Buvęs premjeras Saulius Skvernelis

Skvernelis pareiškė, kad nėra duomenų apie elektros energijos srautą į Lietuvą BelAE

(atnaujinta 13:43 2021.02.17)
Buvusio premjero teigimu, "tai yra daugiau ekspertiniais išskaičiavimais ir prielaidomis grįsti teiginiai, kurie nėra patvirtinti faktiniais įrodymais"

VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Elektros energija iš Baltarusijoje pastatytos atominės elektrinės, esančios 50 km nuo Vilniaus (BelAE) ir Lietuvos valdžios paskelbtos nesaugia, negali patekti į Lietuvos tinklus.

Apie tai kalbėjo buvęs Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, kurio ankstesnis ministrų kabinetas priėmė sprendimus, būtinus boikotuoti BelAE energiją, rašo naujienų agentūra TASS.

Vasario pradžioje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigė, kad 12 % viso Lietuvos suvartojamo elektros balanso sukuria BelAE, pinigine išraiška per mėnesį tai yra 11 milijonų eurų.

"Tiesiogiai tas patekimas yra neįmanomas, dabar mes turime kol kas prielaidas, to nepatvirtino ir Latvijos vyriausybė, Latvijos pusė, kad iš tikrųjų elektra galėjo patekti. Tai yra daugiau tokiais ekspertiniais išskaičiavimais ir prielaidomis grįsti teiginiai, kurie nėra patvirtinti faktiniais įrodymais", — šiuos teiginius komentavo Skvernelis.

Vilnius mano, kad Astravo AE pastatyta pažeidžiant tarptautinius reikalavimus branduolinės energetikos srityje. Lietuvos Seimas paskelbė elektrinę grėsme nacionaliniam saugumui ir uždraudė pirkti ir eksportuoti elektros energiją per savo tinklus.

2020 metų lapkričio mėnesį, įtraukus BelAE į Baltarusijos energetikos sistemą, Lietuvos valstybinė energetikos reguliavimo taryba panaikino licencijas elektros energijos importui iš kaimyninės šalies, jos srautas į Lietuvą turėjo būti sustabdytas. Ši Vilniaus politika buvo palaikoma politiniu lygmeniu Rygoje ir Taline. Tačiau paaiškėjo, kad ne taip paprasta techniškai įgyvendinti draudimą, nes neįmanoma atskirti elektros kilmės viename elektros energijos sraute.

Ekspertas: Nausėdos pareiškimas dėl Baltarusijos atominės elektrinės yra skirtas JAV >>

Pasak Lietuvos elektros tinklų operatoriaus "Litgrid", sausio mėnesį, prasidėjus bandomajai ir komercinei BelAE veiklai, prekybos elektros energija tarp Baltijos šalių ir Rusijos apimtis išaugo 3,5 karto. Lietuvai šis skaičius padvigubėjo. Daroma prielaida, kad Rusijos bendrovės perka elektrą, be kita ko ir iš BelAE, o vėliau prekiauja ja regioninėje elektros energijos biržoje.

Tegai:
BelAe, Saulius Skvernelis
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (521)
Dar šia tema
Minskas Lietuvos duomenis apie energijos suvartojimą iš BelAE pavadino "melu"
Į BelAE atvyko Europos ekspertų grupei priklausantis Lietuvos atstovas
Lietuva pranešė apie prekybos elektros energija su RF augimą po BelAE paleidimo
"Žemiau bet kokio lygio": Nausėda paaiškino, kodėl atsisako elektros energijos iš BelAE
Ignitis, archyvinė nuotrauka

"Ignitis" generalinis direktorius palieka savo pareigas

(atnaujinta 15:37 2021.03.08)
Prieš metus Montvilai buvo diagnozuota lėtinė liga. Paskelbta kandidatų į naujo direktoriaus pareigas atranka

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Tarptautinės energetikos bendrovės "Ignitis grupė" dukterinės bendrovės "Ignitis" generalinio direktoriaus ir valdybos nario pareigas palieka Darius Montvila, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Montvila pasitraukia iš pareigų dėl lėtinės ligos, kuri jam diagnozuota prieš metus.

Taip pat paskelbta naujo bendrovės generalinio direktoriaus ir valdybos nario atranka — kandidatai paraiškas į šią poziciją kviečiami teikti iki šių metų kovo 31 dienos.

Dabartinėse pareigose Montvila liks iki kol bus pasirinktas naujas generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas, o vėliau dirbs "Ignitis" valdybos patarėju bei toliau bus grupės įmonių stebėtojų tarybų ir valdybų narys.

