ne mažesnė nei 5 metų vadovavimo patirtis aukščiausio lygmens vadovų komandoje verslo plėtros, produktų vystymo, prekybos arba pardavimų srityse, iš jų bent 2 metų patirtis vadovaujant įmonei (sukaupta patirtis energetikos įmonėse laikoma privalumu).

Išrinktas naujasis "Ignitis" generalinis direktorius būtų skiriamas penkerių metų laikotarpiui. Valdybos nario pareigas jis eitų iki dabartinės "Ignitis" valdybos kadencijos pabaigos — 2023 metų gegužės 31 dienos.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą
ESO pirks Bulgarijos gamintojo transformatorius vietoj baltarusiškų
Ekspertas: tai, kad Lietuva atsisako Baltarusijos produktų, ribojasi su idiotizmu
 Coral Energy

Antroji per savaitę: į Lietuvą atkeliavo nauja Rusijos SGD partija

(atnaujinta 11:06 2021.03.08)
Rusijos kroviniai nedidelėmis partijomis reguliariai atkeliauja į respubliką. Ankstesnis SGD vežėjas į šalį atvyko praėjusį trečiadienį

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atvyko tanklaivis su Rusijos suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu iš Vysocko, praneša portalas "Marinetrafiic.com".

Su Olandijos vėliava plaukiojantis laivas "Coral Energy" sekmadienio vakarą įplaukė į uostą. Jis atkeliavo iš Vysocko uosto, kur yra Rusijos bendrovės "Novatek" SGD gamykla. Šiuo metu SGD vežėjas yra netoli Klaipėdos terminalo, kurį reikia gabenti.

Ankstesnė 15 tūkstančių kubinių metrų SGD partija atkeliavo kovo 3 dieną.

Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 m. Valdžia tokį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolijos".

Tačiau terminalas respublikai kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, yra gana retų tiekimų iš JAV.

Spalį Lietuvos energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios noras atsisakyti rusiškų dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos kuro sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD, įskaitant spaudimą iš Vašingtono, kuris nori reklamuoti savo kurą Europos rinkoje.

Tegai:
Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD, Rusija, Lietuva
Balti dantys

Odontologė įvardijo maisto produktus, dėl kurių pagelsta dantys

(atnaujinta 17:23 2021.03.08)
Sniego baltumo šypsena turi daug priešų: gazuoti gėrimai, juodieji serbentai ir net raudonasis vynas gali ją sunaikinti per trumpą laiką

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Yra daugybė vaistų ir produktų, kurie keičia dantų spalvą, sakė Irina Makejeva, Borovskio Sečenovo universiteto odontologijos instituto direktorė.

Paprastai tai yra maistas, kuriame yra rūgšties ir pigmentų. Tarp sniego baltumo šypsenos priešų pirmiausia yra mėlynės, juodieji serbentai, marinuoti burokėliai, vyšnios, vyšnių sultys, raudonasis vynas. Gazuoti gėrimai, padažai, prieskoniai ir, žinoma, arbata ir kava daro įtaką dantų spalvai.

"Be to, arbata yra daug stipresnė. Taip yra dėl to, kad joje yra ne tik pigmentų ir rūgščių, bet ir taninų", — agentūrai "Moskva" sakė Irina Makejeva.

Odontologai visada atpažįsta arbatos mėgėjus. Tačiau neturėtumėte atsisakyti mėgstamo gėrimo. Gydytoja pataria po kiekvieno arbatos gėrimo praskalauti burną ar ištepti specialiomis putomis, taip pat nepamiršti valytis dantų ryte ir vakare.

Tegai:
šypsena, dantys