Tarnybinė vokiečių aviganė Dora. Nuotrauka iš įvykio vietos

Nelegalų siaubas: tarnybinė aviganė Dora susekė 17 migrantų

92
(atnaujinta 20:58 2016.10.06)
Valstybės sieną saugo ne tik įgudę pasieniečiai, bet ir jų keturkojai padėjėjai. Vokiečių aviganė Dora susekė 17 migrantų iš Vietnamo ir juos lydėjusį čečėną.

VILNIUS, spal 6 — Sputnik. Švenčionių rajone vokiečių aviganė Dora pusketvirto kilometro sekė įtariamų sienos pažeidėjų pėdsakais, kol tankiame miške surado 17 nelegalių migrantų iš Vietnamo ir juos lydėjusi čečėną, pranešė valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Dar vieną miške buvusį čečėną iš oro pastebėjo pasieniečių sraigtasparnio pilotai.

Trečiadienį apie vidudienį ties Švenčionių rajono Janutiškės kaimu prie sienos su Baltarusija VSAT Ignalinos rinktinės Švenčionių užkardos pasieniečiai aptiko įtartinų žymių.

Buvo iškviestas Pavoverės užkardos kinologas su ketverių metų vokiečių avigane Dora.

Dora turi aukščiausią pasieniečių šunims suteikiamą kvalifikacinę kategoriją. Ji nesunkiai užuodė įtariamų pažeidėjų pėdsakus ir jais VSAT pareigūnus nuvedė į Lietuvos gilumą.

Mišku vokiečių aviganė iš viso sekė apie pusketvirto kilometro, kol tankumyne tarp Bildų ir Vigadkos kaimų aptiko besislepiantį būrį žmonių.

Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo 17 nelegalių migrantų iš Vietnamo, 15 vyrų ir dvi moterys. Jie buvo pasklydę nedideliame plote. Dauguma užsieniečių turėjo savo šalies pasus be Šengeno vizų. Trys sulaikytieji dokumentų neturėjo, bet irgi prisistatė Vietnamo piliečiais.

Nuo šios vietos Dora savo kinologą vėl pradėjo vesti pėdsakais ir netrukus miške netoliese surado dar vieną vyrą. Paaiškėjo, kad tai pasą be Šengeno vizos turėjęs 24-erių čečėnų tautybės Rusijos pilietis. Įtariama, kad jis lydėjo vietnamiečių grupę.

Tuo metu mišką iš oro žvalgė į įvykio vietą iškviesta pasieniečių sraigtasparnio įgula. Termovizorine kamera pilotai miške susekė dar vieną žmogų. Į šią vietą jie nukreipė ant žemės dirbusius kolegas, kurie tankumyne sulaikė dar vieną čečėną, turėjusį 21-erių Rusijos piliečiui išduotą pasą be Šengeno vizos. Manoma, kad tai — antras vietnamiečius lydėjęs vedlys.

VSAT Ignalinos rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Čečėnams taip pat pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną. Už tokį nusikaltimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešių metų. Sulaikytus vietnamiečius pasieniečiai uždarė į areštines ir Tverečiaus užkardos laikino sulaikymo patalpas. Čečėnai irgi uždaryti į areštinę.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 192 Vietnamo piliečius, kurie neteisėtai bandė patekti į Lietuvą. Pagal pilietybę vietnamiečių šiemet, kaip ir pernai bei užpernai, yra daugiausiai tarp visų sulaikytų nelegalių migrantų.

92
Dar šia tema
Versekos upeliu į Lietuvą atplaukė 20 dėžių kontrabandinių cigarečių
Lietuvis slėpė savo batuose 10 kontrabandinių cigarečių pakelių
Lenkijos VRM: pabėgėliai bando sukurti maršrutą per Baltarusiją
Vogto vilkiko vogtoje puspriekabėje — vogtas prabangus visureigis