Tarp generalinio direktoriaus ir valdybos nario pozicijai keliamų reikalavimų yra ne mažesnė nei 5 metų vadovavimo patirtis aukščiausio lygmens vadovų komandoje verslo plėtros, produktų vystymo, prekybos arba pardavimų srityse, iš jų bent 2 metų patirtis vadovaujant įmonei (sukaupta patirtis energetikos įmonėse laikoma privalumu).

Išrinktas naujasis "Ignitis" generalinis direktorius būtų skiriamas penkerių metų laikotarpiui. Valdybos nario pareigas jis eitų iki dabartinės "Ignitis" valdybos kadencijos pabaigos — 2023 metų gegužės 31 dienos.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą
ESO pirks Bulgarijos gamintojo transformatorius vietoj baltarusiškų
Ekspertas: tai, kad Lietuva atsisako Baltarusijos produktų, ribojasi su idiotizmu
 Coral Energy

Antroji per savaitę: į Lietuvą atkeliavo nauja Rusijos SGD partija

(atnaujinta 11:06 2021.03.08)
Rusijos kroviniai nedidelėmis partijomis reguliariai atkeliauja į respubliką. Ankstesnis SGD vežėjas į šalį atvyko praėjusį trečiadienį

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atvyko tanklaivis su Rusijos suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu iš Vysocko, praneša portalas "Marinetrafiic.com".

Su Olandijos vėliava plaukiojantis laivas "Coral Energy" sekmadienio vakarą įplaukė į uostą. Jis atkeliavo iš Vysocko uosto, kur yra Rusijos bendrovės "Novatek" SGD gamykla. Šiuo metu SGD vežėjas yra netoli Klaipėdos terminalo, kurį reikia gabenti.

Ankstesnė 15 tūkstančių kubinių metrų SGD partija atkeliavo kovo 3 dieną.

Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 m. Valdžia tokį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolijos".

Tačiau terminalas respublikai kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, yra gana retų tiekimų iš JAV.

Spalį Lietuvos energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios noras atsisakyti rusiškų dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos kuro sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD, įskaitant spaudimą iš Vašingtono, kuris nori reklamuoti savo kurą Europos rinkoje.

Tegai:
Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD, Rusija, Lietuva
Nėščia moteris

17-metė mergina apie nėštumą sužinojo likus kelioms minutėms iki gimdymo

(atnaujinta 16:08 2021.03.08)
Gydytojų teigimu, pilvo nebuvo dėl vaisiaus buvimo vietos, o mėnesinės nutrūko, tačiau mergina to nepastebėjo dėl nereguliaraus kraujo išskyrimo

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Didžiosios Britanijos Perto (Škotija) miesto gyventoja apie savo nėštumą sužinojo likus kelioms minutėms iki gimdymo. Ji pasakojo savo istoriją leidiniui "Daily Record".

2018 metų gruodį 17-metės Siobhan Buchanan motina pastebėjo, kad jos dukters veidas ištinęs ir atsirado spuogai. Ji įtarė, kad mergina yra nėščia, tačiau ta nepatikėjo. Siobhan teigė, kad tai neįmanoma, nes ji kruopščiai saugosi. Be to, nebuvo jokių kitų požymių: mėnesinės nesiliovė ir pilvas neaugo. Nėštumo testai taip pat rodė neigiamus rezultatus.

Po trijų mėnesių Siobhan pradėjo skaidėti nugarą. Iš pradžių ji galvojo, kad tai dėl nepatogios kėdės darbe, tačiau skausmas sustiprėjo. Kitą dieną jos savijauta taip pablogėjo, kad teko kviesti greitąją pagalbą.

"Buvau šokiruota, kai ligoninė mane iškart išsiuntė į gimdymo skyrių ir atliko ultragarsinį tyrimą", — prisimena ji. Motinos įtarimai pasirodė teisingi: mergina buvo nėščia, o nugaros skausmas buvo susijęs su artėjančiu gimdymu.

Po kelių minučių Siobhan pagimdė sveiką sūnų, kuris svėrė 2,4 kilogramo.

"Negalėjau patikėti, kad devynis mėnesius nešiojau vaiką, to net nežinodama", — prisipažįsta ji.

Gydytojų teigimu, pilvo nebuvo dėl vaisiaus buvimo vietos, o mėnesinės vis tiek nutrūko, tačiau mergina to nepastebėjo dėl nereguliaraus kraujo išskyrimo.

Tegai:
nėštumas