Pokeris. Archyvinė nuotrauka

Pirmą kartą Lietuvoje nuosprendis dėl sukčiavimo lošimo namuose

103
(atnaujinta 12:31 2017.01.19)
Šešiolika ir septynis kartus teisti šiauliečiai krupje, padedami bendrininkų, lošimo namuose per beveik du mėnesius neteisėtai išlošė virš 8,5 tūkstančių eurų.

VILNIUS, lapkr 16 — Sputnik. Trečiadienį Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį septyniems asmenims — lošėjams ir krupjė, jie kaltinti beveik du mėnesius trukusiu sukčiavimu lošimo namuose, praneša BNS.

Du kaltinamieji nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis, kiti atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. Lietuvoje tokio pobūdžio byla buvo nagrinėjama pirmą kartą, pranešė teismas.

"Baudžiamosios bylos nagrinėjimas užtruko beveik iki trejų metų, nes buvo peržiūrima vaizdo medžiaga teisme, vėliau buvo pavesta Šiaulių apskrities VPK atlikti vaizdo medžiagos peržiūrą, kuri tęsėsi beveik metus. Be to, paaiškėjus naujiems bylos duomenims, buvo pakeistas kaltinimas: nebeliko organizuotos grupės, beveik keturis kartus sumažėjo civilinio ieškinio suma, — sakė bylą nagrinėjęs teisėjas Arūnas Bartkus. — Du kaltinamieji iš dalies prisipažino, penki kaltinamieji visiškai prisipažino".

Teismas, skirdamas bausmes, atsižvelgė į tai, kad du kaltinamieji šiauliečiai 38 metų M.D. ir 31 metų A.B. prisipažino sukčiavę, tačiau neprisipažino veikę bendrininkų grupėje. Kiti penki kaltinamieji visiškai prisipažino, gailėjosi, atlygino padarytą žalą, susitaikė su civilinio ieškovo atstovu. Jie — neteisti, dirbantys, charakterizuojami teigiamai.

Teismas nustatė, kad 16 kartų teistas M.D. 2011 metais pasiūlė septynis kartus teistam A.B. (jo atžvilgiu atskirtas ikiteisminis tyrimas) ir lošimo namuose krupjė dirbusiems 32 metų M.K. bei 33 metų M.M., padedant 30 metų Ž.S. sukčiauti, apgaule įgyjant lošimo bendrovės turtą. Vėliau prie jų prisidėjo du lošėjai iš Naujosios Akmenės — 31 metų V.R. ir 31 metų M.U.

Sėkminga kortų kombinacija

Buvo sugalvotas ir įgyvendintas sukčiavimo būdas. Lošimo namuose krupjė dirbusiems M.K., M.M., padedant Ž.S., vedant stalo žaidimo "Rusiškas pokeris" lošimus, kuriuose dalyvavo nusikalstamos veikos bendrininkai, buvo pažeidžiamos lošimo taisyklės. Krupjė neteisėtai ir apgaulingai maišydavo ir sudėdavo kortas, kad susidarytų sėkminga kortų kombinacija išlošti.

Taip kaltinamieji apgaule neteisėtai išlošė 8555,35 eurus. Minėtas lėšas M.D. ir M.U. atskirais atvejais padalindavo nusikalstamos veikos bendrininkams.

Šiaulių apylinkės teismas 16 kartų teistam M.D. skyrė vienerių metų ir dešimties mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kadangi į bausmės laiką įskaitytas laikino sulaikymo ir suėmimo laikas, laikoma, kad M.D yra atlikęs skirtą bausmę.

Septynis kartus teistas A.B. nuteistas metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausme. Jis taip pat jau yra atlikęs bausmę.

Keturi kaltinamieji — V.R., M.U., M.M. ir M.K. — atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl nusikalstamos veikos padarymo. Baudžiamoji byla jų atžvilgiu nutraukta. Teismas jiems skyrė baudžiamojo poveikio priemonę — dešimties minimalaus gyvenimo lygio arba 376,60 eurų dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant ją sumokėti per 3 mėn. nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Kaltinamoji Ž.S. atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, perduodant ją R.S. atsakomybei vieniems metams. Baudžiamoji byla jos atžvilgiu nutraukta. Ž.S. per tris mėnesius turės sumokėti 188,30 eurų dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Teismas taip pat nusprendė konfiskuoti M.M. priklausiusius grynuosius 2690 litų (780 eurų) kaip iš nusikalstamos veikos gautas pajamas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

103
Dar šia tema
Telšiškiai nepasidalino merginos: vienas į teismą, kitas mirė
Noras prabangiai gyventi privedė iki kalėjimo
Policija, archyvinė nuotrauka

Jonavoje reketininkai uždarė vyrą garaže ir peršovė jam pėdą

(atnaujinta 22:13 2020.04.25)
Pranešama, kad užpuolikai veikė penkiese, keturi iš jų buvo sulaikyti, penktasis ieškomas, nukentėjusysis pristatytas į ligoninę

VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Jonavoje grupė nusikaltėlių uždarė vyrą garaže ir reikalavo iš jo pinigų, pranešama Lietuvos policijos įvykių suvestinėje.

Incidentas įvyko ketvirtadienį, balandžio 23 dieną, apie 09.50, Kauno gatvėje, privataus namo kieme.

Pranešama, kad 1985 metais gimęs vyras buvo užrakintas garaže. Ten užpuolikai panaudojo prieš jį fizinį smurtą bei peršovė pėdą.

Nukentėjusysis nugabentas į ligoninę.

Keturi įtariamieji, gimę 1983 metais, 1990 metais, 1987 metais ir 1985 metais, buvo sulaikyti. Dar vienas įtariamasis (gimęs 1984 metais) ieškomas.

Įvykio aplinkybės tiriamos.

Baltijos jūra, archyvinė nuotrauka

Rusijos žvejybos traleris nuskendo Baltijos jūroje

(atnaujinta 09:08 2020.02.07)
Tralerio įgula išsigelbėjo plausto dėka. Jūreiviai buvo įkelti į šalia esantį laivą, o dabar yra ligoninėse Estijoje ir Suomijoje

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Rusijos žvejybos traleris nuskendo prie Estijos krantų, pranešė RIA Novosti, su nuoroda į Estijos policijos ir pasienio apsaugos valdybos spaudos tarnybą.

Pranešama, kad incidentas įvyko penktadienio vakarą, buvo išgelbėti septyni įgulos nariai. Visi vyrai yra Rusijos piliečiai.

Kilometras į šiaurę nuo Estijos šiaurinės pakrantės 23:40 val. gautas nelaimės signalas.

Pranešama, kad laivas tapo nevaldomas ir abi sekcijos buvo pilnos vandens. Po kurio laiko laive dingo elektra.

Gelbėjimo operacijoje dalyvavo specialistai iš Estijos ir Suomijos.

Anot Estijos policijos ir pasienio apsaugos valdybos, pirmasis avarijos vietoje atvykęs tanklaivis plaukė po Liberijos vėliava. Jis aptiko gelbėjimo plaustą, ant kurio buvo jūreiviai iš Rusijos laivo. Visi jie buvo paimti į laivą, du jūreiviai sraigtasparniu nugabenti į Helsinkio ligoninę, kiti buvo išsiųsti į Šiaurės Estijos regioninę ligoninę Taline.

Tegai:
Suomija, Estija, jūra
Dar šia tema
Filipinų pakrantėse rastas giliausiai nuskendęs karo laikų radinys — video
Sevastopolyje nuskendo plūduriuojantis dokas su povandeniniu laivu B-380
Graikijos vakaruose nuskendus laivui žuvo dvylika migrantų
Koronaviruso plitimas

Mokslininkai ragina PSO pripažinti koronaviruso plitimą ore

(atnaujinta 11:11 2020.07.11)
Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Beveik 240 mokslininkų iš 32 šalių ragina Pasaulio sveikatos organizaciją pripažinti koronaviruso plitimą per mažiausias ore esančias daleles kaip reikšmingą infekcijos plitimo veiksnį, rašo "The New York Times".

PSO teigia, kad virusas plinta daugiausia per didelius lašelius, kurie išsiskiria iš paciento kvėpavimo takų kosint, čiaudint ar bendraujant ir pasiekiant bet kurį paviršių.

Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore.

Kitą savaitę moksliniame žurnale gali būti paskelbtas 239 mokslininkų laiškas PSO, kuriame prašoma peržiūrėti rekomendacijas.

Pačioje organizacijoje įrodymai apie koronaviruso plitimą oru buvo vadinami neįtikinamais.

"Per pastaruosius porą mėnesių mes kelis kartus tvirtinome, kad manome, jog galimas perdavimas per orą, bet tikrai neparemti įtikinamais ar net aiškiais įrodymais. Šiuo klausimu vyksta rimtos diskusijos", — laikraštis cituoja Benedetta Allegranzi, PSO infekcijų kontrolės techninę direktorę.

Straipsnio autoriai pažymi, kad jei sklidimas ore iš tiesų yra reikšmingas plitimo veiksnys, tada reikės įdiegti keletą naujų priemonių, kad būtų aptiktas koronavirusas, įskaitant kaukių nešiojimą patalpose net per socialinį atstumą, medicininių kaukių dėvėjimą su specialiomis kaukėmis, kurios filtruoja mažiausias daleles, ir naudoti vėdinimo sistemos viešose vietose, taip pat ultravioletinės lempos, galinčios sunaikinti viruso daleles.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 554 tūkst. žmonių.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mirtina Estijos tranzito pramonės liga. Ir tai nėra koronavirusas
Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės