Žuvelės po vandeniu. Archyvinė nuotrauka

Didelis gaisras Radviliškyje paveikė Pakruojo žuvis

92
(atnaujinta 20:00 2016.10.16)
Spalio pradžioje kilęs gaisras Radviliškio rajone sukėlė daug rūpesčių ir gyventojams, ir ugniagesiams, ir valdžiai. Pakruojo rajono tvenkinyje vanduo pakeitė spalvą dėl patekusio vandens, kurio gesino gaisrą, todėl pradėjo gaišti žuvys.

VILNIUS, sapl 16 — Sputnik. Didžiulio gaisro Radviliškio rajone, medienos granulių gamybos įmonėje, padarinius pajuto ir Pakruojo rajono savivaldybė. Pranešta apie šio rajono tvenkinyje gaištančias žuvis, pranešė BNS.

Penktadienį dėl to įvyko Pakruojo rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis.

Savaitės pradžioje pastebėta, kad Lygumų seniūnijoje Petraičių tvenkinio vanduo pakeitė spalvą, vandenyje smarkiai sumažėjus deguonies koncentracijai ėmė kristi žuvys. Aplinkosaugininkai paėmė ištirti vandens mėginius.

Tokia situacija susidarė dėl spalio 5-ąją Radviliškyje kilusio didžiulio gaisro, jis gesinamas iki šiol. Gaisrui gesinti panaudotas didelis kiekis vandens. Į Obelės upę patekę gaisro gesinimo vandenys atitekėjo į Petraičių tvenkinį.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė, Ekstremalių situacijų komisijos vadovė Jolanta Margaitienė patvirtino, žuvys gaišta, tačiau tai nėra masinis reiškinys ir šiuo metu priimtos būtinos saugumo priemonės, kurios neleidžia blogam vandeniui patekti į upes.

"Dabar vykdomi darbai tik tiek, kiek giluminiuose sluoksniuose rusena esančios pjuvenos. Vandens sunaudojama minimaliai. Keliai užkirsti patekti į Obelės upę, kuria nutekėjo būtent į Pakruojo rajoną Stačiūnų ar Petraičių tvenkinius, kur yra išgaišusių žuvų, vanduo ten tamsesnis, ten yra suodžių, deguonies vandeny trūksta, todėl ir gaišta žuvys. Bet tai nėra masinis reiškinys", — sakė Margaitienė.

Pakruojo rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija nutarė, kad pagrindo skelbti ekstremalųjį įvykį kol kas nėra. Laukiama išsamių vandens kokybės tyrimų atsakymų, jie ir nulems tolesnius veiksmus. Pirmieji atsakymai turėtų paaiškėti pirmadienį, pranešė savivaldybė.

Žūklės plotų naudotojams — Pakruojo medžiotojų ir žvejų draugijai — pavesta vykdyti stebėseną ir apie pablogėjusią padėtį nedelsiant informuoti atsakingus specialistus.

Kol kas rekomenduojama nežvejoti Petraičių tvenkinyje ir, kol nebus atlikti išsamūs tyrimai, tvenkinio žuvies nenaudoti maistui.

Spalio 5-osios naktį Radviliškyje, bendrovės "Gairelita" teritorijoje, sukrautoje medžio atraižų ir pjuvenų krūvoje, kilo gaisras. Dėl jo mieste paskelbta ekstremali situacija.

92
Dar šia tema
Ugniagesiai Radviliškyje tęsia gaisro gesinimo darbus
Policija, archyvinė nuotrauka

Jonavoje reketininkai uždarė vyrą garaže ir peršovė jam pėdą

(atnaujinta 22:13 2020.04.25)
Pranešama, kad užpuolikai veikė penkiese, keturi iš jų buvo sulaikyti, penktasis ieškomas, nukentėjusysis pristatytas į ligoninę

VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Jonavoje grupė nusikaltėlių uždarė vyrą garaže ir reikalavo iš jo pinigų, pranešama Lietuvos policijos įvykių suvestinėje.

Incidentas įvyko ketvirtadienį, balandžio 23 dieną, apie 09.50, Kauno gatvėje, privataus namo kieme.

Pranešama, kad 1985 metais gimęs vyras buvo užrakintas garaže. Ten užpuolikai panaudojo prieš jį fizinį smurtą bei peršovė pėdą.

Nukentėjusysis nugabentas į ligoninę.

Keturi įtariamieji, gimę 1983 metais, 1990 metais, 1987 metais ir 1985 metais, buvo sulaikyti. Dar vienas įtariamasis (gimęs 1984 metais) ieškomas.

Įvykio aplinkybės tiriamos.

Baltijos jūra, archyvinė nuotrauka

Rusijos žvejybos traleris nuskendo Baltijos jūroje

(atnaujinta 09:08 2020.02.07)
Tralerio įgula išsigelbėjo plausto dėka. Jūreiviai buvo įkelti į šalia esantį laivą, o dabar yra ligoninėse Estijoje ir Suomijoje

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Rusijos žvejybos traleris nuskendo prie Estijos krantų, pranešė RIA Novosti, su nuoroda į Estijos policijos ir pasienio apsaugos valdybos spaudos tarnybą.

Pranešama, kad incidentas įvyko penktadienio vakarą, buvo išgelbėti septyni įgulos nariai. Visi vyrai yra Rusijos piliečiai.

Kilometras į šiaurę nuo Estijos šiaurinės pakrantės 23:40 val. gautas nelaimės signalas.

Pranešama, kad laivas tapo nevaldomas ir abi sekcijos buvo pilnos vandens. Po kurio laiko laive dingo elektra.

Gelbėjimo operacijoje dalyvavo specialistai iš Estijos ir Suomijos.

Anot Estijos policijos ir pasienio apsaugos valdybos, pirmasis avarijos vietoje atvykęs tanklaivis plaukė po Liberijos vėliava. Jis aptiko gelbėjimo plaustą, ant kurio buvo jūreiviai iš Rusijos laivo. Visi jie buvo paimti į laivą, du jūreiviai sraigtasparniu nugabenti į Helsinkio ligoninę, kiti buvo išsiųsti į Šiaurės Estijos regioninę ligoninę Taline.

Tegai:
Suomija, Estija, jūra
Dar šia tema
Filipinų pakrantėse rastas giliausiai nuskendęs karo laikų radinys — video
Sevastopolyje nuskendo plūduriuojantis dokas su povandeniniu laivu B-380
Graikijos vakaruose nuskendus laivui žuvo dvylika migrantų
Žmonės

Kokia šiandien diena: liepos 11-osios šventės

(atnaujinta 18:18 2020.07.10)
Šeštadienį, liepos 11-ąją minima Pasaulinė populiacijos diena, taip pat šią dieną katalikai mini Šv. Benediktą

Liepos 11 yra 192-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiemet, keliamaisiais metais — 193-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 173 dienos.

Prieš 33 metus (1987 metais) liepos 11 dieną žmonių skaičius visame pasaulyje viršijo 5 milijardus ir po dviejų metų Jungtinių tautų organizacija rekomendavo šią dieną paskelbti Pasaulio gyventojų diena.

Vėliau, 2002 metais buvo numatoma, kad pasaulyje žmonių skaičius augs nekontroliuojamai. Bvo paskelbtos prognozės, kad 2050 metais visame pasaulyje gyvens 10,9 milijardo žmonių, tačiau dabar prognozuojama, jog šiais metais šis skaičius neviršys 9 milijardų. 

Skaičiaus mažėjimui įtakos turi ligos. Prognozuojama, kad iki 2050 metų nuo AIDS mirs 278 milijonai žmonių, dėl kurių mirties negims 178 milijonai vaikų.

Pranešama, kad daugiausia žmonių gyvens vargingiausiose pasaulio vietose: Afrikoje ir Azijoje, gimstamumas mažės, o daugės vyresnio amžiaus žmonių.

Liepos 11-oji skirta susimąstyti apie žmonijos gimstamumo, mirtingumo, apgyvendinimo, migravimo, išsilavinimo ir kitokias problemas.

Taip pat šiandien minima Šv. Benedikto, Europos globėjo, šventė.

Šv. Benediktas (480–547) buvo abatas. Gimė turtingo žemvaldžio šeimoje, taip apt studijavo Romoje, vėliau paniro į vienatvę, atsidavė maldai ir atgailai.

Aplink save subūrė bendraminčių būrį ir 539 metais Monte Kasine (tarp Romos ir Neapolio) įkūrė benediktinų vienuolyną. Tuo pačiu, Benedikto parašyta Regula tapo gyvenimo pagrindu tūkstančiams vienuolių ir jo sekėjai išplito po visą Europą. 1964 metais jis paskelbtas Europos globėju.

Liepos 11 dieną vardadienį švenčia Pijus, Kiprijonas, Kipras, Benediktas.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai